Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Ради ова едно време престанав да играм паблик бетови на играчи.Не постои човек на планетава што игра играчи а да го немал Лилард или Џорџ. :D :D
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Ради ова едно време престанав да играм паблик бетови на играчи.Не постои човек на планетава што игра играчи а да го немал Лилард или Џорџ. :D :D
samo na timovi +- a igrajne na igraci e zimi pickava :cool:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.042
Lebron 21.5
Реално ова е граница за Кромитче од Мзт... Во трка е за МВП со Анте, верувам дека денес ќе додаде гас во утакмица која резултатски не им е битна, али сепак индивидуално е доста битна за него. 21. 5 може за едно полувреме да убаци.

Тие што имате на нет пробајте го на ситно и трипл дабл.
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
70
Поени од реакции
94
:pos:
Мајко мила какви идиоти постојат, види што исплатиле хахаха
Автоматски споено мислење:

Иначе Копачка си има вакви бисери, памтам еден дечко пред некоја година уплати Реал дава гол и Роналдо стрелец, кога играа Јуве-Реал во ЛШ. 4та минута добитен :pos: значи му даваат 2 квота за стрелец и му дозволуваат да појача со 1.35 за Реал дава гол, генијално.:pos:
Jas pred 2 nedeli isto taka u Evrotip koa bese 2 trka u Madzarska koa tepa Hamilton igram pobednik Hamilton @1.65 i da probam duel Hamilton vs Verstapen @1.40 i ne mi davat,posle 5 minuti probuvam Hamilton @1.65 pobeda i Red Bull pobednik NE @1.45 taka pomina i sve uredno me isplatija bez nikakov problem hahahahhaha
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
И нешто за вечер :

Ботев -Лудогорец т1 1+ 1.75 Евротип

Лудогорец одигра многу лошо во Супер купот со Локомотив каде загубија со 0:1 , шутнаа во голот само еднаш , а дозволија 8 противнички шута.

„Нe уcпјахмe дa изигрaeм мaчa тaкa, кaктo иcкaхмe. Нe уcпјахмe дa c'здaвaмe пoлoжeнија. Зa тaзи зaгубa дoпринece и чeрвeнијат кaртoн, кoјтo пoлучихмe. Прoтивник'т ни имaшe прeдимcтвo и в eднo oт пoлoжeнијатa уcпја дa вкaрa гoл. Нeдиcциплинирaнa прoјавa oт cтрaнa нa Икoкo. Тoзи рeзултaт e дocтa пoучитeлeн зa нac. Aкo игрaeм тaкa, кaктo днec, штe имaмe прoблeми и cрeшту Бoтeв (Врaцa). Тoвa e јаcнo

И лани Лудогорец споро почна, а последните 5 гостувања кај Ботев, на три меча има примено гол.


Стандард - Секрл Бриж т1 2+ 1.52 Sportlife

Вчера кај Цекрл еден од играчите бил позитивен на корона, можда тоа ќе им ја наруши концентрацијата.
Стандард на пријателските даваше голови, додека Секрл примаше.
Лани беше 2:1 за Стандард.

Портланд - Клиперс 1 1.65 Kopacka

Ill go with the flow, коеф е у огромен пад на Портланд кој шо добро играт у продолжетокот на сезоната, му дишат во врат на Мемфис за последното плејоф место на 3 натпревари пред плејоф.
Може да се игра онлајн у Копачка ?
Автоматски споено мислење:

Туку на темата од овие шо се порано :

Химки - ЦСКА 0-2 1.80 Копачка

Химки си го отпуштија менаџерот кој ги однесе у Премиер лигата , не се засилија скоро ич. Во финалето од рускиоткуп играа цврсто со Зенит , загубија со 0:1 со пенал во 84та. Химки вкупно шутнаа во голот еднаш.
ЦСКА купија некој млад Аргентинец од Сан Лоренцо( напаѓач) , ама ваљда нема да игра денес. На последните 5 натпревари примија само 2 гола.
Фактички ЦСКА ќе игра на „домашен терен“, пошо тука си играат домашните наптревари додека им се градеше стадионот.
Мислам дека нема да има многу голови.

Бриж - Шарлоа 0-2 1.80 Копачка

Прво коло во Белгија,отвараат шампионот против третопласираниот. Статистички изгледа на 0-2 гола.
Бриж го загубија финалето во купот од Антверп со 0:1 , додека кај Шарлоа ќе фали еден од клучните играчи ( Бруно ), а најдобриот напаѓач им е на позајмица од Бриж. Последните три меѓусебни им се 0-2 гола.

Мартич - Контавеит прв сет над 9,5 гејма 2.05 Спортлајф , Мартич 1 1.70 Копачка

Мартич од три дуела во Палермо ,двапати играше со над 9 гејма во првиот сет, а Контавеит ниеден.
Во Дубаи оваа година играа 7:6 првиот сет , во нивниот прв дуел со победа на Мартич од 2:0 ( тврда подлога).
Мислам дека Мартич подобро игра моментално, додека Контавеит имаше среќа нејзните противнички и даваа поени со двојните грешки.

3/7 ... незадоволително ...

Ербро - Гетеборг 1x 1.72

Се игра на вештачка трева, додека Гетеборг играт на природна.
Гетеборг нема некоја солидна статистика на вештачка трева 4-5-8 со 20:29 гол разлика. Нивниот менаџер исто така се жали на распоредот, а за три дена треба да одат на гости кај Калмар.
Ербро на последните 5 дома има само еден пораз, а во меѓусебните дома исто едне пораз.
Автоматски споено мислење:

Ренџерс - Ст. Мирен т2 0 1.52

Последните 5 гостувања Ст Мирен нема дадено гол на Ренџерс. Надевам се и денес исто. Против ливингтон имаа само 2 шута во голот и победија со 1:0 дома, а Ренџерс не дозволија ниеден шут во нивниот гол на Абердин.

Ботев - Локо Пловдив 0-2 1.55

Градско дерби , на последните 10 дуели 8 пати 0-2 гола. Лани 0:0 и 1:1. Мислам дека ќе е тврд меч, Локо веќе освои куп ( Супер купот) со победа од 1:0 против Лудогорец.

Контавеит -Феро 1 1.60

И двете играт добро, ама мислам дека Контавеит има предност тука. Поискусна е од Феро.

Кортјирк - Беверен 1 1.70

Беверен има 11 порази по ред сосе пријателските и они од ланската сезона. На 4 пријателски примија 18 гола и дадоа само 1. Мислам дека ова е зицер на денот.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
2 евра уплата.
Nikogas ne te razocaruvaat tie debilnite deca sto ti stavaat lajkovi, inace vo pravo si, ilz nikogas ne razocaruva, no toa vazi samo za prijateli, a ti ne mi si prijatel, ti mi si dushman ako vaka maleri mi prais.
Site dusmani kur da mi se iznapushat.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
3/7 ... незадоволително ...

Ербро - Гетеборг 1x 1.72

Се игра на вештачка трева, додека Гетеборг играт на природна.
Гетеборг нема некоја солидна статистика на вештачка трева 4-5-8 со 20:29 гол разлика. Нивниот менаџер исто така се жали на распоредот, а за три дена треба да одат на гости кај Калмар.
Ербро на последните 5 дома има само еден пораз, а во меѓусебните дома исто едне пораз.
Автоматски споено мислење:

Ренџерс - Ст. Мирен т2 0 1.52

Последните 5 гостувања Ст Мирен нема дадено гол на Ренџерс. Надевам се и денес исто. Против ливингтон имаа само 2 шута во голот и победија со 1:0 дома, а Ренџерс не дозволија ниеден шут во нивниот гол на Абердин.

Ботев - Локо Пловдив 0-2 1.55

Градско дерби , на последните 10 дуели 8 пати 0-2 гола. Лани 0:0 и 1:1. Мислам дека ќе е тврд меч, Локо веќе освои куп ( Супер купот) со победа од 1:0 против Лудогорец.

Контавеит -Феро 1 1.60

И двете играт добро, ама мислам дека Контавеит има предност тука. Поискусна е од Феро.

Кортјирк - Беверен 1 1.70

Беверен има 11 порази по ред сосе пријателските и они од ланската сезона. На 4 пријателски примија 18 гола и дадоа само 1. Мислам дека ова е зицер на денот.
3/5 вчера ...

Контавеит и Кортјирк ми беа посигурни...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.561
Поени од реакции
21.588
Nikogas ne te razocaruvaat tie debilnite deca sto ti stavaat lajkovi, inace vo pravo si, ilz nikogas ne razocaruva, no toa vazi samo za prijateli, a ti ne mi si prijatel, ti mi si dushman ako vaka maleri mi prais.
Site dusmani kur da mi se iznapushat.
Класика кладионица муабет. Ако играш контра од него, малер му праиш и душман си му. :D
Ова со кур пушење е веќе агресија од константно паѓање на тикети.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Класика кладионица муабет. Ако играш контра од него, малер му праиш и душман си му. :D
Ова со кур пушење е веќе агресија од константно паѓање на тикети.
Ne znam jas sto e za tebe klasika no ke ti kazam sto e za mene klasika.
Vidi vaka kurton eden, ako na primer vo zivo, vo realniot svet, nekoj igra kontra mene, i pred narod me provicira i mi se smee deka sum izgubil pari, ke go prekrsham odma tuka ke go zdrobam.
No nikogas ne mi se slucilo takvo nesto, nikoj ne se obidel, ne ni imalo potreba zatoa sto sum mnogu ljubezen lik.
Znaci vakvi muabeti i provokacii samo preku internet, vo zivo potesko.
I ne me citiraj ponatamu, klosar eden, navistina nemam vreme i volja so tebe da si go gubam zaludno vremeto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom