Кладилница (Генерална дискусија)

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Погодив 3, арно ама ништо со фиксниве, Кил да победи со Фленсбург и Барса 2-3 прво, а во фиксните ги фатив ПСВ од 2-3 прво и Барса ракометот повеќе од 3 да води на полувреме. Го уплатив за 200, не ми се ставаа повеќе.
Со трите погодени ако ги погодев фиксните 7700, ама претерав со фиксните. Ај за Барса блиску бев, 1-0 беше од втора минута, али оној голманот на Фленсбург ги уништи Кил.

А да пуштев на 1000че без фиксни, 1700-1800 отприлика ќе имаше.

За утре Норвешка во фиксни од супер тип треба да има барем 1,6 и Црна Гора да ја победи Шведска околу 2 или 2,1 коефициент.
Во која кладилница го играш овој систем?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
За утре Арсенал 2 & 4+ 6.65
Или посигурно ГГ4+ 3.40
ne igram ekipi so luzerski mentalitet[DOUBLEPOST=1419115200][/DOUBLEPOST]
Абе Рајо бе, најсигурни ми беа денес, овие Еспањол класика, една шанса и гол
gledas deka ne treba da se smees na tuga maka te stigna kaznata heheheh
ps. izvini ako te navrediv :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
ke ti go postiram tiketot utre
Ајде , дај боже , никогаш не си постирала добитно ливче па да видиме.
Како што напиша некој погоре, не е проблемот што не погодуваш, сите промашуваме поготово денес,арогантниот однос и пробувањето да убедиш некого дека неговиот тип е глуп итн, влијае да не бидеме "џентлмени".
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
gledas deka ne treba da se smees na tuga maka te stigna kaznata heheheh
ps. izvini ako te navrediv :)
Нема везе, не ти се смеев, само ти потенцирав дека во неколку наврати пиша дека Рома ќе ги прегази Милан (за мене прегазување е 2 или 3 разлика) ама не се случи тоа. Не дека Рајо играат ептен добро, слаба реализација против тимови кои играат на контри
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
За утре Витесе - Хераклес кец како куќа, ке оди на поголема уплата
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И уште нешто за да се надоврзам за Рајо, па тој судијата кој мрсул е еј, цело време ги дупи Рајо, какви лоши предности даде при никаква шанса на Рајо, судењето катастрофа, по еден пенал за Рајо и Еспањол не досуди, и тоа ептен очигледни
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ајде , дај боже , никогаш не си постирала добитно ливче па да видиме.
Како што напиша некој погоре, не е проблемот што не погодуваш, сите промашуваме поготово денес,арогантниот однос и пробувањето да убедиш некого дека неговиот тип е глуп итн, влијае да не бидеме "џентлмени".
koj go ubedvav be deka negoviot tip e glup ? jas Roma ja imav 1 i mislev deka lesno ke go pobedi Milan sekoj si ima svoe mislenje i razlicno gleda na utakmicite, ete nekoj pisa deka City ke kiksni denes jas dadov mislenje deka nema da kiksni to ne e ubedvanje[DOUBLEPOST=1419115712][/DOUBLEPOST]
Ајде , дај боже , никогаш не си постирала добитно ливче па да видиме.
Како што напиша некој погоре, не е проблемот што не погодуваш, сите промашуваме поготово денес,арогантниот однос и пробувањето да убедиш некого дека неговиот тип е глуп итн, влијае да не бидеме "џентлмени".
pa ne postiram ni koga fakam ni koga gubam ne e za to temata Bog da cuva, i ako ja prokomentiram nekoja utakmica ne mora da znaci deka ja imam na tiket istata ednostavno ke otvoram tema i ke mi padni v oci nekoj tip i go komentiram
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
koj go ubedvav be deka negoviot tip e glup ? jas Roma ja imav 1 i mislev deka lesno ke go pobedi Milan sekoj si ima svoe mislenje i razlicno gleda na utakmicite, ete nekoj pisa deka City ke kiksni denes jas dadov mislenje deka nema da kiksni to ne e ubedvanje[DOUBLEPOST=1419115712][/DOUBLEPOST]
pa ne postiram ni koga fakam ni koga gubam ne e za to temata Bog da cuva, i ako ja prokomentiram nekoja utakmica ne mora da znaci deka ja imam na tiket istata ednostavno ke otvoram tema i ke mi padni v oci nekoj tip i go komentiram
Како прво тема има за тоа, Добивка, редовно ја гледам, не сум те видел тебе,само тоа е твој избор дали ќе ставаш или не. И за тоа е темата да коментираш типови, само покултурно и не толку зајадливо, што пробуваат да ти кажат скоро сите тука
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Како прво тема има за тоа, Добивка, редовно ја гледам, не сум те видел тебе,само тоа е твој избор дали ќе ставаш или не. И за тоа е темата да коментираш типови, само покултурно и не толку зајадливо, што пробуваат да ти кажат скоро сите тука
ko ke bidi nekoj kulturen so mene togas ke mu bidi vozvrateno isto, ovde na temata ima eden kup ljufkaci so ne mozat eden tiket dobiten da svrzat ama nikoj nisto ne mu komentira i ne mu zamerva ovde si igrate seir so dzoni a ima eden kup takvi kako nego, si igrate seir so mene a koj da se zaebava so vas so pagate na 1.05 kvoti, koj da ve zaebaava so sekoj vikend Dortmund ve turka, ete zato sum nekulturna oti ne ste pravedni
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Како прво тема има за тоа, Добивка, редовно ја гледам, не сум те видел тебе,само тоа е твој избор дали ќе ставаш или не. И за тоа е темата да коментираш типови, само покултурно и не толку зајадливо, што пробуваат да ти кажат скоро сите тука
a i za to so postiranjeto mozam da slikam nekoj dobiten tiket i da go stavam tamu da se falam deka sum fatila ama ne sum do tolku
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
ko ke bidi nekoj kulturen so mene togas ke mu bidi vozvrateno isto, ovde na temata ima eden kup ljufkaci so ne mozat eden tiket dobiten da svrzat ama nikoj nisto ne mu komentira i ne mu zamerva ovde si igrate seir so dzoni a ima eden kup takvi kako nego, si igrate seir so mene a koj da se zaebava so vas so pagate na 1.05 kvoti, koj da ve zaebaava so sekoj vikend Dortmund ve turka, ete zato sum nekulturna oti ne ste pravedni
Па тоа е поентата, еден куп не погодуваме и што? Голема работа. Никој не се потресува.Паѓаме на 1.05 квоти , и никој освен ти не коментира отпосле еее кога ви кажав јас итн. Кој друг искоментирал такво нешто? Само ти , и затоа скоро сите се такви спрема тебе.
А ако постираш во Добивка не е фалење, за тоа е темата у принцип
 

Kajgana Shop

На врв Bottom