Кирил Џајковски

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Па не ми е интересен, soundtrack-от за Прашина и Сенки некако ми е сличен, таква музика не ме привлекува.
 
П

Паган-др

Гостин
Кирил Џајковски е :zver:. Сите негови песни се закон. Многу ми се свиѓа soundtrack-от од Сенки Jungle Shadow. Човекот е едноставно Бог за сите македонски DJ-и.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
леле многу го сакам овој човек ја сакам неговата музика ве поздравувам со Primitiv Science:)
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Го обожавам. Летово бев живи радости во Колосеум. Можам да го слушам со денови. Посебно морам да ги одвојам Why did you shot me, Time machine :vozbud: , Global Zurla и Close to comfort .:pipi:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Jungle Shadow му е крај !!! Ја обожавам песнава !!
 
Член од
17 март 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Kiril e lud! Mn dobar muzicar go slusav koa bese predgrupa na chili peppers naprai NEVEROJATNA ZURKA!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Кирил со најдобар настап во историјата на Beer Fest


Кирил Џајковски ја дополни листата на успешни настапи со двочасовната свирка на белградското Ушќе. На шестиот пиво-фест во главниот град на Србија Кирил настапи на третата вечер. Според телевизијата Метрополис, настапот на Кирил е најуспешниот и најквалитетен настап во историјата на Beer Fest.

Белградскиот пиво-фест кој се одржа од 20. до 24. август на специјално адаптираниот простор во областа Ушќе, анимираше близу милион луѓе од Србија, но и од поширокиот регион. Мегаломанската манифестација беше беспрекорно организирана, бесплатна и со најразлични забавни понуди. Близу 50 брендови од пивската индустрија се претставија со разни понуди, кампањи и секакви анимирачки решенија. Посетителите се забавуваа на различни начини, а главниот погон, секако беше музичката програма.


Во четирите дена можеа да се чујат различни артисти, групи, диџеи... Неколку трибјут бендови се претставија на стоилјадната публика. Учество земаа и групите: Филм, Тајм и Дадо Топиќ, Дарквуд Даб, КУД Идијоти, Атомско склониште и многу други.

Како дел од најатрактивната програма на спектакуларната фестивалска бина се појави и Кирил Џајковски со својата веќе уиграна формација. Над сто и педесет илјади кренати раце го пречека нашиот најизвезуван артист сезонава. Кирил вети дека повторно ќе се сретне со загреаната белградска публика и им се заблагодари за одличната атмосфера.

Ова е 8-ми настап на Кирил за помалку од 5 месеци. Најпосетениот концерт на Кирил сезонава само го потврдува статусот на алхемичарот на македонскиот бит и беспрекорната продукциска изведба. Следува фестивалот Стари дани во Врање, а потоа Загреб, каде што Кирил ќе ги најави Kaiser Chiefs.


Ова е уште еден доказ дека Кирил е најдоброто нешто што го дала Македонија после Тоше.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Кирил Џајковски е гордост во македонската музичка сцена затоа што разбира што НЕМА во светот ШТО Е ВЕЌЕ ВИДЕНО,а што сака народот ДА ВИДИ.
Затоа е и успешен во неговиот стил што го прави.
Кирил е еден од ретките макеоднски артисти што заслужува почит како и синтезис.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Е сеа не беа баш 150000 илјади ама беа негде околу 70-90000 нафурани на него...

Топ му беше свирката иако мал дел пропуштив поради тоа што имав заспиено некое време али како и секогаш Киро фучеше...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Еј камо кај нас да можеше да собере бар 50.000 луѓе. Тоа ти е, не знаеме да си го почитуваме и цениме она што е наше а што вреди.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Џајко е чоек што знае да направи најдобра журка, забава, филинг ко никој друг!
Дефинитивно, му нема рамен на момакот, ај што сум го прател и слушал на мал миљон настапи, туку покрај сето останато и веќе очекувано однапред, дечкото вади од патики, тресе од земја, мава од ѕид итн....:pos:
Не за џабе е еден од најизвезуваните фаци од кај нас (башка додатни проекти), а тоа овде што како и некои останати квалитетни имиња, помалце се почитува (стандард), не значи дека и ширум светов е исто!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Пред некое време мислам беше средината на овој месец бев во античкиот театар Хераклеа, настапуваше Кирил Џајковски со сопствен оркестар и слично таму еден куп лиѓе како што си носи, и навистина нешто феноменално беше, знае да направи прекрасна атмосфера, супер ускладена музика, мислам најдобар македонски продуцент на електронска музика. :vozbud::vozbud:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Prvo i osnovno,kako shto kaza avtorot na topicov - greshka e.Kiril ne e DJ i nema vrska so Dj-stvo.
Toj e muzichar,umetnik,kreator.....Dj e premala rabota za toa shto go pravi Kiril na negovite nastapi kako LIVE ACT.Do sega mislam (i ke se pofalam) deka najmnogu pati niz Mk ima nastapuvano vo Prilep - 4 pati,posledno vo Night Club THE END.Zachetnik na elektronskata muzika vo Makedonija vo grupata Bastion zaedno so Milcho Manchevski i kompanija.Znachi nishto ne e sluchajno(pravenje muzika za negovite filmovi).Ednostavno ZAKON kako chovek,kako lichnost pred se,pa potoa kako VRV vo oblasta vo koja shto tvori.Inache raboti vo NY,a ne vo LA kako shto kaza nekoj pogore i povremeno vo Avstralija(Melburn,Sidnej).Se ochekuva da se napravi sega rework na muzikata od Bastion(ne znam tochno koga).Na posledniov proekt so Serchuk orkestarot i Gaia(uf kakva crnkinja :D ) mislam deka se nadmina samiot sebesi.

Za naredni informacii po reklamite. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom