Имам дечко/девојка, но не го/ја сакам...

Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
Sum se nasla vo takva situacija.Otprven koga trgnav so deckoto mi bese mn mil i dobar i mislev deka ke go zasakam.Se vlecevme taka eden mesec ama za dzabe bese se.....i na kraj dojde neverstvo i sekako posle kraj na vrska .
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Pa.... nema da bidesh mnogu i reshen problem! :toe:
А?

Инаку на темава,да се изјаснам,не сум се нашол во ваква ситуација да бидам со некоја а да мислам на друга,мислам дека пред да се започне со нова врска треба прво да си расчистиме со самите себе што сакаме од таа врска,во која знаеме дека и двајцата ќе бидеме повредени,плус не е фер спрема личноста со која ќе бидеш додека успеваш да „ја заборавиш“ онаа стара љубов :wink:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
А?

Инаку на темава,да се изјаснам,не сум се нашол во ваква ситуација да бидам со некоја а да мислам на друга,мислам дека пред да се започне со нова врска треба прво да си расчистиме со самите себе што сакаме од таа врска,во која знаеме дека и двајцата ќе бидеме повредени,плус не е фер спрема личноста со која ќе бидеш додека успеваш да „ја заборавиш“ онаа стара љубов :wink:
ako 'p' togash 'q'-Znam!
Pa klin se klinom izbija neli?
Inaku jas funkcioniram malku obratno, prvo da probam posle definiram vrska, zashto vo glavno prvite sostanoci se sekogash lazni, ovdeka ne velam deka site lazat ama i da kazuvaat vistina, mnogu e filovana, taka da treba da projde vreme za da ja odkriesh onaa prava dusha na drugiot, a do togash nema da znaesh kakva vrska imash!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не сум бил во ваква ситуација а и неверувам дека ке бидам. Сепак тоа за мене е еднакво на неверство, да сум со некоја а во мислите да фантазирам за друга... бљак.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
И јас не сакам да бидам во врска со човек кој не ми значи многу или воопшто, ама има некои не го сфаќаат тоа и се упорни, па после ќе се изгорат.
А и сум била во ситуација да бидам со еден, а да мислам на друг..Само и тоа не траело долго. Јас сум за искреност пред се.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Dzings клин со клин се избија ама не во сите ситуации,никој не е должен да страда поради нашата неодлучност нели?!
И не станува збор за прв состанок него на врска која трае,а ние ја немаме преболено претходната љубов :wink:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Тешка ситуација. Има многу причини зашто не сте во врска со оној што го сакате и зашто сте во врска со оној кој не го сакате? Ама колку и да ги набројуваме ќе се сведе на едно, мачење, изневерување, се од страна на оној кој не сака да биде со тој партнер. А другиот ако го знае се тоа е глуп ако остане во врската. Ама зависи си има и врски што широко размислуваат :pos2: имаат слободоумна врска:toe:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Dzings клин со клин се избија ама не во сите ситуации,никој не е должен да страда поради нашата неодлучност нели?!
И не станува збор за прв состанок него на врска која трае,а ние ја немаме преболено претходната љубов :wink:
Znam druze! Jas ti odogovarav tebe, zashto ti napisha deka: 'treba prvo samite so sebe da si raschistime'. Toa beshe odgovor za tebe a ne mislenje na temata, koe go napishav nekolku posta pogore! I tuka nema stradanje, ednostavno pochnuvash malku polabavo i bez nagli ponashanja, ili ako si dovolno iskren i chesen kako shto chitam moesh i da kazesh shto ti tezi na srce i gotovo, sekoj normalen chovek bi te svatil. Nemozesh devojkata da ja ostavish na Stand-By dodeka ti raschistish so samiot sebe. Glupavo e neli?
Da ne begam od temava mnogu....:toe: :helou:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
ок точно се согласувам донекаде,не е фер да ја оставиш на stang-by па затоа не ни почнувам нова врска додека не решам што сакам,нели секој со свои принципи и сфаќања на љубовта :wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што е тоа што може да те држи да бидеш со некој, а немаш чувства?
Хм, не знам, веројатно има луѓе кои би биле и со човек кој ги сака, а они не го сакаат, затоа што се зависни од внимание, затоа што сакаат топлина, сигурност и се плашат да ја прекинат таа врска.
Можеби не знаат како да ја прекинат или сеедно.
Јас со човек кон кој немам апсолутно никакви чувства, не сум била, ниту ќе бидам. Апсолутно невозможно.
Прво, дали е фер да лажеш некого, да му глумиш дека го сакаш? Или ете, не глумиш, а остануваш со личноста само затоа што таа има чувства кон тебе?
Не, не е фер. Тоа е токму тоа што јас постојано го зборам. Емоциите не треба да се искористуваат. Не е фер за човекот, за партнерот кој е со таа особа. Он навистина има чувства и не фер да се прави лице кон него или да се залажува. Со тек на време он уште повеќе ќе се приврзе што ќе направи подоцна да му биде уште потешко.
Не е измачување и за двајцата ако одржуваш една таква врска со сила?
Измачување е. За оној кој има чувства повеќе, затоа што се осеќа кога нема љубов и фактот дека е во врска во која љубовта не му е возвратена, прави да му биде многу тешко. Ама обично оној кој сака, гледа што повеќе да извади од љубовта и се теши дека тоа е само период.
Што можеш да добиеш откако ќе станеш свесен дека не сакаш некого, а не ја прекинуваш врската
Ништо. Ама баш ништо.
Само болка, солзи и нервози.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
не можам да речам дека не го сакам, но се случува да ми се сврзат лоши жици, и да се чудам зошто уште сум со него, кога љубовта не е повеќе движечка сила, а богами нема ни страст како што треба, и сфаќам дека многу би ми било тешко да ја прекинам врската засекогаш, затоа што сеуште ми е убав, мој, мил...но...
не знам ете, што треба да правам во такви моменти?
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
леле имав дечко и не го сакав се фатив со него онаке и ми беше многу глупо незнам зашто изгледа дека сакав друг идев со него еден месец и не идеше ич он се повеќе беше заљубен во мене а јас во него ич и јас ја прекинав врската сепак глупо многу беше кој не си залјубен во него а идеш со него
 
Член од
9 август 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Хммм не сум бил во ваква ситуација. Но шо знам, просто е не можам да бидам со некоја девојка ако не сакам да сум со неа. И зашто воопшто било кој се впушта во ваква ситуација ? со цел да да си игра со чувствата на некоја личност? Пфф ова ми се чини дека се однесува на недораснати и не изградени личности , на кои крајната цел им е само едноставно да си играат некоја игра. Игра која само тие ја разбираат во својата глава ,кои едноставно не знаат шо сакаат самите од себе.Каде е тука искрената љубов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom