Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.165
Билдаат бројки дедовците. :D Не се прв материјал, едино Бонучи, мада Бастони, Манчини па и Ромањоли чекаат у прв ред. У средина имаат играчи за извоз, на сите позиции и рољи. Нападот исто, имаат потенцијали.
Одамна немале ваква екипа Италија.

Ти ги спомнав тие играчи пошто они беа стандардни, Тоти и Дел Пиеро ретко кога играа заедно. Перота се изнаигра на пример.

Збориме за Германија каква била каква е сега. Каде и кога се докажал Сане во репрезентативен дрес? И општо еве, стагнира, падни стани играч, освен тие 1-2 јаки сезони што ги имаше у Сити. Гнабри исто.
Крос и Гундоган полека полека се на излезна врата а нивните замени, Кимих и Горецка. Од Швајни, Кедира, Балак, на овие двајца.

Истото што го збориш за Италија, важи и за Германија, кај се докажани па нивните играчи тие Клостерман, Гинтер минтер. Види што клупа имаат те молам. Освен Вернер и двата голмани друго нема шанси да знаеш.


Сеа ќе дојде Стелт Фелер ќе ми ебе матер. :D
Заебаваш сега за Сане и Гнабри. :D На рака се бројат подобри крила моментално.
Гундоган го игра најдобриот фудбал во кариерата. Можеби се на излезна врата но сигурно ќе играат на следните две првенства. Пирло на 35 години беше мвп на европско чинам. Кимих и Горецка се првотимци во моментално најдобриот тим во светот. Кимих за Кедира е Чаби Алонсо. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Ми ги спомнуваш Јакинта и Касано, зошто не Дел Пиеро и Тоти? :D
Затоа што се класа играчи.
Автоматски споено мислење:

Заебаваш сега за Сане и Гнабри. :D На рака се бројат подобри крила моментално
Што тропаш бе? :pos:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.883
Поени од реакции
3.402
Само го видов твитов вчера па ми текна сега. Истотака налетав на податок дека ова е прва победа на Словенија против Хрватска у историја.
До пред таа утакмица ако не се лажам единствено Македонија беше од било која екс-ју земја што ја имаше победено Хрватска (и тоа 2-0). И мислам дека бевме прва која ги имаше добиено сите екс-ју земји (што пријателски, што официјално.. ако не сум грешка).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Епа ај наброј.
Нејмар, Мбапе, Сон, Стерлинг, Марез, Меси, Рашфорд, Салах, Мане... Никој не вика дека не се добри играчи ама не се докажани се уште до тоа ниво да бидат лидери на репрезентација, особено не Сане кој игра многу променливо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.165
Нејмар, Мбапе, Сон, Стерлинг, Марез, Меси, Рашфорд, Салах, Мане... Никој не вика дека не се добри играчи ама не се докажани се уште до тоа ниво да бидат лидери на репрезентација, особено не Сане кој игра многу променливо.
Нејмар и Мбапе да. Сон, Стерлинг, Марез и Рашфорд се во таа класа, дискутабилно е. Мане и Салах да, од минатите сезони. Ма да како играат сезонава... Меси е крило само на хартија, на терен има сосема различна улога. Уствари Меси е најдобро, крило, шпиц и десетка.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
До пред таа утакмица ако не се лажам единствено Македонија беше од било која екс-ју земја што ја имаше победено Хрватска (и тоа 2-0). И мислам дека бевме прва која ги имаше добиено сите екс-ју земји (што пријателски, што официјално.. ако не сум грешка).
Не знам дали сме први, ама да, ги имаме победено сите екс-ју репрезентации. Хрватска и Србија во квалификации, Црна Гора и Босна во пријателски, Словенија и така и така.

Веројатно и баражот со Косово влегува во оваа статистика. :)
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.883
Поени од реакции
3.402
Не знам дали сме први, ама да, ги имаме победено сите екс-ју репрезентации. Хрватска и Србија во квалификации, Црна Гора и Босна во пријателски, Словенија и така и така.

Веројатно и баражот со Косово влегува во оваа статистика. :)
Сега проверив, први сме. Хрватска не играла со Црна Гора.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Ми се чини дека многу пати пробуваат да го изиграат судијата и да го искористат недостатокот од ВАР. Инаку респект за Српскиот коментатор никогаш не кажа Северна.
хрватски коментатор е на нашиот спорт клуб, ма да и тие од србија не кажуваат северна македонија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
хрватски коментатор е на нашиот спорт клуб, ма да и тие од србија не кажуваат северна македонија.
Не знам, јас немам Спортклуб бидејќи телеком одлучил дека за мојата скромна претплата од 1500 денари не ме следуваат СК каналите, туку само СК ХД каналот во СД квалитет и СК голф, СК Еспортс каналите. Мора да доплатам плус 250 денари за да ги добијам СК и Арена каналите. Затоа гледам преку Иптв а таму одеше српскиот коментатор.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.165
Не знам, јас немам Спортклуб бидејќи телеком одлучил дека за мојата скромна претплата од 1500 денари не ме следуваат СК каналите, туку само СК ХД каналот во СД квалитет и СК голф, СК Еспортс каналите. Мора да доплатам плус 250 денари за да ги добијам СК и Арена каналите. Затоа гледам преку Иптв а таму одеше српскиот коментатор.
Којзнае каква понуда ти закачиле. Јас на мангента плаќам 750 денари кабловска за 3 ТВ со се спортски канали.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
Којзнае каква понуда ти закачиле. Јас на мангента плаќам 750 денари кабловска за 3 ТВ со се спортски канали.
Не сум Магента туку Интернет и ТВ М каде што Интернет прво имав само за 1000 па накнадно ставив Макс Тв М.
Screenshot_2021-03-26-17-00-43-389_com.telekom.telekommk.jpg
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.574
Поени од реакции
21.658
Турција ако победи и денес, може да се каже дека се со една нога на СП.
Единствено Ц.Гора би можеле да им поматат сметки, ама две победи (нормално ако заврши вака) против директните конкуренти и тоа како е битно во квалификациски циклус. Дополнително им значи што Норвешка е доста добра, и тешко ќе биде за холанѓаните да извадат две победи против нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom