Каков фотоапарат имате?

S

Sweet666

Гостин
Добив на користење Minolta maxxum 600si SLR апарат со прилично високи оценки и критики како што гледав по интернет, еве слика од апаратот - http://www.flickr.com/photos/captkodak/271906451/

Дали некој користел ваков апарат, па да ми каже некој совет, или нешто околку апаратот.
Првпат ми е со филм слр апарат, па во фаза на тестирање на мануелните опции.

Imam slikano so analogen Canon. Mislam deka nema premnogu vrska kakov e aparatot, tuku samo treba da gi razgledash opciite shto gi nudi i posle da prochitash zbor dva za analogna fotografija. Ako si za, kje ti gi pratam 3te sesii od kursot za analogna fotografija, pishi mi PP. pozdrav
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
hahaha da da i ja od tamo se izlazav ako smenis den ke vidis deka niz cela godina stoi istiot nastan:D
 

D'Artagnan

Release yourself...
Член од
13 јули 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
Никон, најнов модел...излезе на 17,05,2009...Заборавив кој модел е...али е скоро профеионален со 12, мегапиксели, со Imagestabilizator, и сите други модерни алатки:vozbud:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Никон, најнов модел...излезе на 17,05,2009...Заборавив кој модел е...али е скоро профеионален со 12, мегапиксели, со Imagestabilizator, и сите други модерни алатки:vozbud:

лол имаш скоро професионален апарат со 12 мегапиксели знаеш кога излезе и незнаеш што модел е :)
btw последниот модел на никон во април излезе нема од мај модел.
 

Agamemnon

Macedonia forever
Член од
8 јуни 2009
Мислења
61
Поени од реакции
12
Пред нколку дена добив на подарок фотоапарат Nikon coolpix L19, бидејки не се бавам со фотографирање молам некој кој е подоброупатен во оваа проблематика да даде мислење за фотоапаратот.Благодарам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
Пред нколку дена добив на подарок фотоапарат Nikon coolpix L19, бидејки не се бавам со фотографирање молам некој кој е подоброупатен во оваа проблематика да даде мислење за фотоапаратот.Благодарам.
Класа на апаратот "point and shot". Преведено на нашки, нанишани и пукај. Воопшто немаш потреба да се замараш со подесувања и слични работи.
По цена е во подолните класи, а по перформанси... па врши работа :)
Ајт со здравје да си го користиш :wink:

Или што би рекле момците од dpreview:
Like sister model the L20, the Coolpix L19 is a basic budget camera with bare bones point-and-shoot functionality in an understated body. You do get a 3.6x zoom lens (covering a less than ideal 41-145mm range - so no wideangle) and a handful of new gadgets designed to provide true point-and-shoot ease of use (including Auto Scene Selector, Smile Mode and Blink Detection) and a 2.7" screen, but that's about it. (April 2009)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.085
Samsung NV 100HD денес го земав:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom