Инциденти на натпреварот Србија - Албанија

Статус
Затворена за нови мислења.
N

NikolaMKD91

Гостин
Во 40-тата минута од натпреварот помеѓу Албанија и Србија во Белград се случија немили настани. Прво беа фрлени „бакљи“ на теренот, а потоа албанско знаме леташе над теренот на посебно летало управувано со далечински управувач.

Србинот Стефан Митровиќ го симна знамето, по што кон него се стрчаа репрезентативците на Албанија за да го земат знамето, по што дојде до општа тепачка. Влетаа и неколку навивачи на теренот, по што судијата Еткинсон го прекина мечот.


 
N

NikolaMKD91

Гостин
Директно од терен известуваме, ова се све инсајдерски видеа. :D
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Не треба да постои темава. :) Кој уопште се замара за ова. Сосема небитно.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Ова е само долевање масло у оган. Види ги вечер што објавуваат: Етничка тепачка на терен .... :facepalm:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Е многу битно е да се дискутира за ова у посебна тема.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
А бе ајде се шалат они онака, за љубов е сево ова, едниов го потегнал другиов мајка му опцул, третиов знаме извадил..а бе деца се ќе им помине не голема работа што.
Башка кој се тепа тој се сака :love:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Ова е доста проста работа и што повеќе обрнуваме внимание толку повеќе помагаме да се постигне тоа што го сакале ти што провоцираат.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Борис Малагурски : Dragi mediji, ne radi se o provokaciji "zastavom Albanije" na fudbalskom meču Srbija - Albanija, već o provokaciji mapom Velike Albanije u kojoj je ucrtana zastava. Problem je Velika Albanija, a ne zastava. Da li je sad jasno? Molim vas počnite da izveštavate istinu, a ne da koristite svaku priliku da prikažete Srbe kao netolerantan narod kojeg provociraju tuđe zastave.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Abe ludilo ejj.. Mi ja unistija serijata, si gledav jas mirniot sokak i naednas ja procitav vesta sto vrtese gore, ukluciv slucajno da ne ima nesto na forumov i gleam tema za toa, ja otvoram temava i gledam pet dushi se mknat na srede teren. Znae nekoj koga ke ja davaat repriza epizodava, poslednite 10 minuti gi ispustiv poradi nastanov, pfff....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom