Кајгана Креатива

Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
П.С. Кажете некоја критика за изработкиве...ако не ве мрзи
Браво, само 14 години, а толку интересни работи имаш направено(y) Многу пријатно ме изненади, можам да замислам какви убави нешта ќе правиш подоцна:)
Пробав ФБ профилот 2-3 пари да го отворам, но не сака, не знам зш.
Мене лично најмногу ми се допаѓа она со ѕвездата - не знам само дали е приврзок или обетка:LOL: Не можам да дешифрирам.
--- надополнето: 16 август 2012 во 01:19 ---
Си иам другарка, најверна, пее можда и малце подобро од мене.. Заедно сме winning combo ^^ Не дека се фалам, ама знаеме некад рандом да затераме по 5-6 песнички пошо ни се погодил денот.. Некогаш пред друштво, некогаш у школо, некогаш пред луѓе шо не ги ни знаеме, некогаш у такси..! И сите не фалат, најсериозно :D
Дајте направете убаво музичко дуо/група...јас менаџерка можам да ви бидам;):D
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Пееме, свириме тамбураши најмногу-Звонко Богдан, па менуваме нешто од Балашевич, Дино Мерлин и некој рокчина српски и странски, и да не заборавам наше македонско етно (музика за душа),од Наум Петрески, Миле Кузманоски, Секула и Ефто Пупиноски итн.
А кога не се пее и само се свири (тоа ти доаѓа како афтер парти) оди по порачка, на пример мене романско ми е најубаво за слух и најмногу уживам во тоа.:)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Пееме, свириме тамбураши најмногу-Звонко Богдан, па менуваме нешто од Балашевич, Дино Мерлин и некој рокчина српски и странски, и да не заборавам наше македонско етно (музика за душа),од Наум Петрески, Миле Кузманоски, Секула и Ефто Пупиноски итн.
А кога не се пее и само се свири (тоа ти доаѓа како афтер парти) оди по порачка, на пример мене романско ми е најубаво за слух и најмногу уживам во тоа.:)
Ко те има тај те немаааа....ко те нема тај те сањааа........
Ќе ве најмам кога ќе се мажам, важи?:LOL: Идеално, забавно и рок!
Шала на страна, добар избор, да свирите негде вака низ град, по мој кејф сте, би дошла да ве слушам (ако не сте тапа пијани:D)
Од нашиве мк песни, ако мислиш на староградски:cuc:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Цртам, еве еден скорешен цртеж...недовршен



П.С. Кажете некоја критика за изработкиве...ако не ве мрзи
критика сакаш, критика ќе добиеш :) со цел да се поправиш наравно :)
портретот ти е моје подрачје :D и ќе ти кажам пар совети..
за очите си нацртај линија како за почетник пошо како гледам напамет црташ.
раце не цртај значи никогаш освен кога сакаш да се во прв план и треба да ти се мастеред левел.. сваќаш ? финтата е што кога видиш правилно нацртана рака позаднитака се губи во деталите на раката и не е важна.. кај тебе е обратно :)
за почетник си добар но треба да поработиш со сенките малку.

а сега еве и нешто од мене (последното нашкрапано) каубој Клинт :)

сега во темново сликам по дома цртежи :ROFLMAO:
DSC00432.JPG не го извртев ама ајде
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Сликам, изработувам накит, плетам, изработувам свекички, шијам... Во последно време сликам на облека и тоа дефинитивно најмногу ме исполнува, почнав да го работам и професионално :) еве нешто од мене
масло на платно
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па имам многу хобија најкреативното е пишување поезија,цртање и фотографирање природа.Сакам да го доловам ефектот и се занимавам со фотошоп и средување на сликата.Обожавам да готвам и да си го јадам после тоа.Секогаш гледам да го подобрам тоа што го има во рецептот.Нема доволно протеини додај малце белки од јајца,ниско маслен јогурт,протеин од сурутка,соја брашно итн.Другите хобија ми се трчање некогаш на маратони,барање нови предизвици како качување на врв на планина за многу кратко време,спринтови и комбинации на вежби.Секогаш кога вежбам надвор гледам да направам тренинг како што треба и секогаш мислам на резултатите помалку на последиците и така напред терам.Зашто да има ограничувања кога може секогаш нешто да се подобри.Од фотографиите ова ми се некој најдобри дела
. 229833_257465324357527_2139936391_n.jpg
543505_217404101696983_827699166_n.jpg
550516_241271455976914_318365336_n.jpg
Имам уште закачено на фб.Но никогаш не правам нешто да се истакнувам,се си правам лично за себе.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Креативна сум доста, но немам нерви за отпочнување на било што. Но тоа е така затоа што креативноста ја трошам доста во секојдневието, па не ми останува вишок кој би го насочила кон една работа.:)
Покрај сите обврски, време секогаш наоѓам за да миксам музика (тоа е креативно, шо!), да уредувам и преуредувам дома и на работа и скоро секогаш од ништо да направам нешто. Дали од материјални работи, од луѓе или од ситуации, сеедно. Не е ситница тоа, иако така звучи и се чита.:) Слики и траки, некоја наредна прилика... уствари веројатно никогаш. Ништо од тоа не ми е за другите, па не би да се фалам.:pipi:
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
критика сакаш, критика ќе добиеш :) со цел да се поправиш наравно :)
портретот ти е моје подрачје :D и ќе ти кажам пар совети..
за очите си нацртај линија како за почетник пошо како гледам напамет црташ.
раце не цртај значи никогаш освен кога сакаш да се во прв план и треба да ти се мастеред левел.. сваќаш ? финтата е што кога видиш правилно нацртана рака позаднитака се губи во деталите на раката и не е важна.. кај тебе е обратно :)
за почетник си добар но треба да поработиш со сенките малку.

а сега еве и нешто од мене (последното нашкрапано) каубој Клинт :)

сега во темново сликам по дома цртежи :ROFLMAO:
Прегледај го приврзокот 47623 не го извртев ама ајде
шо е шо е цртежов откога го завршив ја симнав оргиналната верзија во иста големина и се беше правилно, кога го вадам листот шашави очи сум и ставил, така од подалеку кога ќе видам погрдо е !Зошто можам повеќе да видам од цртежот!
--- надополнето: 16 август 2012 во 10:08 ---
aj sto si kucka znam,ama da se falis od braced mi rabotite deka ti si gi praela,pa to svarno nemat smisla.
Кој ти е братучед? :)
--- надополнето: 16 август 2012 во 10:09 ---
Зашо мислев дека си машко?
Зошто и сум веројатно...
--- надополнето: 16 август 2012 во 10:11 ---
Браво, само 14 години, а толку интересни работи имаш направено(y) Многу пријатно ме изненади, можам да замислам какви убави нешта ќе правиш подоцна:)
Пробав ФБ профилот 2-3 пари да го отворам, но не сака, не знам зш.
Мене лично најмногу ми се допаѓа она со ѕвездата - не знам само дали е приврзок или обетка:LOL: Не можам да дешифрирам.
--- надополнето: 16 август 2012 во 01:19 ---
Дајте направете убаво музичко дуо/група...јас менаџерка можам да ви бидам;):D

Инаку привезок е...handmadejewelry_charmed@hotmail.com овака пробај на фб да побараш... (y)
--- надополнето: 16 август 2012 во 10:13 ---
Па шо е со накитов >.>
Значи ако сум машко несмеам да сум креативен?
--- надополнето: 16 август 2012 во 10:15 ---
Имам започнато роман, љубовна сторија каде главен лик сум јас (нешто во стилот како Херман Хесе се разбира пробувам да го дооловам и Шекспир барем низ неколку редови) тоа е жарнот... пермногу емотивни ефекти, метафори, интернационализми, мудри мисли на големите мудреци ...итн.
2 ро хоби поврзано со креативноста е тетовирањето... али некако сум слаб со слободна рака, тастатурата повеќе ми одговара.
3то хоби ми е пеењето во локалната група... тешки аматери (виолинист, гитарист, хармоникаш и јас пејач):D Ова го практикуваме само за слави, родендени, празници, и кога правиме скара (али ко раштимани звучиме претпоставувам), но добра работа е што кога сме поднапиени поубаво звучи:D
и 4то хоби најнеповрзано со креативноста е одам на бокс... за ова нема да зборувам бидејќи нема креативност во аперкатите, крошеата и диреците.
Јас па повеќе ме бива со слободна рака!Пс. да не знаеш кај може во мкд да се најде мастило за тетоважи да купам? Или како да испринтам и да ги ставам? Зоѓто малку циганско ми е со пенкала црни и со фломастери...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
LUCIA* е баниран/а од темата поради оф-топик.
Продолжете со дискусијата и не забегувајте со офтопици, да не плачете после зошто сте добиле казнени поени...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.099
Поени од реакции
9.917
Обожавам уметност. И хоби може да речам дека ми е пеењето. Во денот мора да запејам барем еднаш. Иначе од секогаш сум сакал да се пробам во фотографија, театар, филм, за сликање не ме бива, а за пишување немам инспирација. :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Но никогаш не правам нешто да се истакнувам,се си правам лично за себе.
Де бе? Па зошто ги стави сликиве тука ако се си правиш лично за себе? Зошто си ги ставил на фејсбук?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom