Израел ја нападна хуманитарната флотила

  • Креатор на темата nako
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2009
Мислења
674
Поени од реакции
631
Израелците прогласија поморска блокада кое е нивно право и им понудија на бродовите прво да застанат во израелско пристаниште и да бидат претресени, а потоа да бидат испратени до Газа, зашто одбија незнам, затоа и сносеа последици.Истиот конвој беше испратен со анти израелски повици за уништување на државата Израел и ако има некој од форумашиве што знае арапски нека ја преведе песнава на линков:



За тие што незнаат судири како што до сега е пренесено, имало само на бродовите каде што биле екстремните исламисти од турската подружница на „Муслимански браќа“ а колку биле таму „хуманитарци се гледа од снимките што се постирани, еве една и од мене:



Според мене нормален одговор на нормална држава, а верувајте сум неутрален во овој судир, истото би го направила и Турција да стануваше збор за конвој за курдските бунтовници.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Хуманитарците од Македонија на бродот што ги нападнал војниците биле Јасмин Реџепи, Фуат Емин и Сеат Асипи од кумановско Слупчане. Имиња на хуманитарци. :icon_lol:

http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=72686&kategorija=1
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
192
Поени од реакции
22
Koi bre civili se sobrale mudjahedini na site brodovi pa napadaat izraelski vojnici so noz i sekira toa li ti smatras za civili ajde vaka da zememe odi ti vo Turcija i napadni nekoj vojnik so noz kako sto mislis kako ce si projdes ????
PTUUU AMA SI GLUP GAURIN , pa zarem ne razbirash deka napadnati se na megunarodnite vodi? ili toa e mnogu slozheno za tebe za da razberesh? povekekto mislam deka ne si glup nego si maloleten, se nadevam deka e ova drugoto
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Израелците прогласија поморска блокада кое е нивно право и им понудија на бродовите прво да застанат во израелско пристаниште и да бидат претресени, а потоа да бидат испратени до Газа, зашто одбија незнам, затоа и сносеа последици.Истиот конвој беше испратен со анти израелски повици за уништување на државата Израел и ако има некој од форумашиве што знае арапски нека ја преведе песнава на линков.За тие што незнаат судири како што до сега е пренесено, имало само на бродовите каде што биле екстремните исламисти од турската подружница на „Муслимански браќа“ а колку биле таму „хуманитарци се гледа од снимките што се постирани, еве една и од мене.Според мене нормален одговор на нормална држава, а верувајте сум неутрален во овој судир, истото би го направила и Турција да стануваше збор за конвој за курдските бунтовници.
cek malku,a izraleskite komandosi dobile dozvola da se kacat na brodovite,ili toa go napravile nasila i toa vo megjunardni vodi(ne na svoja teritorija?
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Каква осуда бе... Што сакаш ти да направат Израел кога прво дадоа предупредување дека жестоко ќе спречат било каква помош доставена на Палестинците без претходна Израелска контрола.

Осуда... Ова е за пофалба за Израел....така треба да се постапува на секој кој не почитува предупредувања и забрани.

Abe MALOUMEN, brodot e napadnat, na megunarodni vodi,a ne vo izraelska teritorija..
 
F

FilipMacedon

Гостин
Според А1 има македонски грагани во инцидента во Израел.
Македонскиот амбасадор во Израел е бил повикан во надворешното министерство на Израел.
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=123740
]
А ти батка блгарче некако многу ти оди во следењето на Македонските телевизии,како да немаш друга работа....или ова ти беше работата:)
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Хехехе да не беа ова Америчките домашни миленичиња а, некој нормална држава....веднаш ќе идеш Carpet Booming и пола народ ќе им изгинеше како „колатерална штета“ Ма какви Двојни Стандарди Ма ТРОЈНИ СТАНДАРДИ. И после зошто светото оди у П.М.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Abe MALOUMEN, brodot e napadnat, na megunarodni vodi,a ne vo izraelska teritorija..
А бе ако треба и дома ќе му појдат одкаде што ги товарат тоа ракетите и таму пеплишта ќе ги направат! Големоумен...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ги поштувам Израелците како си ја бранат државата ама претрес на брод во интернационални води??? Ај да се случило ова на нивна територија веќе се за оправдување некако (иако тешко дека некогаш има оправдување за убиство на невооружавни лица) ама вака едноставно не се во право, ја оплескаа тотално. Сега не дека и Турците не буцкаат ама добро изиграле штом ги испровоцирале во меѓународни води на инцидент, ако тоа им била целта.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
А бе ако треба и дома ќе му појдат одкаде што ги товарат тоа ракетите и таму пеплишта ќе ги направат! Големоумен...

HAHAHAHA aj neka pokusat,pa posle ne USA tuku i gospod ne ke moze da gi spasi evreite..
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А бе ако треба и дома ќе му појдат одкаде што ги товарат тоа ракетите и таму пеплишта ќе ги направат! ...
mozebi,ama sepak toa e krshenje na megunarodnoto pravo i treba da se osudi
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Abe zosto Izrael ne gi napadne turskite voeni brodovi,koga nosea pomos na Palestina pred nekolku meseci/????
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
HAHAHAHA aj neka pokusat,pa posle ne USA tuku i gospod ne ke moze da gi spasi evreite..
Во 2007 година бомбардираа длабоко во внатрешноста на Сирија. Никој не се побуни.
На Садам му го начукаа реакторот. Никој со малото прсте не претна.
На Хамас лидерите од Мосад ги елиминираат на секаде ОАЕ, Турција, Аргентина. Никој не смее ни а да кажи.
Ако има непријатели на Израел во Истанбул и истите бидат откриени од Мосад, ако треба со авиони ќе му појдат ќе ги бомбардираат и никој нема да трепни.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Во 2007 година бомбардираа длабоко во внатрешноста на Сирија. Никој не се побуни.
На Садам му го начукаа реакторот. Никој со малото прсте не претна.
На Хамас лидерите од Мосад ги елиминираат на секаде ОАЕ, Турција, Аргентина. Никој не смее ни а да кажи.
Ако има непријатели на Израел во Истанбул и истите бидат откриени од Мосад, ако треба со авиони ќе му појдат ќе ги бомбардираат и никој нема да трепни.

lelelele kolku si GLUP, aj samo neka pokusat... Ustvari aj ke terame sega so inaeti..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom