Кладилница (Генерална дискусија)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Човек да помисли дека сте дискриминирани хаха.. Се жалите,кукате ..:pos:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Пред да почнат пак овие со играчите да типуваат темава цветаше од добитни типови исто е неколку години темата е за никаде.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Jeff Teague -18.5 -
превисока граница,се враќа Шрудер што значи дека ке има "ограничена" минутажа,башка Корвер се разигра не верувам да даде над 15

Memphis - San Antonio Spurs - H2 10.5 у копачка
БОН(М)БОНА има да им го расплачат мајчето

Patrick Beverley 10.5 + ,
ке форсира Harden тоа е сигурно али на 30.5 да ми грицнат од куроф што ке го стаам,така да сакал нејкел ке мора и некој друг да се разигра,башка накурчен му е на Curry предминатата имаа "дуел" вербален

6.80 :drk:
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Корвер 10.5 +
Ја намести раката, Бредли не игра и двата пати по 17 им степа, очекувам да има доста отворени шутеви како и до сега што беше, и онака минимум 5 тројки ќе шутне а е форма, смешна граница за таков шутер кога ќе му тргне.
Тарнер 11.5+
Игра добро против Атланта, доста минути и доста шутеви има. Бредли е аут, автоматски ми е ова доста изгледен плус.
Moрис 14.5+
Детроит секоја утакмица се држи и братов редовно трпа по 15 поени. Му одговара Кливленд како противник, Лав во одбрана е превара, целиот фокус е на Џексон и повеќе слобода имаат другиве дека добиваат повеќе топки од Реџи.
Ленард 20.5+
Во животна форма е човекот, главен играч е и шутира колку сака, како сако, кога сака. Машина е и границава е горе долу смешна, не може никој да го чува од Мемфис едино ризик од блоуаут постои, ама пак би требало да добие доволно минути, зима доста шутеви и би требало лесно да дојде.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: CIL

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Марибор Копер 1 у 2
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Корвер 10.5 +
Ја намести раката, Бредли не игра и двата пати по 17 им степа, очекувам да има доста отворени шутеви како и до сега што беше, и онака минимум 5 тројки ќе шутне а е форма, смешна граница за таков шутер кога ќе му тргне.
Тарнер 11.5+
Игра добро против Атланта, доста минути и доста шутеви има. Бредли е аут, автоматски ми е ова доста изгледен плус.
Moрис 14.5+
Детроит секоја утакмица се држи и братов редовно трпа по 15 поени. Му одговара Кливленд како противник, Лав во одбрана е превара, целиот фокус е на Џексон и повеќе слобода имаат другиве дека добиваат повеќе топки од Реџи.
Ленард 20.5+
Во животна форма е човекот, главен играч е и шутира колку сака, како сако, кога сака. Машина е и границава е горе долу смешна, не може никој да го чува од Мемфис едино ризик од блоуаут постои, ама пак би требало да добие доволно минути, зима доста шутеви и би требало лесно да дојде.
Korver 10.5+
Beverley 9.5+
Ariza 10.5+
I Reggie 16.5+ na 400den u sportlife .
Za Korver i Beverley,objasnivte ..iako vtoriot ne mi bese u plan ..Ariza na 3 natprevara protiv GSW zima po 10 suteva,site 3 ostana under,vecer ocekuvam bar 11pts .
R.Jackson zicer spored mene,bar na ova granica,iako Morris e po realen par za igranje,al sepak mislam deka vecer ke raspali,na Detroit im trebaat negovi 20+pts .
Ali posle ona vcera so Kemba ..nisto ne e sigurno,na 20.5 granica .
Vrzano so Valanciunas +,McCollum i Lillard plusevi na 500den .
Jeff Teague -18.5 -
превисока граница,се враќа Шрудер што значи дека ке има "ограничена" минутажа,башка Корвер се разигра не верувам да даде над 15

Memphis - San Antonio Spurs - H2 10.5 у копачка
БОН(М)БОНА има да им го расплачат мајчето

Patrick Beverley 10.5 + ,
ке форсира Harden тоа е сигурно али на 30.5 да ми грицнат од куроф што ке го стаам,така да сакал нејкел ке мора и некој друг да се разигра,башка накурчен му е на Curry предминатата имаа "дуел" вербален

6.80 :drk:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Ајде бе Франкфурт тепајте мамицата ваша ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Пред да почнат пак овие со играчите да типуваат темава цветаше од добитни типови исто е неколку години темата е за никаде.
Работата е тоа што порано имаше детални анализи за фудбалските натпревари посебно за оние што играат на големи суми..е ајде оди да те видам стави 100,200,500 евра на кошаркарски тип?..па 1.01 не ти е сигурно во кошарка бе а камоли 1.90 да бркаш хендикепи и минус/плус..кошаркатските типови се претежно за луѓе што играат со помала сума на пари или онака рекреативно..јас ги почитувам сите без разлика на колку пари играат бидејќи секој различно си гледа на работите односно секој знае колку му е долга чергата..ама фудбалите и тенисите се далеку постабилни на големи уплати отколку кошарките,тоа ми е поентата..во секој момент и во секое време фудбал>останатите спортови..па колку сака нека се местени натпреварите
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Работата е тоа што порано имаше детални анализи за фудбалските натпревари посебно за оние што играат на големи суми..е ајде оди да те видам стави 100,200,500 евра на кошаркарски тип?..па 1.01 не ти е сигурно во кошарка бе а камоли 1.90 да бркаш хендикепи и минус/плус..кошаркатските типови се претежно за луѓе што играат со помала сума на пари или онака рекреативно..јас ги почитувам сите без разлика на колку пари играат бидејќи секој различно си гледа на работите односно секој знае колку му е долга чергата..ама фудбалите и тенисите се далеку постабилни на големи уплати отколку кошарките,тоа ми е поентата..во секој момент и во секое време фудбал>останатите спортови..па колку сака нека се местени натпреварите
Дај бе преку кур више не си интересен, ти сметале баскет типови што ставаат луѓето, а ти што го потиш курот дека баскет не се играло 1,01 коеф бла бла бла тоа не смета? А и задњава реченица има логика, исто ко оноа крадат ама бар пат изградија, се дупеше жена ми со комшијата ама страшен ајвар праи...

Вечер - Ariza, Turner, Harden, Reggie, James, Dellavedova плусеви ми идат, нема сите сигурно ама нешто од овие ќе се искомбинира... Tobias Harris минус би требало како и до сеа, ама кој да знае ако иде на Love тогаш дава поише поени... Jeff Teague исто минус
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дај бе преку кур више не си интересен, ти сметале баскет типови што ставаат луѓето, а ти што го потиш курот дека баскет не се играло 1,01 коеф бла бла бла тоа не смета? А и задњава реченица има логика, исто ко оноа крадат ама бар пат изградија, се дупеше жена ми со комшијата ама страшен ајвар праи...

с
Кој поти курот бе дај не треси глупости,еднаш такво ви напишав и тука ме спомнаа на темата па затоа вратив,одете играјте кошарки фрлајте си ги парите ,такви овци како вас бараат кладилниците...
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Кој поти курот бе дај не треси глупости,еднаш такво ви напишав и тука ме спомнаа на темата па затоа вратив,одете играјте кошарки фрлајте си ги парите ,такви овци како вас бараат кладилниците...
ЕДНАШ? Секој втор пост на темава ти е за баскет објаснување како не се играло тоа, зашто иначе би пишал да би било еднаш...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.564
Јуве 2&Т2 2+ сингл
Не гледам како Фиорентина може да го победи Јуве, играат без идеја во последно време, за разлика од нив (освен ако не решат да наместат) старата дама играат одлично, имаат тим за класи подобар од овај на фиора и мислам дека сигурно ќе им закопаат два комада во мрежата.
За вечерва би требало да излезат со следните состави:
Fiorentina-Juventus-lineups.jpg

За посигурно, може да си одигате само на голови, очекувам да паднат голови и од двете страни, за Јуве јас би го играл и Dybala дава гол.


Double

Рен-Монако ГГ
Tachira-Caracas x2
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Џони вика не играјте кошарки .. еве играм фудбал Динамо киев т12+ ... од ко го дадоја голот не одат на втор гол т.е не можат да се доближат до противничкиот гол..[DOUBLEPOST=1461523968][/DOUBLEPOST]Леле турциве будали .. навивачиве најверојатно од Трабзон ја искршија оградата и еден скокање на тој зад гол што е судијата прво му закачи еден бокс после тоа го падна и уште 2-3 клоци по стомак и во грб..
 
Последно уредено:

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
У реду е беверли хилс да ти ебам најмртвите 2 поена што ги имаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom