Инвестициски БУМ во Македонија

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
еве ке ти кажам дека во загреб платите се драстично поголеми одколку во другите градови во хр како кај нас што е во Скопје што зимаат минамалец околу 15-20 илјади така и во Загреб зимаат минималец 1000-1500 евра и неколку населби да има да зимаат 800 евра, животот е по конфортен во хр одколку во мк во секој поглед џабе е друго што и да правиме муабет
Haha, ova moze da gi lazes tie so ne bile nitu videle. 500e ako zemes plata moze da skokas od radost, i toa vo opeaniot ti Zagreb. Tie ubavite platicki od 5000 kuni (so e pomalce od 700e) se samo vo javna administracija i kaj monopolistite.[DOUBLEPOST=1448302727][/DOUBLEPOST]
Море валво шо не кажа порано,да не си го ебам умот и ја да идам у Словенија.
:facepalm:
Де бе не тропај глупости.
Samo tezok budala moze tamu da odi na rabota. Najseriozno.
 
M

mordekaj

Гостин
Haha, ova moze da gi lazes tie so ne bile nitu videle. 500e ako zemes plata moze da skokas od radost, i toa vo opeaniot ti Zagreb. Tie ubavite platicki od 5000 kuni (so e pomalce od 700e) se samo vo javna administracija i kaj monopolistite.[DOUBLEPOST=1448302727][/DOUBLEPOST]
Samo tezok budala moze tamu da odi na rabota.
Абе ја може сум будала,не викам не,ама тебе незнам со кој епитет би те опишал.
Али шо друго да очекуваш од продавач на половни коли,освен да ти продава ветер и магла.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Валво, нели Германија требаше да пропадне, што се деси, се пишманија и оставија за друг пат да пропаднат?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Абе ја може сум будала,не викам не,ама тебе незнам со кој епитет би те опишал.
Али шо друго да очекуваш од продавач на половни коли,освен да ти продава ветер и магла.
Ako si tamu poarno fati koli preprodavaj ko bosancite, mnogu podobro ke si projdes nego da crncis i da te javaat za smesni pari.[DOUBLEPOST=1448303257][/DOUBLEPOST]
Валво, нели Германија требаше да пропадне, што се деси, се пишманија и оставија за друг пат да пропаднат?
Jas pisuvav deka Germanija vrie, zaradi doselenicite, i ke vidite deka kad tad bureto ke eksplodira.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Абе сегде врие само македонија е најстабилна и се е како што треба, само да не се соросоидиве уште подобро ке беше :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Абе сегде врие само македонија е најстабилна и се е како што треба, само да не се соросоидиве уште подобро ке беше :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Od so e tolku ubavo vo Hrvatska masovno odat vo Slovenija da berat jabuki za 2.5e na saat i da berat jagodi letno vreme isto za 2.5e na saat. Zagrepcanite najvece. Da ne verue covek. Bruki. :tapp:
Patem ako si so hrvatsko poteklo i tolku e ubavo vo Zagreb, sto ne se preselis i da uzivas ete tamu?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Само мк напредува

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Олеле секој втор пургер има куќа од прадедо на јадран он за плата збори.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Haha, ova moze da gi lazes tie so ne bile nitu videle. 500e ako zemes plata moze da skokas od radost, i toa vo opeaniot ti Zagreb. Tie ubavite platicki od 5000 kuni (so e pomalce od 700e) se samo vo javna administracija i kaj monopolistite.[DOUBLEPOST=1448302727][/DOUBLEPOST]
Samo tezok budala moze tamu da odi na rabota. Najseriozno.
Не треси глупости имам пријател во Словенија таму е од пред две години ниту момент не зажали што замина таму. Комплет е со фамилија заминат.

Работлив си е човекот и многу добро си се снајде.
 
M

mordekaj

Гостин
Ako si tamu poarno fati koli preprodavaj ko bosancite, mnogu podobro ke si projdes nego da crncis i da te javaat za smesni pari.[DOUBLEPOST=1448303257][/DOUBLEPOST]
Jas pisuvav deka Germanija vrie, zaradi doselenicite, i ke vidite deka kad tad bureto ke eksplodira.
Абе џабе се правиш дека сета а разбираш, од авион се гледа дека поима немаш.
И кај си толку сигурен дека ме јават за мали пари?
А да продавам коли ни на крај памет не ми паѓа.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Чим продава коли е тежок преварант и лажов од типот, не е чукана не е враќан километражникот, не е пеглана се си е оргинално на нејзе со тие фори се оди :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Абе џабе се правиш дека сета а разбираш, од авион се гледа дека поима немаш.
И кај си толку сигурен дека ме јават за мали пари?
А да продавам коли ни на крај памет не ми паѓа.
Ili si na grbot na mama i tate od makedonija (studiras), rabotis za sitna para ili dobro platen vo sloveneckiot javen sektor (malo verovatno). Cetvrto nema.
Interesen fenomen ima vo posledno vreme, vmrovskite glavonji gi prakjaat cedata na fakultet vo slovenija i hrvatska, za koga ke se vratat da imaat "khm" prednost pred ostanatite izgleda maksimalno obezvredneti mk diplomi.
Patem nekoi spretni bosanci namlatija para od preprodavanje vozila, a golem del od slovencite pasat treva, posebno vo severniot del od drzavata.[DOUBLEPOST=1448306597][/DOUBLEPOST]
Не треси глупости имам пријател во Словенија таму е од пред две години ниту момент не зажали што замина таму. Комплет е со фамилија заминат.

Работлив си е човекот и многу добро си се снајде.
Muabetot bese za hrvatska, ne deka slovenija e kojznae so. Smesno e ko so vikas rabotliv covek pa ako e uste i nekoj zanaetcija da si gubi vreme vo Slovenija, koga sekoj den Slovencite masovno begaat vo Svajcarija, Austrija, Norveska itn kade sto se zarabotuva najmalku 3x poveke.[DOUBLEPOST=1448306720][/DOUBLEPOST]
Олеле секој втор пургер има куќа од прадедо на јадран он за плата збори.
Da da, sekoj vtor skopjanec ima kuka vo ohrid i vikendica na vodno.....
 
Последно уредено:
M

mordekaj

Гостин
Ili si na grbot na mama i tate od makedonija (studiras), rabotis za sitna para ili dobro platen vo sloveneckiot javen sektor (malo verovatno). Cetvrto nema.
Interesen fenomen ima vo posledno vreme,
vmrovskite glavonji gi prakjaat cedata na fakultet vo slovenija i hrvatska, za koga ke se vratat da imaat "khm" prednost pred ostanatite izgleda maksimalno obezvredneti mk diplomi.
Patem nekoi spretni bosanci namlatija para od preprodavanje vozila, a golem del od slovencite pasat treva, posebno vo severniot del od drzavata.[DOUBLEPOST=1448306597][/DOUBLEPOST]
Muabetot bese za hrvatska, ne deka slovenija e kojznae so. Smesno e ko so vikas rabotliv covek pa ako e uste i nekoj zanaetcija da si gubi vreme vo Slovenija, koga sekoj den Slovencite masovno begaat vo Svajcarija, Austrija, Norveska itn kade sto se zarabotuva najmalku 3x poveke.[DOUBLEPOST=1448306720][/DOUBLEPOST]
Da da, sekoj vtor skopjanec ima kuka vo ohrid i vikendica na vodno.....
Викаш четврто нема а?
Не пријателе,не сум студент, сум возрасен човек со фамилија, сигурно постар од тебе. Затоа не ми продавај ногу пуфки. Ти си у Словенија сигурно по неколку дена додека да најдиш некоа крнтија од Цеље и после да а продаваш долу, а се правиш некој експерт.
Јас дојдов тука за да имам нормален живот, а не да станувам милионер и фала богу тоа го имам. А ти може прикаски за Словенија на друг да му кажуваш,не мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom