Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Lillard 29.5+
Автоматски споено мислење:

Lillard 29.5+
Автоматски споено мислење:

Lillard 29.5+
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
Може да се игра онлајн у Копачка ?
Автоматски споено мислење:

Туку на темата од овие шо се порано :

Химки - ЦСКА 0-2 1.80 Копачка

Химки си го отпуштија менаџерот кој ги однесе у Премиер лигата , не се засилија скоро ич. Во финалето од рускиоткуп играа цврсто со Зенит , загубија со 0:1 со пенал во 84та. Химки вкупно шутнаа во голот еднаш.
ЦСКА купија некој млад Аргентинец од Сан Лоренцо( напаѓач) , ама ваљда нема да игра денес. На последните 5 натпревари примија само 2 гола.
Фактички ЦСКА ќе игра на „домашен терен“, пошо тука си играат домашните наптревари додека им се градеше стадионот.
Мислам дека нема да има многу голови.

Бриж - Шарлоа 0-2 1.80 Копачка

Прво коло во Белгија,отвараат шампионот против третопласираниот. Статистички изгледа на 0-2 гола.
Бриж го загубија финалето во купот од Антверп со 0:1 , додека кај Шарлоа ќе фали еден од клучните играчи ( Бруно ), а најдобриот напаѓач им е на позајмица од Бриж. Последните три меѓусебни им се 0-2 гола.

Мартич - Контавеит прв сет над 9,5 гејма 2.05 Спортлајф , Мартич 1 1.70 Копачка

Мартич од три дуела во Палермо ,двапати играше со над 9 гејма во првиот сет, а Контавеит ниеден.
Во Дубаи оваа година играа 7:6 првиот сет , во нивниот прв дуел со победа на Мартич од 2:0 ( тврда подлога).
Мислам дека Мартич подобро игра моментално, додека Контавеит имаше среќа нејзните противнички и даваа поени со двојните грешки.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Zabagiran e forumot nesto, se smeam za granicava kolku lesno ke prefrli, vcera na Denver mu stavi 45, ke mora da se zapali protiv Clippers, bitna utakmica za Portland. 35+ ke mu stavi.
Автоматски споено мислење:

P.S ke igra sigurno 40+minuti kako i prethodnata protiv Denver 41min, all in utakmica za Portland.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Zabagiran e forumot nesto, se smeam za granicava kolku lesno ke prefrli, vcera na Denver mu stavi 45, ke mora da se zapali protiv Clippers, bitna utakmica za Portland. 35+ ke mu stavi.
Автоматски споено мислење:

P.S ke igra sigurno 40+minuti kako i prethodnata protiv Denver 41min, all in utakmica za Portland.
Malce me kochat PG i Kawhi, da ne go zatvorat ubavo pa da mora da asistira povekje.
Автоматски споено мислење:

Zabagiran e forumot nesto, se smeam za granicava kolku lesno ke prefrli, vcera na Denver mu stavi 45, ke mora da se zapali protiv Clippers, bitna utakmica za Portland. 35+ ke mu stavi.
Автоматски споено мислење:

P.S ke igra sigurno 40+minuti kako i prethodnata protiv Denver 41min, all in utakmica za Portland.
Malce me kochat PG i Kawhi, da ne go zatvorat ubavo pa da mora da asistira povekje.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Malce me kochat PG i Kawhi, da ne go zatvorat ubavo pa da mora da asistira povekje.
Автоматски споено мислење:


Malce me kochat PG i Kawhi, da ne go zatvorat ubavo pa da mora da asistira povekje.
Ne veruvam, beton + ke odi.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Kawhi out e,Lilard 27.5 i PG 23.5 over na jaka suma gi izigrav pred da gi sredat granicite.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Копачка одкако ги превземаа спортлајф се очај со границиве на играчи. Пол Џорџ од 23.5 на 27.5 го качија,
Спортлајф на 25.5 сеа за сеа, а па моцарт пички го тргнале од понуда
Автоматски споено мислење:

Копачка одкако ги превземаа спортлајф се очај со границиве на играчи. Пол Џорџ од 23.5 на 27.5 го качија,
Спортлајф на 25.5 сеа за сеа, а па моцарт пички го тргнале од понуда
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Копачка одкако ги превземаа спортлајф се очај со границиве на играчи. Пол Џорџ од 23.5 на 27.5 го качија,
Спортлајф на 25.5 сеа за сеа, а па моцарт пички го тргнале од понуда
Автоматски споено мислење:

Копачка одкако ги превземаа спортлајф се очај со границиве на играчи. Пол Џорџ од 23.5 на 27.5 го качија,
Спортлајф на 25.5 сеа за сеа, а па моцарт пички го тргнале од понуда
Јас уплатив во копачка и Џорџ и Лилард беа по 27.5 и 23.5.
А сигурно имало некој што во кладилница пробал голема уплата и одма ја смениле границата :D
Воопшто не се очај,само треба да имаш осет и да не ја однесеш утакмицата(играчот) на авторизација.Чим отиде на авторизација крсти се во тикетот.
 
Член од
24 јули 2020
Мислења
269
Поени од реакции
409
И нешто за вечер :

Ботев -Лудогорец т1 1+ 1.75 Евротип

Лудогорец одигра многу лошо во Супер купот со Локомотив каде загубија со 0:1 , шутнаа во голот само еднаш , а дозволија 8 противнички шута.

„Нe уcпјахмe дa изигрaeм мaчa тaкa, кaктo иcкaхмe. Нe уcпјахмe дa c'здaвaмe пoлoжeнија. Зa тaзи зaгубa дoпринece и чeрвeнијат кaртoн, кoјтo пoлучихмe. Прoтивник'т ни имaшe прeдимcтвo и в eднo oт пoлoжeнијатa уcпја дa вкaрa гoл. Нeдиcциплинирaнa прoјавa oт cтрaнa нa Икoкo. Тoзи рeзултaт e дocтa пoучитeлeн зa нac. Aкo игрaeм тaкa, кaктo днec, штe имaмe прoблeми и cрeшту Бoтeв (Врaцa). Тoвa e јаcнo

И лани Лудогорец споро почна, а последните 5 гостувања кај Ботев, на три меча има примено гол.


Стандард - Секрл Бриж т1 2+ 1.52 Sportlife

Вчера кај Цекрл еден од играчите бил позитивен на корона, можда тоа ќе им ја наруши концентрацијата.
Стандард на пријателските даваше голови, додека Секрл примаше.
Лани беше 2:1 за Стандард.

Портланд - Клиперс 1 1.65 Kopacka

Ill go with the flow, коеф е у огромен пад на Портланд кој шо добро играт у продолжетокот на сезоната, му дишат во врат на Мемфис за последното плејоф место на 3 натпревари пред плејоф.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Лилард ќе влезе ама гомново Џорџ не знам баш

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
abe koga ce mozi da se uplaka so karticka na nasive oblozuvalnici znaj nekoj ima njajavi koga bi pocnale oti stvarno go tupa mnogu so uplatnici
Автоматски споено мислење:

abe koga ce mozi da se uplaka so karticka na nasive oblozuvalnici znaj nekoj ima njajavi koga bi pocnale oti stvarno go tupa mnogu so uplatnici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom