Како ги препознаваме лезбејките?

Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Edna od Niv kratka kosa ako imas nekoj na fb premnogu ljubovni statusi ama i misteriozni ostava, obavezno obleceni ili convers ili addidas patiki i nanagore taka cetrsto vrzulami nakiteni lancinja belegzii trrakatranci i koga pravat muabet se premnogu ozbilni ne se onaka da reces drugarki sjajot vo ocite koga ke s epoglednat e poinakov ova od iskustvo go kazuvam sto imam gledano :) ama toa eee so e
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ќе беше забавно ако пробавте да имате секс, вака ништо...

Пушташ рака, упс, what is wrong?
И тоа што викаш, па среќа во несреќа, јас не се вљубив во него.... т.е. неа :)
--- надополнето: Sep 1, 2011 12:18 PM ---
Edna od Niv kratka kosa ako imas nekoj na fb premnogu ljubovni statusi ama i misteriozni ostava, obavezno obleceni ili convers ili addidas patiki i nanagore taka cetrsto vrzulami nakiteni lancinja belegzii trrakatranci i koga pravat muabet se premnogu ozbilni ne se onaka da reces drugarki sjajot vo ocite koga ke s epoglednat e poinakov ova od iskustvo go kazuvam sto imam gledano :) ama toa eee so e
FAIL.
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Шо сега јас да ја тупам глата за нив..абе нека кршат гла..ич ништо не ме интересира.ако сакаат и на глава нека стојат..секој со животот свој.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Исто како што ќе ги препознаете и хомосексуалците - никако.
А зашто воопшто да ги препознаам ? Освен ако самиот не сум хомосексуалец/лезбејка не гледам потреба да ги препознавам. Ако ми се пушта - ќе си кажам не ради истото, ама стварно не ја гледам причината да се бараат било какви лезбејски „одбележја“ .
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Исто како што ќе ги препознаете и хомосексуалците - никако.
А зашто воопшто да ги препознаам ? Освен ако самиот не сум хомосексуалец/лезбејка не гледам потреба да ги препознавам. Ако ми се пушта - ќе си кажам не ради истото, ама стварно не ја гледам причината да се бараат било какви лезбејски „одбележја“ .
ее бравос убаво кажано.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Да ти кажам - и јас тоа се прашувам :) Ама, фураше некој baggy стил, ама сепак :/
Сеедно, кога запознаваш некој обично веруваш што пол е, не очекуваш да те лаже за тоа, нели :)
И понатаму изгледа како маж, ја видов неколку пати, и секогаш си викам.... Ај не заебавај, ова е жена??? :)
A женско било или транс?
Зарем постојат жени што толку многу личат на мажи?о.О
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
A женско било или транс?
Зарем постојат жени што толку многу личат на мажи?о.О
Значи жена е, која никогаш не би рекол дека е жена.
Освен ако ги одземеме нежните цртички на фацата, кои сега ги забележувам, откако знам дека е жена.
Иначе да, постојат.
Или постои барем една.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас имав сериозен проблем со една лезбејка.
Не дискриминирам, напротив, си ги поддржувам пријателите со виножитото :)
Но, моето лично искуство е малце weird :confused:
Имено, пред околу 3 години, запознав еден дечко, онака ОК типот, сосема случајно, како познаник на моја другарка. Јас во тој период имав раскинато со фраерот и патев. Типов испадна ептен добар, абе муабети до 101 и назад. Ептен се здруживме. Проблем настана кога тој се вљуби во мене. Почнав да го фаќам во банални лаги, и глупости. Сето ова се случуваше подолг период, на крајот резултираше со карање ама опасно :)
И тогаш се појави негова бивша девојка, која мене ми рече дека тој, всушност е таа. Јас секако не и верував, зошто поминував многу време со него, и не забележав ама никаков женски симптом, ништо.
Поминуваа месеци, години, се повеќе лаги се откриваа, но никогаш тој ништо не искоментира на муабетов, освен од време на време, демантираше по нешто. На крај сосема престанавме да комуницираме.
По една година, ми пиша, демек како си, што правиш, едно друго. И јас прво што прашав - што си ? (инаку, јас си патев зошто навистина бевме блиски). И ми кажа дека е ЖЕНА.
Ми кажа како се вика, ми потврди се што ми кажуваа другите. Ама се, баш се.

Сеуште ја ословувам како машко. Долги 3 години мислев дека е. А таа успеа добар филм да ми сврти, па уште еден тон луѓе да ги натера да ме лажат.
Затоа, се плашам од лезбејки.
Извинете сите лезбејки на форумот, искуството ми е такво. Сакале верувајте, сакале не.
Добро де си идела кој знае колку време и не си проверила ? Т.е да го фатиш за кур !! Од сега памет во глава кога ќе фатиш некој уште во првите денови да провериш таму доле ;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Добро де си идела кој знае колку време и не си проверила ? Т.е да го фатиш за кур !! Од сега памет во глава кога ќе фатиш некој уште во првите денови да провериш таму доле ;)
Не ми беше ,,дечко,,. Ми беше ,,другар,, вљубен во мене :)
 
Член од
5 јули 2011
Мислења
34
Поени од реакции
17
како да ги најдам незнам, кај се движат ова она...ако некој знае некое барче тука у Скопје дајте информација ;]
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас имав сериозен проблем со една лезбејка.
Не дискриминирам, напротив, си ги поддржувам пријателите со виножитото :)
Но, моето лично искуство е малце weird :confused:
Имено, пред околу 3 години, запознав еден дечко, онака ОК типот, сосема случајно, како познаник на моја другарка. Јас во тој период имав раскинато со фраерот и патев. Типов испадна ептен добар, абе муабети до 101 и назад. Ептен се здруживме. Проблем настана кога тој се вљуби во мене. Почнав да го фаќам во банални лаги, и глупости. Сето ова се случуваше подолг период, на крајот резултираше со карање ама опасно :)
И тогаш се појави негова бивша девојка, која мене ми рече дека тој, всушност е таа. Јас секако не и верував, зошто поминував многу време со него, и не забележав ама никаков женски симптом, ништо.
Поминуваа месеци, години, се повеќе лаги се откриваа, но никогаш тој ништо не искоментира на муабетов, освен од време на време, демантираше по нешто. На крај сосема престанавме да комуницираме.
По една година, ми пиша, демек како си, што правиш, едно друго. И јас прво што прашав - што си ? (инаку, јас си патев зошто навистина бевме блиски). И ми кажа дека е ЖЕНА.
Ми кажа како се вика, ми потврди се што ми кажуваа другите. Ама се, баш се.

Сеуште ја ословувам како машко. Долги 3 години мислев дека е. А таа успеа добар филм да ми сврти, па уште еден тон луѓе да ги натера да ме лажат.
Затоа, се плашам од лезбејки.
Извинете сите лезбејки на форумот, искуството ми е такво. Сакале верувајте, сакале не.
Да сум режисер ке направам одличен филм со твојта приказна .
Оваа може да му се случи на 1 од 2 милиона ,стварно невозможно .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom