Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Џо Џонсон излага,после 2 секунди пак влага во игра и три шута по ред погоди.Пред тоа не шутна ниеднаш(9 минути +-).:ban: Отиде и четвртиот пат,ама промаши иако го фаулираа(недосуден).Нареден напад Денг промашува,па пак после тоа Џонсон и изеде бананче ама пак не досудија фаул,а имаше.Најголема минутажа има педерот.Претходниот натпревар за 33 минути 5 шута,сега за нецели три минути толку испука.

Не дека праев некаква си анализа,цел ден ништо немав видено и отидов директно само да пишам колку да се следи нешто.Ај реков Денг 14,5+ ама не верував дека ќе влага и наместо него Џо минусче.:ROFLMAO: Да се надевам дека ќе заборави да шутира.:cool:

За утре Барса 2-ка.И Екберг се повреди кај домаќините.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Kemba душата ми ја зема да ти ја ебам брадата 4/19 каков коњ чоече
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kemba душата ми ја зема да ти ја ебам брадата 4/19 каков коњ чоече
И мене ме падна само тој. Ги фатив 1/4 +,а 2-3-4 четвртина тешки минуси влегоа.Џо Џонсон почна 3/3,на крај 3/11.Кемба почна 2/2(двојче и тројче),а на крај 4-19.:facepalm:Три пати Вајтсајд го залепи на положување.
Значи со еден се спасив,ама на друга страна Кемба заборави што значи да погоди шут.

Барса 2
Латина 1
Бакер/Харисон 1

:kafence:
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Кемба не се става бе брат многу е мртов играч , исто и Конли од Мемфис ми се најмртвите плејови за играње,зашто не сте го играле Лин ем помала граница ем му иде у задње време,башка Батум волот не играше,али ајде да не изигравам курац ипол . Иначе fun fact , негде на средина сезона кога играше уште Марк Гасол , го играм Мајк Конли + , и ја пуштив утакмицата да ја гледам,ВОЛОТ Гасол еден блок не му напраи,жими се еден блок да му ебам крвта негова себична,и од тогаш избришан ми е од листа
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Kako temava stana diskusija za NBA igraci neznam. Pokraj 1000 utakmici fudbal denes preku denov, a kosarkite se vecer, nieden tip od fudbal. Samo deka nekoj od tie ne go zakucal ili imal menstruacija. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Kako temava stana diskusija za NBA igraci neznam. Pokraj 1000 utakmici fudbal denes preku denov, a kosarkite se vecer, nieden tip od fudbal. Samo deka nekoj od tie ne go zakucal ili imal menstruacija. :)
Лестер 1
Цска 3+
Жељо 0-2
Вардар 1х&0-3[DOUBLEPOST=1461496904][/DOUBLEPOST]
Kako temava stana diskusija za NBA igraci neznam. Pokraj 1000 utakmici fudbal denes preku denov, a kosarkite se vecer, nieden tip od fudbal. Samo deka nekoj od tie ne go zakucal ili imal menstruacija. :)
Лестер 1
Цска 3+
Жељо 0-2
Вардар 1х&0-3
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
Еве и од мене три типа, мада знам дека ќе си ги измалеришам за утре.

Гладбах 1Хи0-3 2,04
Ако има мозок у тој тренерот на Гладбах, ќе почне со повнимателна игра зашто примаат повеќе голови од Младост ЦД. Имаат два пораза по ред, би требало да дојде до консолидација, али пред се мислам дека повнимателно ќе играат.

Виљареал 1 1,85
Два пораза по ред на тимот кој се уште математички не обезбеди ЛШ. Имаат одличен тим, предводени се од одличен тренер, се на се комплетен тим се Виљареал. Тренерот изјави дека утре им е многу битен меч. Сосиедад топло-ладно, ама немаат тој капацитет да го изненадат Виљареал кој би требало да е на максимално ниво.

Валенсија 3+ 1,9
Валенсија одамна игра за својата чест, а по напуштањето на кочничарот Невил играат многу подобро. Имаат многу оружја во офанзивата, Алкасер се враќа во одлична форма и не гледам зашто би играле тврда утакмица. Гетафе има подобар напад од одбрана, бодовите му се важни за живот во Примера така да би требало да има голови.

И Марсеј е редно да тепа, али не ми е толку сигурен.
Марсеј нема да тепаат. Се посраа Сошо да ги победат у купот така да ништо .
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Гетафе 1
Алмерија 1
Болоња ГГ
Виљареал 1
Менхенгладбах 1
Франкфурт 1X
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.559
Арсенал 0 - 29 мин
Бенфика 0 - 29 мин
Бате Б 1 и 2-3
Спарта П 1х и 0 - 2
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Лестер 1
Цска 3+
Жељо 0-2
Ne mi trebaat mene tipovite, ne ni pisuvam od tuka. Samo ne mi e jasno kako samo igraci igraat site, a sezonava ne e ni zavrsena I bas ima so da se igra. Timoj za opstanok, timoj za izlez vo Evropa, za titula.. tie za westbrook se fatile dali ce mu tekni vecer da dava kosoj ili ce se zaebava :D
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Ае нека се направи одвоена тема за типови од кошарка и нека се преселат таму зошо овде ја замреа скрос. Кој толку ги наметна границиве, кладилнициве треба да го најдат и вработат, нека го наградат што две странички од допуна им носи приход ко за цел билтен.
Ne mi trebaat mene tipovite, ne ni pisuvam od tuka. Samo ne mi e jasno kako samo igraci igraat site, a sezonava ne e ni zavrsena I bas ima so da se igra. Timoj za opstanok, timoj za izlez vo Evropa, za titula.. tie za westbrook se fatile dali ce mu tekni vecer da dava kosoj ili ce se zaebava :D
и ја тоа викам пред некој ден али ете ослепени се луџево... и глеам тебе добро ти оди дај склопи некој 4-5 коеф.за денес :)
ја мислам Зенит го враќаат на врвот денес, може да се пушти двојче сингл или у комбинација со Арсенал.
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Ne mi trebaat mene tipovite, ne ni pisuvam od tuka. Samo ne mi e jasno kako samo igraci igraat site, a sezonava ne e ni zavrsena I bas ima so da se igra. Timoj za opstanok, timoj za izlez vo Evropa, za titula.. tie za westbrook se fatile dali ce mu tekni vecer da dava kosoj ili ce se zaebava :D
Еве јас редев типој редовно а ти ме гласаше да не редам појќе шо сакаш сега не знам...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас кога пишував тука дека кошарките се најголемо зло во кладилниците и дека нема аир од нив,тука повеќе ми се правеа стручњаци дека не сум во право а истите тие секој втор ден плачат како некој ѓупак ги заебал за неколку кошеви...

Еј пред две години темата фрчеше од анализи и тимови на фудбалски натпревари и чат пат некои евентуални местенки,сега на ништо не личи со овие кошарките..сите што бевме порано активни ја немаме желбата повеќе да постираме ниту да пратиме....

Како можи некојси ѓупак да е посигрен од цел тим што бодовите му се неопходни и тоа на 1.90 коефициент(минус данокот),исто како на 1.81 да го играш..глупости..продолжете да играте нема проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom