Имам дечко/девојка, но не го/ја сакам...

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
АКО имаш дечко или девојка кој не го/ја сакаш...... ТИ ИМАШ ЗАПЕК ... :гомце:
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Некогаш е чиста навика, страв да се остане сам/а и слично. Од денешна гледна точка последната врска би ја прекинал уште порано, ама не ја прекинав. Едноставно, многу пред прекинот сфатив дека имаме различни ставови (политички, етички, за љубовта и се`) и дека треба да се прекине тоа.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Некогаш е чиста навика, страв да се остане сам/а и слично. Од денешна гледна точка последната врска би ја прекинал уште порано, ама не ја прекинав. Едноставно, многу пред прекинот сфатив дека имаме различни ставови (политички, етички, за љубовта и се`) и дека треба да се прекине тоа.
Зарем различните ставови би ти претставувале причина да прекинеш врска?
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Зарем различните ставови би ти претставувале причина да прекинеш врска?
Не би ги образложувај нејзините ставови зашто сметам дека не е фер спрема нејзе. Во тој случај различните ставови беа ненадминливи и беа од суштинско значење. Јас не велам дека би бил со девојка која е сто посто идеолошки подобна на мене, но сметам дека треба да има некаков одреден степен на препознавање или барем можност за дискусија околу различните идеолошки погледи. Можеби звучи чудно, ама за мене сево ова е важно. За мене љубовта не е само апстракција во која јас сум вљубен во некоја убава девојка и тука завршува се`. Тоа е мој став со кој не се обидувам да го проектирам во туѓите размислувања околу љубовта, врските.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Не би ги образложувај нејзините ставови зашто сметам дека не е фер спрема нејзе. Во тој случај различните ставови беа ненадминливи и беа од суштинско значење. Јас не велам дека би бил со девојка која е сто посто идеолошки подобна на мене, но сметам дека треба да има некаков одреден степен на препознавање или барем можност за дискусија околу различните идеолошки погледи. Можеби звучи чудно, ама за мене сево ова е важно. За мене љубовта не е само апстракција во која јас сум вљубен во некоја убава девојка и тука завршува се`. Тоа е мој став со кој не се обидувам да го проектирам во туѓите размислувања околу љубовта, врските.
Јасно. Се надевам дека ќе си најдеш или веќе си нашол некоја девојка со која немате толкаво контрање на ставовите и добро би функционирале или веќе функционирате заедно. :jeeee:
 
Член од
21 април 2017
Мислења
12
Поени од реакции
6
Не ми е јасно како можите да бидите со некој шо го неките мој совет не си го губете времето ако ви значи останете пријатели ама да го лажам дека го сакам глупо е губење на време а таму можи ве чека некој друг ...шо можи ке го засакате ... :sneaky::D:D:D:pijanco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom