Историја на компјутерските делови и како тие работат

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
може ли некој да постира некој готов проект за пентиум 4 ? ми треба за у школо
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
дајте бе толку ли нема никој нешто напишано за пентиум 4 на македонски ? барав на гугл ама ништо нема на македонски за процесори :(
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Преведи си од Википедија бе. Ако те мрзи да преведуваш, 5 евра од страна ти е превод кај мене:baeh: Професионално.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
Haha za sve si ima cena batka taka e toa :D
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Auu temava vi vredi.Da ve prasam uste nesto.Kompjuterot moze da brci,bidejki grafickata ne e silent ili?!!!
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ми треба помош за проектната задача по информатика што треба да ја правам за да полагам матура. Темата ми е Историја на хардверот, па ајде секој што има нешто напишан/препишано на македонски безразлика колку е долго што би ми користело за проектнава нека ми го прати или преку форумов, преку порака, преку меил, преку мсн...
Знам дека на македонски нема скоро ништо па добредојдено би било и на англиски само да е средено да не е 20 страни само една компонента:D. Треба за 7-8 најосновните компоненти (процесор, рам, матична, хард диск, графичка, монитор, оптички уред...) да напишам за историјата на секој по одприлика 1-2 страни, и вовед ошто за хардверот исто 1-2 страни.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
лелее .. може ли накратко за РАМ некој да постира така.. историја. карактеристики.. или ако има нешо готово дома да прати на ПП.. итно ми е . фала однапред :smir::smir:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Инаку ми треба за во школо да најдам поврзување на Фронт аудио на различни матични плочи па да не знае некој повеќе за ова :D? а може и за мојата матична Gigabayte Dual Chanel DDRII :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom