Каролина Гочева

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Каролина добила џип! Ооооооооооооооооо не не не не!
Луѓе бегајте, оти Каролина ке вози со џип низ Скопјево!:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Бар ќе вози, нема да остане со прстот во уста, КАРОЛИНА е првокласен возач
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Супер е Каролина, само не ми се свиѓа што се фатила со Босанец.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Kaролина се чува за прва брачна ноќ :):):))))))

КАРОЛИНА: НИШТО ПРЕД БРАК!

Нашата поп-пејачка Каролина Гочева пред неколку недели беше гостинка во популарното шоу на Огњен Амиџиќ – “Ами Џи шоу“ заедно со српскиот актер и водител Милан Калиниќ. По низа прашања од типот нова песна, нов спот, Огњен своите гости започна да ги прашува за нивното прво сексуално искуство – кога, каде и со кого. Кога дојде ред Каролина да го даде својот одговор, таа рече: “ Секс? Јас потекнувам од традиционално семејство, па за мене важи правилото - ’ништо пред брак!’“. Публиката одговорот на Каролина го сфати како мала шега, но на неа не и е првпат да го даде истиот одговор. Имено, кога Каролина гостуваше во шоуто на Боки 13, контроверзниот водител и го постави “фамозното“ прашање – кога ја изгубила невиноста, на кое таа го даде истиот одговор како и во шоуто на Амиџиќ, но на многу посериозен начин.
Инаку, Каролина зад себе има неколку долги врски и никогаш не сакала да зборува за својот приватен и интимен живот. Поп-дивата во врска со нејзиниот одговор кај Амиџиќ ни искоментира: “Навистина никогаш не сакам да коментирам за мојата интима. Го дадов тој одговор и навистина се изненадив од реакциите. Ми се јавуваа новинари од Србија, и ме прашуваа – ’Каролина, вистина ли е тоа?’. Јас само се изнасмеав и им реков: ’А што вие мислите?’, па истото ќе ви го кажам и на вас“, заврши Каролина. Но како и да нема ништо страшно во одговорот на нашата најпозната пејачка, а колку е таа популарна говорат и реакциите што ги поттикна нејзиниот одговор. Каролина не е ни првата ни последната пејачка што дала ваков одговор. Своевремено и оливудските ѕвезди Бритни Спирс, и Андријана Лима за првото сексуално искуство, едноставно одговорија “Се чувам за првата брачна ноќ!“. Ајде да им поверуваме...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако Каролина е девица, јас сум Атина Бојаџи. Ова нешто како македонската Адријана Лима? Значи што се` не прават само за да бидат тема на разговор, а потоа се бунат затоа што на форуми биле подоле од гомно правени.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
КАРОЛИНА: НИШТО ПРЕД БРАК!



Нашата поп-пејачка Каролина Гочева пред неколку недели беше гостинка во популарното шоу на Огњен Амиџиќ – “Ами Џи шоу“ заедно со српскиот актер и водител Милан Калиниќ. По низа прашања од типот нова песна, нов спот, Огњен своите гости започна да ги прашува за нивното прво сексуално искуство – кога, каде и со кого. Кога дојде ред Каролина да го даде својот одговор, таа рече: “ Секс? Јас потекнувам од традиционално семејство, па за мене важи правилото - ’ништо пред брак!’“. Публиката одговорот на Каролина го сфати како мала шега, но на неа не и е првпат да го даде истиот одговор. Имено, кога Каролина гостуваше во шоуто на Боки 13, контроверзниот водител и го постави “фамозното“ прашање – кога ја изгубила невиноста, на кое таа го даде истиот одговор како и во шоуто на Амиџиќ, но на многу посериозен начин.
Инаку, Каролина зад себе има неколку долги врски и никогаш не сакала да зборува за својот приватен и интимен живот. Поп-дивата во врска со нејзиниот одговор кај Амиџиќ ни искоментира: “Навистина никогаш не сакам да коментирам за мојата интима. Го дадов тој одговор и навистина се изненадив од реакциите. Ми се јавуваа новинари од Србија, и ме прашуваа – ’Каролина, вистина ли е тоа?’. Јас само се изнасмеав и им реков: ’А што вие мислите?’, па истото ќе ви го кажам и на вас“, заврши Каролина. Но како и да нема ништо страшно во одговорот на нашата најпозната пејачка, а колку е таа популарна говорат и реакциите што ги поттикна нејзиниот одговор. Каролина не е ни првата ни последната пејачка што дала ваков одговор. Своевремено и оливудските ѕвезди Бритни Спирс, и Андријана Лима за првото сексуално искуство, едноставно одговорија “Се чувам за првата брачна ноќ!“. Ајде да им поверуваме...
Чекај додека остане насамо со автомобилот :zlo: ќе биде како реклама за лубриканти :pos2:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
И да ми ја понудат
Каролина Гочева
Не би ја еб*л јас
Ку*ва е битолска
ша ла ла ла


Песна на Комити за Чкембари ш:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Ama uopste nemozam da ja smislam niti fizicki nitu pak mi se dopaga nekoja nejzina pesna.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ако Каролина е девица, јас сум Атина Бојаџи. Ова нешто како македонската Адријана Лима? Значи што се` не прават само за да бидат тема на разговор, а потоа се бунат затоа што на форуми биле подоле од гомно правени.
Како прво ама баш ништо нема правено за да биде тема на разговор во тој смисол во кој ти мислиш,а она околу оваа тема,само се обиде да не одговори на невкусните прашања на одредени луѓе,а и таа самата подоцна кажа дека ве остава вие да размислувате,дали е или не е.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
КАРОЛИНА: НИШТО ПРЕД БРАК!

Нашата поп-пејачка Каролина Гочева пред неколку недели беше гостинка во популарното шоу на Огњен Амиџиќ – “Ами Џи шоу“ заедно со српскиот актер и водител Милан Калиниќ. По низа прашања од типот нова песна, нов спот, Огњен своите гости започна да ги прашува за нивното прво сексуално искуство – кога, каде и со кого. Кога дојде ред Каролина да го даде својот одговор, таа рече: “ Секс? Јас потекнувам од традиционално семејство, па за мене важи правилото - ’ништо пред брак!’“. Публиката одговорот на Каролина го сфати како мала шега, но на неа не и е првпат да го даде истиот одговор. Имено, кога Каролина гостуваше во шоуто на Боки 13, контроверзниот водител и го постави “фамозното“ прашање – кога ја изгубила невиноста, на кое таа го даде истиот одговор како и во шоуто на Амиџиќ, но на многу посериозен начин.
Инаку, Каролина зад себе има неколку долги врски и никогаш не сакала да зборува за својот приватен и интимен живот. Поп-дивата во врска со нејзиниот одговор кај Амиџиќ ни искоментира: “Навистина никогаш не сакам да коментирам за мојата интима. Го дадов тој одговор и навистина се изненадив од реакциите. Ми се јавуваа новинари од Србија, и ме прашуваа – ’Каролина, вистина ли е тоа?’. Јас само се изнасмеав и им реков: ’А што вие мислите?’, па истото ќе ви го кажам и на вас“, заврши Каролина. Но како и да нема ништо страшно во одговорот на нашата најпозната пејачка, а колку е таа популарна говорат и реакциите што ги поттикна нејзиниот одговор. Каролина не е ни првата ни последната пејачка што дала ваков одговор. Своевремено и оливудските ѕвезди Бритни Спирс, и Андријана Лима за првото сексуално искуство, едноставно одговорија “Се чувам за првата брачна ноќ!“. Ајде да им поверуваме...
Овие шоумени сигурно немаат поим за нејзе, нејзиниот професионален feedback па затоа ја прашуваат вакви работи. А ако анализирајќи ја нејзината биографија се соочиме со некои факти витални за неа (прв настап на Макфест на 11 години, добивање фама со настап на Скопски фестивал на 14 години) може лесно да заклучиме дека Каролина си е посветена на професијата и во нејзиниот животен стил нема баш некое место за вонбрачен секс. Сепак за секс е потребен инстинкт а не разум па мислам дека најпаметно е да не се замараме околу ова, Каролинката го знае најдоброто за самата себеси.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Јас мислам дека месецов мора да излезе некоја нова песна на Каролина, или дуетот со Сајко (кој не знам поради која причина се уште не излегол) или некоја нејзина нова песна.
Каролина ќе биде гостинка на концертот на ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ во Белград овој месец
Стварно многу се одолговлече со рок баладава. Ама од кај знаеме, може па да не прават и спот, па да ја промовираат истовремено со видео запис. Има Каролина за сите претходни дуети и спот, па може и за оваа песна подготвуваат нешто.
А да не ќе биде гостинка во Бугарскиот Идол и кога?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
E не знам длаи ќе биде, она е единствената македонска пејачка која има кариера во Бугарија и за која слушнале Бугарите, така да логички би требало да биде таму наскоро.
А за одговорот браво за Каролина, сигурно нема да се лути на такви прашања како други што прават, нити па ќе земе и ќе тресе глупости кои логика немаат како што многумина прават. Едноставно во нејзин стил одговара префинето и затскриено затоа што приватност си е приватност.
Исто така му одговори на Боки кога му беше гостинка и затоа со толкава почит се однесуваат новинарите кон неа, затоа што Каролина исто со таква почит им враќа за нивната професионалност.
Обожувана е од најнезгодните и најконтраверзни (по прашањата и скандлаите што ги поставуваат и прават) Боки 13, Дамјани, Зоки Вест, Александар Наков, Весна Вест итн.
Самата кажа кај Тони во емисија дека има преубава комуникација со сите новинари посебно во Македонија кои ги смета за професионалци и со кои одржува одличен однос на комуникација - единствено како исклучок ги спомна двајца новинари (се знае кои мислам - дебелиот брачен пар од МММ) кои со голема негативна енергија настапуваат и кон неа и кон Авалон, и кон сите активности кои ги превземаат Авалон како најголема продуцентска куќа кај нас
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
E не знам длаи ќе биде, она е единствената македонска пејачка која има кариера во Бугарија и за која слушнале Бугарите, така да логички би требало да биде таму наскоро.
А за одговорот браво за Каролина, сигурно нема да се лути на такви прашања како други што прават, нити па ќе земе и ќе тресе глупости кои логика немаат како што многумина прават. Едноставно во нејзин стил одговара префинето и затскриено затоа што приватност си е приватност.
Исто така му одговори на Боки кога му беше гостинка и затоа со толкава почит се однесуваат новинарите кон неа, затоа што Каролина исто со таква почит им враќа за нивната професионалност.
Обожувана е од најнезгодните и најконтраверзни (по прашањата и скандлаите што ги поставуваат и прават) Боки 13, Дамјани, Зоки Вест, Александар Наков, Весна Вест итн.
Самата кажа кај Тони во емисија дека има преубава комуникација со сите новинари посебно во Македонија кои ги смета за професионалци и со кои одржува одличен однос на комуникација - единствено како исклучок ги спомна двајца новинари (се знае кои мислам - дебелиот брачен пар од МММ) кои со голема негативна енергија настапуваат и кон неа и кон Авалон, и кон сите активности кои ги превземаат Авалон како најголема продуцентска куќа кај нас
Слушнаа за неа бугарите, зш Славко се беше залетал на неа, демек ке ја правеше БГ снаа. За тоа ја знаат бугарите.
А верувај ми, кога Славко сака, може и магаре да направи ѕвезда во БГ, а камоли згодна цура како Каролина. Од тотални анонимци и деца од село, Лора Владова, Борис Солтаријски, Нели Петкова, Светозар Христов.... им направи концерти на кои Митко Димитров и пајнерките можеа да им завидат.

Ај нека и е со срека новото пеженце...

Ама сепак Калиопи прва го доби :baeh::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Добро, Каролина беше позната во Бугарија порано како резултат на т.н. Славе, Славко, не знам како се вика, познат бугарски магнат и бизнисмен
Али вистинска популарност Каролина доби со ланското учество на бугарското мега шоу ПЕЈ СО МЕНЕ; каде неочекувано стигна до финалето заедно со најдобрите бугарски ѕвезди и каде секоја недела ги палеше и пленеше Бугарите со неверојатниот сценски настап, облеката и разноликоста на песните кои ги пееше, поубаво нешто немам во живот гледано и слушано.
За мене врвот на сценските настапи на КАРОЛИНА (и по облека, и по глас, и по песна) е токму тоа ТВ шоу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom