Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
За среќа, ако е за тоа и јас си мислам дека подобро изгледам од Каролина, али тоа само може јас да си мислам, реалноста е многу посурова.

Денес имаше емисија на МТВ - Носталгија, снимена негде 1997-98 година и пееја многу старци, а меѓу нив се најдоа и Олгица Христовска и Каролина Гочева, пееа стари македонски шлагери.
Каролина ја пееше легендарната Кога те нема, така да тие преработки што денес ги слушнав беа вистински преработки за разлика од деншните RNB преработки на Кажи нешто драга на пример на Елвир или не знам кои други преработки на Јован, Пилева итн.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
За среќа, ако е за тоа и јас си мислам дека подобро изгледам од Каролина, али тоа само може јас да си мислам, реалноста е многу посурова.

Денес имаше емисија на МТВ - Носталгија, снимена негде 1997-98 година и пееја многу старци, а меѓу нив се најдоа и Олгица Христовска и Каролина Гочева, пееа стари македонски шлагери.
Каролина ја пееше легендарната Кога те нема, така да тие преработки што денес ги слушнав беа вистински преработки за разлика од деншните RNB преработки на Кажи нешто драга на пример на Елвир или не знам кои други преработки на Јован, Пилева итн.
Ако ти сметаат тие преработки од проектот ,,Македонија засекогаш" значи не ти се допаѓа ни песната што Каролина со браќата Тавитјан ја отпеа Дафино моме црвено :vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Дали како прво знаеш за кои преработки зборев, Дафината е народна песна, а јас зборам за македонските шлагери препеани, од кои само на Некст Тајм и на Дани ми се свиѓаат, друга ниедна, што значи Кажи нешто драга и све останато е од проектот КИРИЛИЦО ИСПЕАНА , а не Македонија засекогаш.

Информацијата пред се, драга
 
S

StormRage

Гостин
Дали како прво знаеш за кои преработки зборев, Дафината е народна песна, а јас зборам за македонските шлагери препеани, од кои само на Некст Тајм и на Дани ми се свиѓаат, друга ниедна, што значи Кажи нешто драга и све останато е од проектот КИРИЛИЦО ИСПЕАНА , а не Македонија засекогаш.

Информацијата пред се, драга
кажи нешто драга и мене не ме бендиса најверојатно ради шо не го сакам елвир... а иначе другиве се супер можиш само за инает да зборвиш...
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
добро сега зошто се намалија гласовите на индекси???? од 6000 на 3000 скоро... (може ни го открија трикот, па од идна IP адреса може прифаќаат само 1 глас)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Можеби, сепак лошо со гласањево, на крај наградите ќе ги доделува некое си жири од Босна, џабе гласаме.


ОФФ ТОПИК
Иначе, да кажам за преработките, нема врска дека з аинает зборев, мене најубави ми се Дани и Некст Тајм, добра е и на Александар, али другите мене не ми се допаѓаат, посебно таа на Пилева и Елвир како се обработени
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Можеби, сепак лошо со гласањево, на крај наградите ќе ги доделува некое си жири од Босна, џабе гласаме.
Па ти сега сфати дека за џабе гласаме? Ќе си изберат тие победници од нивните гласови, што им е важен гласот на некоја си Дијаманте или Џену Грл од Скопје?
 

la

Член од
8 април 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Baram pomos -nasoki kako da napisam prestavka za sudija koj smetam deka e pristrasen vo donesuvaweto na presudi.
Konkretno: Celta mi e da pobaram revizija na celokupniot sudski proces vo koj sudijata mi go nema uva`eno volontiranjeto vo Javna ustanova kako rabotno iskustvo koe nesto e potvrdeno od Javnata ustanova so zaverena potvrda od istata a vrz osnova na dogovori za volontiranje., kade naglasuvam deka volontiranjeto ne e vo smisla na ~len 61, stav 1.
poradi gorenvedenoto e ponisten oglasot po koj sum primena na rabotno mesto za koe se barase 2 godini rabotno iskustvo, a so potvrdata e potvrdeno rabotno iskustvo od 30 meseci.
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Baram pomos -nasoki kako da napisam prestavka za sudija koj smetam deka e pristrasen vo donesuvaweto na presudi.
Konkretno: Celta mi e da pobaram revizija na celokupniot sudski proces vo koj sudijata mi go nema uva`eno volontiranjeto vo Javna ustanova kako rabotno iskustvo koe nesto e potvrdeno od Javnata ustanova so zaverena potvrda od istata a vrz osnova na dogovori za volontiranje., kade naglasuvam deka volontiranjeto ne e vo smisla na ~len 61, stav 1.
poradi gorenvedenoto e ponisten oglasot po koj sum primena na rabotno mesto za koe se barase 2 godini rabotno iskustvo, a so potvrdata e potvrdeno rabotno iskustvo od 30 meseci.
А од Каролина бараш помош? (ја згреши темата)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Што се однесува до гласањето за наградите за индекси '09,ова е само преелиминација од сите предложени ќе останат по 5 во секоја категорија и тогаш одново ќе се гласа,а она зашто се избришани е тоа е поради некои будали кој не знам како од еднаш и дадоа 3000гласови на тие Езерки поради што беа корегирани сите останати.
Инаку Каролина пред 10тина дена доби нова кола поточно пежото308 го замени со нов џип пежо 4007 со бела боја,па да и посакаме многу среќа со нејзиниот нов миленик на 4 тркала.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Браво за Каролина, нека и е со среќа новата кола, се надевам ќе ја видам низ Скопјево со таа кола. Јас мислам дека месецов мора да излезе некоја нова песна на Каролина, или дуетот со Сајко (кој не знам поради која причина се уште не излегол) или некоја нејзина нова песна.
Каролина ќе биде гостинка на концертот на ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ во Белград овој месец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom