Инциденти на натпреварот Србија - Албанија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Племе...
Prekid utakmice Srbija - Albanija izazvali su navijači gpstiju koje je ranije danas policija zadržala na aerodromu "Nikola Tesla".
Grupa od 45 navijača na intervenciju pojedinih diplomata kasnije je puštena da ode na stadion Partizana i prisustvuje meču.
"Prekid sa helikopterom i zastavom izazvala je grupa albanskih navijača koju smo danas zaustavili na aerodromu jer su imali šalove i zastave UČK. Pojedine diplomate su urgirale da ih pustimo i uvedemo na stadion", kaže izvor Kurira iz Ministarstva unutrašnih poslova.
Kako Kurir saznaje letelicom, koja je doletela van stadiona, upravljao je neko iz albanske delegacije koji je sedeo u loži stadiona Partizana.
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
Секоја чест на шошоните!...А вие србољуби џабе везете.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Секоја чест на шошоните!...А вие србољуби џабе везете.
џабе везете да оти на таа карта има дел од Македонија или тоа е најмалце битно? или и ти си шошон?
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Брат му на премиерот на шќипондриве љетил со елиоптерот на терен,што лошо има у то бре хеј ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
има тема за еуро квалификации не отворајте без веза теми сегде исти муабет
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Од информации блиски до Гегите слушам палеле Српско знаме у Чаири?
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Сега сите оние српски клошари кои се восхитуваа на идеата за Илирида нека ископаат гробови и нека се пикнат живи во нив.Стварно ми е драго,добро беше кога извадија грчко знаме среде Скопје ? АРНО ИМ Е!
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сега сите оние српски клошари кои се восхитуваа на идеата за Илирида нека ископаат гробови и нека се пикнат живи во нив.Стварно ми е драго,добро беше кога извадија грчко знаме среде Скопје ? АРНО ИМ Е!
Иди лечи се дебилу. Тоа знаме како прво не е ни албанско, туку знаме на голема Албанија, каде што дел од Македонија, Србија и Грција е нацртан како една голема држава.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Иди лечи се дебилу. Тоа знаме како прво не е ни албанско, туку знаме на голема Албанија, каде што дел од Македонија, Србија и Грција е нацртан како една голема држава.
Ми е гајле,не западна,нека ја има цела Македонска империја со орел албански,ВАЖНО Е ДЕКА АЛБАНСКИ ОРЕЛ СЕ ВЕЕШЕ ВО СРЕД БЕЛГРАД ПРЕД 50.000 СРБИ.. секоја чест за овој акт! да знаат како е да извадиш знаме на нечив непријател во сред главен град..
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Секоја чест на шошоните!...А вие србољуби џабе везете.
Ти очигледно си некој ШПОН, тежок ШПОН и од тебе никој не очекува нобеловец или нешто паметно....ти си племе и местото ти е у кафез бе простак еден.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ми е гајле,не западна,нека ја има цела Македонска империја со орел албански,ВАЖНО Е ДЕКА АЛБАНСКИ ОРЕЛ СЕ ВЕЕШЕ ВО СРЕД БЕЛГРАД ПРЕД 50.000 СРБИ.. секоја чест за овој акт! да знаат како е да извадиш знаме на нечив непријател во сред главен град..
Taка е зошто само ние да патиме со орли и споменици на Албанци во нашио град, зошто само нашите мајки да плачат гледајќи споменици на УЧК воини кои ги убиле нивните синови, зошто само нашите деца да учат во школи “командант Бакљави, командант Екљери Командант Џимиринки....“ нека видат и тие како е да си мизерен беден и посрамотен во сопствената држава!! АЛБАНИЈА ДО ТОКИЈА!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom