Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не беше пенал ако мислиш на ситуацијата кога С. Митровиќ уклиза.

Супер утакмица изиграа иако примија 2 мртви гола, ок ај првиот, ама вториот дефинитивно не смееше да се прими.
Пикси убаво збори на интервјуа, има идеи, сметам дека има доста авторитет и не би подлегнал на менаџерски игри ко што и самиот си кажа. Да видиме ѕвездите како ќе го слушаат само иако во моменталниов состав не гледам да има некој што би се курчел и би праел кланови.

Тадиќ од утакмица во утакмица само докажува за каква класа од играч станува збор. Доктор. Никад немале ваков плеј србите уште од времето на Пикси пред 30 години.

Ако не ја поминат групава нека се распаднат слободно.

Уф, Пикси е директно доведен од државниот врв. Дека не би подлегнал, не сум сигурен баш. Погледни го првиот потег. Неповикување на Миливојевиќ, човекот што јавно ја критикуваше и федерацијата и власта.
Според Пикси, Миливојевиќ не бил доволно ,,арт" за неговите замисли и тактики.
Пикси е голем фудбалер несомнено, но како селектор и тренер, воопшто не ми влева сигурност.

Вчера до 35-та минута не можеа да се состават со топка. По голот на Влаховиќ живнаа, претходно не можеа да ја изнесат топката до половина. Мајсториите на Митар и слабиот трет голман на Ирска (која не била олку лоша одамна) им донесоа победа.

И да, премногу е базирана играта на Тадиќ. Ако не направи Тадиќ нешто, немаат алтернатива. Португалија бавно ги започнува квалификациите, може ќе имаат среќа да ги сецнат во Белград.
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Босанците не знам зошто го сменија Просинечки, за да го донесат Петев ли? Ако Просинечки не ги познава играчите од овие простори, сигурно Петев ќе направи подобар избор од него.Голема грешка направија со промената на селекторот. Пак голем дел од играта се базира н Џеко и Пјаниќ, од нив се чека да превземат иницијатива. Од другиве играчи единствено Раде Круниќ и Мирослав Стевановиќ се трудеа вчера против Финска. Останатото е тиња. Посебно одбраната е за никаде. Мачно е да ги гледаш.

Црногорците колку шанси промашија. Можеа комотно со 7-1, 8-1 да ги добијат Летонците. Хаксабановиќ, Јоветиќ и Јововиќ добро изгледаат заедно и добро функционираат на теренот. Марушиќ не можам да го препознаам и вчера беше еден од полошите кај Црна Гора. Очекував Урош вчера многу повеќе да покаже ама и од него ништо освен една бледа партија.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.843
Ќе игра и Јовиќ бе, почна да игра и да дава голови во Франкфурт, ако остане здрав сигурно ќе игра.
Кур мој игра. Даде 2 гола у првата утакмица и потона скроз. Има дете за чување доека девојка му се слика. Не бива играч од овој. У ништо не е боље од Влаховиќ и Митар. Класичен извикан менаџерски играч.
десно не знам Гајиќ ваљда
Дарко Лазовиќ осата. Немаат таму некој посебно јако десно крило/бек.
Нека го земат Марковиќ од Партизан, нека брза десно разулавен.
Уф, Пикси е директно доведен од државниот врв. Дека не би подлегнал, не сум сигурен баш. Погледни го првиот потег. Неповикување на Миливојевиќ, човекот што јавно ја критикуваше и федерацијата и власта.
Според Пикси, Миливојевиќ не бил доволно ,,арт" за неговите замисли и тактики.
Пикси е голем фудбалер несомнено, но како селектор и тренер, воопшто не ми влева сигурност.

Вчера до 35-та минута не можеа да се состават со топка. По голот на Влаховиќ живнаа, претходно не можеа да ја изнесат топката до половина. Мајсториите на Митар и слабиот трет голман на Ирска (која не била олку лоша одамна) им донесоа победа.

И да, премногу е базирана играта на Тадиќ. Ако не направи Тадиќ нешто, немаат алтернатива. Португалија бавно ги започнува квалификациите, може ќе имаат среќа да ги сецнат во Белград.
Јас се водам по тоа што он го кажа на интервју, дека нема да подлегне под притисок и дека кај него нема да играат менаџери и слично, дека изборот на составот ќе биде исклучиво негов. Ако го погази тоа и испадне курва ондак тоа е веќе негов личен проблем.

Миливојевиќ. Јакиот играч. Никад ништо не изиграл за репрезентација, пример за сељак. Нека седи кај Вој Хоџсон, има боље играчи за у везен ред од него. Истото важи и за Коларов што ја приватизираше репрезентацијата и Љајиќ што лае а не каса.

Околу вториот дел. Да, не можеа да се состават со топка, имаа малце проблеми ама поседот па друго говореше. Не дека ова треба нешто да значи, јер, барем посед имаа е за у рубриката хумор. :D
Ама, ми се засвиѓа пристапот, идеа напред цело време, вртеше топката, се трудеа играчите, играа тимски. Точно е дека зависат од Тадиќ, ама ете конкретно вчера ``немаше`` да се примети тоа ако испорачаше Ѓуричиќ во тие 1-2 ситуации. Овој е добар плеј, се разигра ептен у Сасуоло. Плус Сергеј не играше.
А и рано е да се збори, 2 тренинга имаа само.

Имаат добри играчи и што е најважно немаат некоја ѕвезда што би се курчела и би праела раздор. Нема некој со толку стаж за да манифестира незадоволство ако не игра. Да речеме Митар ама он не е толку глуп ко што изгледа и ко што праеше доека беше помлад, свесен е дека не игра у Фулам и затоа ќе чека од клупа доека трае формата на Влаховиќ. Плус не ни памтам негов скандал у репрезентација.

Али океј, ова е Србија сепак, не треба да не чуди ни распад ако изиграат Х со Азербејџан. Секој циклус истите муабети. Само глупи се и греота е какви генерации им пропаѓаат ради каприци на некои кондури.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Кур мој игра. Даде 2 гола у првата утакмица и потона скроз. Има дете за чување доека девојка му се слика. Не бива играч од овој. У ништо не е боље од Влаховиќ и Митар. Класичен извикан менаџерски играч.

Дарко Лазовиќ осата. Немаат таму некој посебно јако десно крило/бек.
Нека го земат Марковиќ од Партизан, нека брза десно разулавен.

Јас се водам по тоа што он го кажа на интервју, дека нема да подлегне под притисок и дека кај него нема да играат менаџери и слично, дека изборот на составот ќе биде исклучиво негов. Ако го погази тоа и испадне курва ондак тоа е веќе негов личен проблем.

Миливојевиќ. Јакиот играч. Никад ништо не изиграл за репрезентација, пример за сељак. Нека седи кај Вој Хоџсон, има боље играчи за у везен ред од него. Истото важи и за Коларов што ја приватизираше репрезентацијата и Љајиќ што лае а не каса.

Околу вториот дел. Да, не можеа да се состават со топка, имаа малце проблеми ама поседот па друго говореше. Не дека ова треба нешто да значи, јер, барем посед имаа е за у рубриката хумор. :D
Ама, ми се засвиѓа пристапот, идеа напред цело време, вртеше топката, се трудеа играчите, играа тимски. Точно е дека зависат од Тадиќ, ама ете конкретно вчера ``немаше`` да се примети тоа ако испорачаше Ѓуричиќ во тие 1-2 ситуации. Овој е добар плеј, се разигра ептен у Сасуоло. Плус Сергеј не играше.
А и рано е да се збори, 2 тренинга имаа само.

Имаат добри играчи и што е најважно немаат некоја ѕвезда што би се курчела и би праела раздор. Нема некој со толку стаж за да манифестира незадоволство ако не игра. Да речеме Митар ама он не е толку глуп ко што изгледа и ко што праеше доека беше помлад, свесен е дека не игра у Фулам и затоа ќе чека од клупа доека трае формата на Влаховиќ. Плус не ни памтам негов скандал у репрезентација.

Али океј, ова е Србија сепак, не треба да не чуди ни распад ако изиграат Х со Азербејџан. Секој циклус истите муабети. Само глупи се и греота е какви генерации им пропаѓаат ради каприци на некои кондури.

Успехот и вртоглавиот раст на Влаховиќ го доживувам како успех на моето родено дете. Да не се истрчувам, ама мислам дека Влаховиќ може да биде најдобриот напаѓач за Србија во последните три децении (да не одам предалеку). Искрено, да сум Јуве, Интер, Милан, нема да жалам еден денар за него летово. Веднаш го собираш и чао, поздрав

Инаку, Пикси секако тоа ќе зборува на прес, мора сите да бидат слаткоречиви и да кажат работи кои сака просечниот фан на репрезентација да ги слушне. Миливојевиќ не е класа, добар играч е. Не пркна многу за репстација поради Матиќ и поради надоаѓањето на Сергеј (го играа Сергеј задњи везни, Боже ме опрости). Ама па не е полош од Рачиќ (настрана голот до Атлетико и играњето во Примера), а и од Лукиќ, во секој случај.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.843
Успехот и вртоглавиот раст на Влаховиќ го доживувам како успех на моето родено дете. Да не се истрчувам, ама мислам дека Влаховиќ може да биде најдобриот напаѓач за Србија во последните три децении (да не одам предалеку). Искрено, да сум Јуве, Интер, Милан, нема да жалам еден денар за него летово. Веднаш го собираш и чао, поздрав

Инаку, Пикси секако тоа ќе зборува на прес, мора сите да бидат слаткоречиви и да кажат работи кои сака просечниот фан на репрезентација да ги слушне. Миливојевиќ не е класа, добар играч е. Не пркна многу за репстација поради Матиќ и поради надоаѓањето на Сергеј (го играа Сергеј задњи везни, Боже ме опрости). Ама па не е полош од Рачиќ (настрана голот до Атлетико и играњето во Примера), а и од Лукиќ, во секој случај.
Не беше глуп Панталео Корвино што редовно пазареше у Партизан. Нема утка на релација Виола-Партизан. :D
Подемот на Влаховиќ највеќе се должи на Прандели, он го бетонираше у прв тим откако претходно кај Јакини грееше клупа и влагаше повремено. Страшен потенцијал, се надевам ќе напраи кариера. Све има.

Ај Миливојевиќ океј, мада јас секогаш сум повеќе за помлади играчи кога се почнува нов циклус. Можеби сега е подобар од Рачиќ ама нема да биде другата година кога ќе треба да се игра Светско или за 2 Европско и слично. А овој ќе набие минутажа и искуство. Плус Гудељ го имаат на таа позиција.
Не го знам тој Рачиќ искрено, ниту пак Максимовиќ од Гетафе го иам нешто посебно гледано. Така да за нив сум резервиран со мислење. Овој Рачиќ вчера не беше лош, се виде дека има фудбал у него.
Ме чуди мене Саша Лукиќ и неговото форсирање, Синиша го форсираше у Торино, за репрезентација скоро редовно игра а не ме импресионирал нешто.
Иван Илиќ од Верона го фалат насекаде, годинава е скоро редовен у прв тим кај Јуриќ. И Пикси збореше за него пред некој ден.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Хрватска колку мизерија беше против Словенија, апсолутно заслужија да изгубат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.750
Феликс нека си фати навреме патот од Атлетико, дечкото има невидена техника, магија во нозете. Сношти си поигруваше со противникот. Португалците имаат најдобра репрезентација од кога ги гледам. Мене ми се први фаворити, оред Франција.
Во Атлетико бек го игра Чоло (n)
Инаку +1 за Португалија, страва состав имаат.

Рачиќ е оној шо му закачи еврогол од 30 метри на Облак :) Многу добар играч, ќе го собери некоја екипа на лето со оглед на тоа шо во Валенсија има распродажба во последно.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Моментално од ,,Шпанците" ситуацијата е: Гудељ<Maксимовиќ<Рачиќ
Гудељ е ептен паднат годинава. Лани океј си беше.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Хрватска колку мизерија беше против Словенија, апсолутно заслужија да изгубат.
Можам да замислам колку славеле Словенците за оваа победа. Кога тие се пласираа на СП 2010 а Хрватска извиси ми текнува ги растурија од заебанции по интернет.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.436
Брееј Бугарија....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.190
Поени од реакции
16.750
Еден пост нема за Македонија да гугните а вечер играме, ццц.

Ај јас да го скршам мразот, очекувам позитивен резултат вечерва, реми не е лошо ама зошто да не и победа, не се Романија некоја веле сила:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom