Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Некоја ординација, поликлиника или што и да е каде што ласерски отстрануваат шилци во стапалото? Освен РеМедика. Ми кажаа нешто за некоја кај слаткарницата Палма али не можам ништо друго да најдам за неа. За татко ми е, не можам веќе да го гледам од болка..
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ај некој нека ми каже дали денес работи жичарата на Водно.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Некоја ординација, поликлиника или што и да е каде што ласерски отстрануваат шилци во стапалото? Освен РеМедика. Ми кажаа нешто за некоја кај слаткарницата Палма али не можам ништо друго да најдам за неа. За татко ми е, не можам веќе да го гледам од болка..
Провери на ПП
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Да не знае некој колку пари се овие во гтц
 
H

HoT IcE

Гостин
Има ли тема на форумов за космичка енергија? И истерување на негативна енергија, стреме кон баланс на позитивна и негативна енергија на духот.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Карикатурист?

Освен оние двајца во рамстор дали има некаде на друго место некој што прави карикатури?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Ми треба име на некоја фирма што се наоѓа кај ресторан Кристал кај железара на приземје се наоѓала
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Кај да однесам долги панталони да ми ги скратат, да ми ги напраат ко бермуди?
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Кај да однесам долги панталони да ми ги скратат, да ми ги напраат ко бермуди?
На било кој шнајдер другар ќе ти заврши работа. Незнам сеа од кој град си да ти препорачам добар шнајдер или близок до твоето место на живеење.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
На било кој шнајдер другар ќе ти заврши работа. Незнам сеа од кој град си да ти препорачам добар шнајдер или близок до твоето место на живеење.
Скопје, не е проблем било кај да ги однесам.

Фала за одговорот
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Да не знае некој дали има негде во Скопјево Colgate со сода бикарбона....или Colgate Oxygen ?....јас неможам да најдам нигде -_-
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Да не знае некој кај можам да најдам батерија за акум акумулаторкса дупчалка.
Не е оригинал туку некоја ш марка.Сликата ја ставив од интернет и не е таа дупчалката.Значи ако знае некој кој продава батерии за дупчалки ќе го замолам да ми пише.
--- надополнето: 15 април 2013 во 14:38 ---
Да не знае некој кај можам да најдам батерија за акум акумулаторкса дупчалка.
Не е оригинал туку некоја ш марка.Сликата ја ставив од интернет и не е таа дупчалката.Значи ако знае некој кој продава батерии за дупчалки ќе го замолам да ми пише.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Да не знае некој кај можам да најдам батерија за акум акумулаторкса дупчалка.
Не е оригинал туку некоја ш марка.Сликата ја ставив од интернет и не е таа дупчалката.Значи ако знае некој кој продава батерии за дупчалки ќе го замолам да ми пише.
--- надополнето: 15 април 2013 во 14:38 ---
Да не знае некој кај можам да најдам батерија за акум акумулаторкса дупчалка.
Не е оригинал туку некоја ш марка.Сликата ја ставив од интернет и не е таа дупчалката.Значи ако знае некој кој продава батерии за дупчалки ќе го замолам да ми пише.
Доколоку си од Скопје можеш бидејки како што велиш е Ш класа да појдеш вторник или петок на цигански пазар под Кале , инаку ќе се изненадиш колку чинат батериите во продавниците Електрометал ,Еуротул .
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Доколоку си од Скопје можеш бидејки како што велиш е Ш класа да појдеш вторник или петок на цигански пазар под Кале , инаку ќе се изненадиш колку чинат батериите во продавниците Електрометал ,Еуротул .
Па тешко можам да појдам до таму:Тоа време сум на работа,али ќе гледам да појдам.Некој да незнае друго место.Ајде луѓе сигурно некој од тука ги прави и сервисира овие,па ќе му се најде некоја батерија.Прашав на едно место во Центар за алати и ме велеа дека не продаваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom