Кирил Џајковски

Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ваква тема нема никој отворено, а мислам дека еден ваков DJ и композитор го заслужува тоа.
Типов е ѕвер и според мене е најдобриот DJ у МК. Има закон траки, а поготово оваа новата Jungle Shadow од филмот Сенки.
Што мислите вие за овој неверојатен DJ познат во светски рамки?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
може да направам една дигресија? може:Бастион, осумдесети, Кирил е млад, убав и фантастичен. Сега е само убав и фантастичен... а музиката, вонвременска, исконска, а модерна, полна со енергија што само на оваа почва се црпи.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]па точно е дека е еден од најдобрите македонски диџеји, од него ги имама скоро сите албуми што ги има издадено, [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Homebound мене ми е бр. 1

[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]дискографија

Soundtrack Shadows 2007
Ballet
La Capinera 2007
Soundtrack
The Great Water 2006
Soundtrack
Balcancan 2005
Soundtrack
Dust 2001
Religion & Sex 2001
Primitive Science EP 2000
Homebound 2000
Recorded Supplement 1997
Synthetic Theatre 1996

[/FONT]
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Кирил го обожавам!најдобар е!летово бев на еден негов сет и фантастично си поминав!човекот да го нема-би требало да се измисли!Бастион заедно со кирил имаат многу луда музика!ги слушам многу!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Одличен е...баш мило ми е што на некој наш Диџеј му текна да прави музика а не само да пушта...се надевам ќе стане попознат од сега
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=122513205
Еве ви линк до неговиот профил на MySpace ако сакате да слушнете некои негови песни или да погледнате некоја од неговите фантастични изведби.
п.с. Можете да го погледнете и спотот на најновата негова трака Jungle Shadow. Невероватно добра трака. Уживајте!!!
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Најголем респект за Кирил...немам многу што да коментирам за неговата музика, едноставно е супер


Close To Comfort :slush:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Секоја чест. Неговата музика е едно од подобрите нешта кои излегле од државичкава наша.:smir:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Одличен е...баш мило ми е што на некој наш Диџеј му текна да прави музика а не само да пушта...се надевам ќе стане попознат од сега
Па Кирил живее и компонира во Америка поточно во ЛосАнџелес и таму е многу попознат одколку што е овде затоа што таму се цени вистинскиот квалитет, а кај нас се знае само за поп и турбо-фолк. Останатите правци на музика како транс на пр. се слушани само од мал број на луѓе.
Иначе многу ми е криво шо летово не отидов во Колосеум на неговиот DJset. Сигурнио било закон.
Ама ај белки ќе дојде зимоска и ќе направи некое топ журче да се издуваме малце и да се здивиме:) :vozbud:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Го бива човекот.Тоа да.Али не ми се свиѓа нешо посебно. Немора да вметнува толку етно елементи.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Го бива човекот.Тоа да.Али не ми се свиѓа нешо посебно. Немора да вметнува толку етно елементи.
Па во новава трака има многу етно елементи ама во старите нема скоро воопшто.
Мислам дека треба да биде за пример на останатите македонски DJи кои прават само миксови и ремикси од веќе постоечки траки за и тие да почнат да компонираат музика која ќе не претставува во светот.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Kiril rulz навистина е супер најмногу го поштовам од македонските DJ
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Religion & Sex го добив на подарок и од тогаш се заљубив во човеков. Три албуми имам од него, уште од Прашина сакам да го најдам, и раат сум. Jungle shadow... :wub:
Го обожавам. :pipi:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
baram,baram i ne mozam da go najdam soundrtackot od senki jungle shadow aj ako moze nekoj link da mi dade ili da mi kaze od kaj da go simnam
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
мислам дека човекот е феномен и вреди да се пишува за него добар спој на етно и електронска музика мислам дека вреди да се слуша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom