Кајгана Креатива

Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Од креативен труд живеам. 3д-анимација, видео-графика, филмски и видео ефекти, видео монтажа, статична графика, фотографија.
Кажи ми, за веб сајтови правиш анимации? Ако да, пиши ми на ПП, бидејќи ми треба анимација за веб-сајт.
 
M

Moon Child

Гостин
Оваа ми е дефинитивно најубава декорација(y)
ако не е тајна, како научи аранжирање? Сама се плеткаше, или ти покажаа за почеток?:)
Отпочетокот гледав и по 2-3 дена почнав сама да аранжирам, после тоа идеи ми доаѓаа па така сум си повеќе самоук :) Не е филозофија, барем мене не ми беше, 3 месеци го работам ова, предтоа незнаев ни кое цвеќе како се вика :icon_lol:
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Отпочетокот гледав и по 2-3 дена почнав сама да аранжирам, после тоа идеи ми доаѓаа па така сум си повеќе самоук :) Не е филозофија, барем мене не ми беше, 3 месеци го работам ова, предтоа незнаев ни кое цвеќе како се вика :icon_lol:
Те прашав пошто обожавам такви аранжирања, поготово за подароци:) да знаеш само што пари имам исподадено така, за родендени и слично.
па тоа хартиите украсни, па машните, лентите, светките...милина, кога ќе го наџиџаат подарокот, да ти е жал да го отвориш, бидејќи е вистинско мало уметничко дело.
Конецот делото го краси (во случајов украсната хартија и панделката;))

Keep up the good work(y)
 
M

Moon Child

Гостин
Те прашав пошто обожавам такви аранжирања, поготово за подароци:) да знаеш само што пари имам исподадено така, за родендени и слично.
па тоа хартиите украсни, па машните, лентите, светките...милина, кога ќе го наџиџаат подарокот, да ти е жал да го отвориш, бидејќи е вистинско мало уметничко дело.
Конецот делото го краси (во случајов украсната хартија и панделката;))

Keep up the good work(y)
Некогаш кога ќе имам можност ќе сликам и пакувања од мене, во форма на вреќички и обични со украсна хартија. На една и пакував пред некое време 3 подарока со различна големина и ги залепив еден врз друг, изгледаа исто како торта на спратови, плус со панделката скроз горе.
Од наредниот месец ќе има повеќе слики.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Од креативен труд живеам. 3д-анимација, видео-графика, филмски и видео ефекти, видео монтажа, статична графика, фотографија.
мајсторе, чирак примаш? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom