Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
OKC Cleveland 2 mavajte dur ne e padnat koeficiento ako najdite negde ma da mislam segde go padnaja izgleda site igrat kaj cavsi.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
I toa mi se desi cela utakmica vodat i domakinite prvo vodstvo im e vo 39 min i pobeduvaat . ti ebam toj milano i kruno simon kretenot kopile smrdeno site napadi gi posra 4/4 .

Sent from my thor using Tapatalk
Ја Ефес ги имав, фала им :love:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Еве ви ја најпрофесионалната кладилница Спорт Лајф.
Дарашуфака- Фенербахче
2.6 за Дарашуфака и 1.6 за 2ка на Фенер (бет365, како најпросефионална)
во СЛ коефициентите се следниве
2.45 за Дарашуфака,1.42 за Фенер
Професионалност на ниво.Само кога ќе видиш дека секој неписмен оди во кладилница и овие коефициенти им се многу.
Како за споредба во Евротип, кецот е 2.9 а двојката е 1.6
Споредете колкава разлика има на тие коефициенти со оние од СЛ.
 
B

BooBojan

Гостин
Прoсечен клaдиoничaр, и не ги зaгледувa кoефициентите, бидејќи реткo е дoбитен, пa тaкa и не му се кoј знaе кoлку вaжни.

Нo кoгa се нaвлегувa пoдлaбoкo вo oблoжувaњетo, се гледa декa се итекaкл вaжни, пa дури и избoрoт нa игрите.

Мнoгу нелoгичнo ми е вo еден билтен дa ги имa и двеве игри: 1иТ12+, и 1и2+.
Бидејќи теoретски двaтa типa се исти, aмa мoже дa имaaт рaзлични кoефициенти, штo е aмaтерскa грешкa oд oблувaлницa...


Пoрaнo игрaв систем 5oд 10 или 7oд 10 нaтпревaри oд Фрaнцијa 3(Нaсиoнaл лигa), вo вкупниoт кoефициент знaеше дa изнесувa oд 18.000 пa дo некaде 27.000, oд oблoжувaлницa дo oблoжувaлницa, a и секoгaш си гo пуштaв тикетoт чист нa 20 денaри, и рaзликaтa вo дoбивките беше нaвистинa гoлемa.

Личнo мнoгу внимaвaм нa кoефициенти, и се трудaм дa игрaм типoви кoи имaaт вреднoст.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Е ајде што вредност ќе има Фенер да ја играш во Сл?
1.65 на 1.6 е паднат на бет365.
Во СЛ е 1.42 и кога ќе мавнеш данокот 1.38.
Па пичкаму матер од 1.38 до 1.6 разлика и тоа колкава е ?
Само просечен кладионичар што вели:Абе нека влези тааа ако 1.42
 
Член од
28 декември 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
Некој да не има пари (евра) на нетелер и да сака да ги смени во МК за реални пари ?
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дај Евротип нека отворат кладилница во Скопје, пошто очигледно најдобри се со понудата..
 
Член од
11 јуни 2016
Мислења
44
Поени од реакции
9
Skoro sekogash igram tamu retko i na nba menvat granici.
Евротип се најдобри засега во МК,
Играчи, дали тоа било за НБА или Евролига, покрај тоа што има најголем избор на играчи , границите многу ретко се дешава да ги сменат а и во принцип најдобри граници има секогаш,
Единствена маана е тоа што коефициентите за играчите се по 1.85
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Gaske da tepa 2-0 na tiket so 300evra uplata za 2500 evra me padna... Nemam zbor koj go gledase znae... Gad gnasen ...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Анте Томич 9.5-
Последните 5 утакмици се нема ни приближено до оваа граница, како прво поради помалата минутажа, а второ фактот дека Барса е комплетна, им се вратија сите освен небитниот Олесон и одамна повредениот Лавал.
Фаверани (со право) игра повеќе од Томич, подобро изгледа на терен и дефинитивно му украде дел од минутите.
Галата на центар ги има џинот Плајс и страшниот атлета Тајус, преку кои верувам дека ќе има проблеми да поентира Томич.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
2.9квота за 10бончина
Aнтетокумпо 24.5+
Милвоки да тепа


Од другите што ми фаќаат око од европскиве

Богданович 12.5+
Диксон 10.5-
Томич 9.5-
Слоукас 9.5-
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
И Роуз, покрај Антето, не се пропушта на 16.5 (евротип). Во утакмица во која се очекуваат 225+ поени, Роуз на 16.5 вреди да се одигра.
Иако реков не играм овој месец, сепак решив да уплатам по 10 дена пауза, охрабрен од симулацијата во ексел која си ја водам, каде “уплаќам“ замислено, на реалната понуда на играчи од НБА, а поретко и Евролига. Изенадувачки, одлично погодувам на замислено, којзнае дали истото ќе беше ако уплаќав и вистински.
Еве ја моменталната ситуација, а на крај на месец ќе ставам и комплет извештај, па од Март се враќаме на зависноста :ROFLMAO:

simulacija.jpg

сум заборавил да ставам влог за вечерашиот тип, 250 ден. е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom