Кладилница (Генерална дискусија)

А

Атомската мравка

Гостин
Колку го нападнавте девојчево како да ние се скапавме од погодување утакмици, само она промашува :lolzz:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
vie sega od ko zavrsi utakmicata tuka mi se prepukvate kaj bevte do pred to pizdi edni
И ти друг пат не типувај вакво италијанско дерби. :icon_lol: Рома беше фаворит според кладилниците ама друг е пристапот на Милан со екипа како Чезена и екипа како Рома. После онаа игра со Наполи очекувано беше дека нема да изгубат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За утре

Бешикташ-1 1.50 -глупа логика ама функционира во Турција,Фенербахче и Галатасарај победија што значи дека и Бешикташ ќе победи,кога еден кикса тогаш сите киксаат,плус Бешикташ имаат шампионски амбиции оваа година

Фиорентина-1 1.55 -немаат победа на домашен терен 2 месеци и сега е вистинското време против Емполи кој нема пораз веќе 6 натпревари со ред,Фиорентина е добра екипа и сега мислам дека влегоа во форма

Бордо-Лион 2+ цела

Твенте-1 1.45.Твенте е типична домаќинска екипа каде дава се од себе кога игра на домашен терен и плус противници му се мизерните Вилијам 2 кои се клуб на кралот и без никакви амбиции..

Алба-1 1.10
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
И ти друг пат не типувај вакво италијанско дерби. :icon_lol: Рома беше фаворит според кладилниците ама друг е пристапот на Милан со екипа како Чезена и екипа како Рома. После онаа игра со Наполи очекувано беше дека нема да изгубат.
jas tipuvav na Roma i ne pogodiv problem ? zato e stranata za tipovi i analizi ne mozi site kako vas eksperti da se gledam se otepavte od fakanje @Me2 ti so sasuolo kako pomina ja pogodi vaka taka dobiten te napraja
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Како и да е уште утре да се ебат парите и толку после пауза. Све што е останато другава недела е глупости понуда. 3 викенди по ред ебав пари, па утре да ги доебам и нова година тамам на плоштат да си ја правам со литро и пол пиво :pos::pos::pos:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
jas tipuvav na Roma i ne pogodiv problem ? zato e stranata za tipovi i analizi ne mozi site kako vas eksperti da se gledam se otepavte od fakanje @Me2 ti so sasuolo kako pomina ja pogodi vaka taka dobiten te napraja
Извини ако те навредив со мојот коментар, на шала го напишав зошто тврдеше дека Рома ќе ги прегази јас за Сасуоло реков дека ќе ги победи Чезена ама ете во 94 примија


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
jas tipuvav na Roma i ne pogodiv problem ? zato e stranata za tipovi i analizi ne mozi site kako vas eksperti da se gledam se otepavte od fakanje @Me2 ti so sasuolo kako pomina ja pogodi vaka taka dobiten te napraja
ти си единствената што игра спортска ама и се замара на форумов да пишува , дури како и животот од спортска да ти зависи.. Знам неколку девојки што играат спортска али ги заболе дали ќе фатат или не или пак правеле претходно анализи или не знам ти што.. Така да , исто ти е ко да видам машко да се замара на пример за лакирање нокти...
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
Утре ставам 1000 за 38.000 добивка на утакмициве подоле и после одмарам до крајов на годинава на заслужен одмор :)

Бурса - Трабзон 2
Ливерпул - Арсенал X
Бешикташ - Акхисар X
seriozen si???
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
WTF. што се случи со денешните утакмици?..а денес си мислев да земам пари од Лихвар и да ги ставам Барселона(фудбал) и Барселона(ракомет) двете заедно 1.16 коефициент правеа..со 100.000 16.000 минус данок ќе ми дојдеше 14.400 чисти..ама ова остана само на муабет..искрено немам мадиња за вакво нешто
Хехе,а каматата на лихварот не ја рачунаш?
Или нема да ти пресмета камата?:pijani:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
ти си единствената што игра спортска ама и се замара на форумов да пишува , дури како и животот од спортска да ти зависи.. Знам неколку девојки што играат спортска али ги заболе дали ќе фатат или не или пак правеле претходно анализи или не знам ти што.. Така да , исто ти е ко да видам машко да се замара на пример за лакирање нокти...
abe koj faktor si ti mene da mi kazis jas so da pram i so so da se zanimavam vo zivotot gledaj si masata tamu nebiten si
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Извини ако те навредив со мојот коментар, на шала го напишав зошто тврдеше дека Рома ќе ги прегази јас за Сасуоло реков дека ќе ги победи Чезена ама ете во 94 примија


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne me navredi be se salam i jas :)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
За утре

Бешикташ-1 1.50 -глупа логика ама функционира во Турција,Фенербахче и Галатасарај победија што значи дека и Бешикташ ќе победи,кога еден кикса тогаш сите киксаат,плус Бешикташ имаат шампионски амбиции оваа година

Фиорентина-1 1.55 -немаат победа на домашен терен 2 месеци и сега е вистинското време против Емполи кој нема пораз веќе 6 натпревари со ред,Фиорентина е добра екипа и сега мислам дека влегоа во форма

Бордо-Лион 2+ цела

Твенте-1 1.45.Твенте е типична домаќинска екипа каде дава се од себе кога игра на домашен терен и плус противници му се мизерните Вилијам 2 кои се клуб на кралот и без никакви амбиции..

Алба-1 1.10
kolku si siguren za ovie?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom