Кладилница (Генерална дискусија)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
И Роуз, покрај Антето, не се пропушта на 16.5 (евротип). Во утакмица во која се очекуваат 225+ поени, Роуз на 16.5 вреди да се одигра.
Иако реков не играм овој месец, сепак решив да уплатам по 10 дена пауза, охрабрен од симулацијата во ексел која си ја водам, каде “уплаќам“ замислено, на реалната понуда на играчи од НБА, а поретко и Евролига. Изенадувачки, одлично погодувам на замислено, којзнае дали истото ќе беше ако уплаќав и вистински.
Еве ја моменталната ситуација, а на крај на месец ќе ставам и комплет извештај, па од Март се враќаме на зависноста :ROFLMAO:

Прегледај го приврзокот 164689

сум заборавил да ставам влог за вечерашиот тип, 250 ден. е.
Кај ги најде со овие граници?
Сега Antetokounmpo, Giannis 26 е на интернет, на македонскиве гледам и 27.5 е
Rose 18.5
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Анте Томич 9.5-
Последните 5 утакмици се нема ни приближено до оваа граница, како прво поради помалата минутажа, а второ фактот дека Барса е комплетна, им се вратија сите освен небитниот Олесон и одамна повредениот Лавал.
Фаверани (со право) игра повеќе од Томич, подобро изгледа на терен и дефинитивно му украде дел од минутите.
Галата на центар ги има џинот Плајс и страшниот атлета Тајус, преку кои верувам дека ќе има проблеми да поентира Томич.
Единствено ова го погодив денес, гифов ја доловува ситуацијата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки ке сака некој да ми даде предлози за утре?
Со парите што мислиш да ги фрлиш вкладилница,оди касни си едно топено сирење+ Пиво и тоа ти е добитна комбинација,дома ќе си заминиш ем најаден,ем напијен:pivo2:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Со парите што мислиш да ги фрлиш вкладилница,оди касни си едно топено сирење+ Пиво и тоа ти е добитна комбинација,дома ќе си заминиш ем најаден,ем напијен:pivo2:
Едно пиво ко ниедно, боље нека игра со гајба пива е другачије.:pijani:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не би рекол, Хамбургер почнаа да играат фудбал, ги надиграа и Леверкузен и Келн.
Ти ги имаш гледано Лајпцих?..играат пресинг упичку матер ,на домашен терен убиствени се не за џабе секој натпревар испод 3 гола не се(на домашен терен)..Хамбург умрените некни ги гледав со Келн и можам да напишам дека тотално незаслужено победија со оглед на тоа што Келн на 1-0 промашија 3 зицери и тој голманот се мрдна од бранење и на крајот ги стигна казната..мислам дека лаганица ќе биди оваа,преслаби се Хамбург
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ти ги имаш гледано Лајпцих?..играат пресинг упичку матер ,на домашен терен убиствени се не за џабе секој натпревар испод 3 гола не се(на домашен терен)..Хамбург умрените некни ги гледав со Келн и можам да напишам дека тотално незаслужено победија со оглед на тоа што Келн на 1-0 промашија 3 зицери и тој голманот се мрдна од бранење и на крајот ги стигна казната..мислам дека лаганица ќе биди оваа,преслаби се Хамбург
Немој да очекуваш од Лајпциг дека цела сезона може така да ја изигра, немаат они тим за таква доминација. Хамбург далеку е од преслаб тим, преслаб тим ти е Дармштадт. Хамбург после две победи у низа ќе иде екстра мотивиран на утакмицава. За Лајпциг нема да игра Вернер, така да не викам нема да биде кец, али па и далеку е од лаганица и сигуен тип. За мене појше вредност има кец на Шалке.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
И Роуз, покрај Антето, не се пропушта на 16.5 (евротип). Во утакмица во која се очекуваат 225+ поени, Роуз на 16.5 вреди да се одигра.
Иако реков не играм овој месец, сепак решив да уплатам по 10 дена пауза, охрабрен од симулацијата во ексел која си ја водам, каде “уплаќам“ замислено, на реалната понуда на играчи од НБА, а поретко и Евролига. Изенадувачки, одлично погодувам на замислено, којзнае дали истото ќе беше ако уплаќав и вистински.
Еве ја моменталната ситуација, а на крај на месец ќе ставам и комплет извештај, па од Март се враќаме на зависноста :ROFLMAO:

Прегледај го приврзокот 164689

сум заборавил да ставам влог за вечерашиот тип, 250 ден. е.
Ете, прва уплата на реално ливче и одма падни си :LOL: Затоа сепак стоп нека помине месецов, после ќе гледаме ќе прајме.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Fiorentina ako ne gi tresnit Udine od teren nikoj.
Ednive se poslabi od lani ama znaat da izvadat dobri serii, sea posledni go srknaja 4 0 od roma pa sigurno ke sakaat da pobedat na domasen teren kade sgo igraat so Udine koi ne se seriozen protivnik kako nekogas a i Fiorentina imaat dobri rezultati protiv niv vo posledno vreme.
1
1 t1 2+
1 sigurna pobeda
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Posle podolg period pisav kosarkari poso striktno tenis i hokej se kladam i site 3ca sto gi igrav po 40 poeni dadoa i lagano si vlegoa... ante davis j jokic...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom