Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
знае некој каде можам да најдам блант (blunt) во скопје?
порано имаше на бит пазар, другари ми рекоа дека веќе не продаваат...
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
upload_2017-1-26_1-57-14.png
Нешто вакво низ Скопје? Макар и попримитивно, не мора да биде соларно полнење, ама да биде барем 5000 mAh. :) Претпоставувам знаете за што прашувам, powerbank за полнење на телефон/таблет и сл.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Последно уредено:
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
во стокомак има 260 денари се. 5000 мили ли микро ли апмери не ги разбирам али битно вределе за тие пари, е сеа колку е квалитетен поима неам, али за 260 денари нишо не губиш[DOUBLEPOST=1485421575][/DOUBLEPOST]каде можам да купам стапчиња од оние на лекар грло што проверуваат? значи не од аптека бидејки таму се многу малку во една кутија само 100 има, мене ми требаат 8000, значи нешто како на сликава?
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.661
Поени од реакции
34.953
Прашав и во кладилница, али ајде и тука.
Доколку е некој упатен, како оди процедурата со ваквите броеви, барам по интернет не можам да најдам информација. Кој оператор дава кај нас вакви понуди и кои се условите?
Од другиве држави како се земаат броевите и како се префрлаат парите од тамошните оператори, треба да регистрирам фирма за ваква дејност и дали е воопшто дозволено?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Дечки има некаде БејБлејд вртелешки и знаете колку чинат? Имаше во Џамбото, ама изгледа не се баш БејБлејд, но сакам да знам и тие што цена држат. (Fucking childhood nostalgia :/).
beyblade.jpg
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Дечки има некаде БејБлејд вртелешки и знаете колку чинат? Имаше во Џамбото, ама изгледа не се баш БејБлејд, но сакам да знам и тие што цена држат. (Fucking childhood nostalgia :/).
Прегледај го приврзокот 164218
Да пробаш во Теа колорс? Имаат све живо од играчки, па ваљда ќе има и тоа. Само не знам дали имаат продавница или онлајн се нарачува. Еве линк: http://www.teacolors.com.mk/

Моето прашање е кај да најдам асално кабелче (небитна е цената) за Iphone 5? Дали има некој искуство со тие од Istyle?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Да пробаш во Теа колорс? Имаат све живо од играчки, па ваљда ќе има и тоа. Само не знам дали имаат продавница или онлајн се нарачува. Еве линк: http://www.teacolors.com.mk/

Моето прашање е кај да најдам асално кабелче (небитна е цената) за Iphone 5? Дали има некој искуство со тие од Istyle?
истите кабелчиња како во iStyle можеш да ги најдеш во тнт маркет во трговски и во никофон
демек се оригинални, кај мене добро врши работа, а исто и едно што го земав од кај ibutik како врвка од патика изгледа еве веќе пола година мака нема, ама па исто такво купено од истово место на другар му се заеба за 1 недела
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Puckav folija onoj so koj se zamotuvaat novite raboti ima nekade da se kupi
Folija sa vazdušnim mehurićima ( Pucketava Folija )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom