Израел ја нападна хуманитарната флотила

  • Креатор на темата nako
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
А зашто Турциja не тури военен брод да брани сега бе?Израел jaвно изрази закана да ги спречи со сила. Сите знаеха,дека Израел ке ги спречи со сила ... некоj се крие?

Bugar, ovdeka ne se raboti za vojni,za da otidat voenite brodovi na Turcija,tuku se raboti za edna humanitarna akcija,kade sto Izrael vrsese teroristicki napad, i cel svet gi osudija, samo ti i uste nekolku lica se raduvate..

Treba da se SRAMITE..
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ееее светов кај отиде ... онанираат тука некои за некој кој загинал .. така требало .. јас како шо знам кога некој е под име на Хуманитарна организација, Црвен крст не се напаѓа туку така ... можеле како сакаат да ги блокираат да не влезат во нивни води .. а не да потопуваат и убиваат цивили ... ова а и некои настани предходно само потврдува дека не се ништо поразлични од самите терористи ...

тие шо се ситат .. алал да ви е ... сигурно у животот не сте искусиле трагедија на ваша кожа .. па се исмејувате на туѓа ...
ја подржувале Македонија не ја подржувале не ме интересира .. пред се сум човек кој неможе да смисли овакви ѓубриња кои тепаат цивили жени и деца (исто како и Хамас) .. затоа шо утре неможеш да знаеш шо ќе те снајде ... си има закони за војување кои го забрануваат тоа ..
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
OVA E NEKOE TVOE PRAVILO,ILI?...KAKO I DA E VEKJE EDNASH PRASHAV DOBIJA LI IZRAELSKITE KOMANDOSI DOZVLA DA SE KACAT NA BRODOT I DA PROVERAT ILI NASILNO SE KACIJA?
Само да те запрашам,како ке идат до Газа,преку космоса?
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Чекам одговор од тебе на ова зошто.
Сигурно Турската армија нема да ги вооружува Палестинците со ракети??? Или до тоа ниво се паднати Турците?

Prodolzi so inaeti, ke se karame sega ko mali deca???
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Bugar, ovdeka ne se raboti za vojni,za da otidat voenite brodovi na Turcija,tuku se raboti za edna humanitarna akcija,kade sto Izrael vrsese teroristicki napad, i cel svet gi osudija, samo ti i uste nekolku lica se raduvate..

Treba da se SRAMITE..

Мислиш ги заболе нив тоа дека ги осудувал некој нив? Само џева дигаат ништо неможат да направат против тоа. Ако направат нешто им рикнува цел банкарски систем и ајт 50 години у рецесија идат.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Bugar, ovdeka ne se raboti za vojni,za da otidat voenite brodovi na Turcija,tuku se raboti za edna humanitarna akcija,kade sto Izrael vrsese teroristicki napad, i cel svet gi osudija, samo ti i uste nekolku lica se raduvate..

Treba da se SRAMITE..
Не се работи за воjна,но имаше изjaва дека ке ги спречат со СИТЕ средства. СИТЕ значи и пукане,значи и турпелиране,значи СЕ.
Зер сакаш да ми кажеш дека Турциja не ja интирисуват неjните грагани и неjните бродови под неин флаг?Сакаш да ми кажеш дека Турциja не ja интерисува безбедноста на неjните грагани?
Jaс да се срамам? ОТ ШТО?! Да не сум убил некоj бе?Уште повеке има мои сонародници на тиja бродови,но не ги оправдувам.... напротив евала на моjaта држава-направи се и моите сограгани са си во бугарската амбасада во Израел на сигурно место и ке си ги вратат. Нема от што да се срама....
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.071
Поени од реакции
4.717
Prodolzi so inaeti, ke se karame sega ko mali deca???
А бе Поларис, поларис...

Те прашувам логични прашања, а што добивам како одговор...

Во сите одговори кон мене добивам едно-исто...

Дај одговори без притоа да спомнуваш малоумен, глуп, инает...

Или немаш одговори?
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Мислиш ги заболе нив тоа дека ги осудувал некој нив? Само џева дигаат ништо неможат да направат против тоа. Ако направат нешто им рикнува цел банкарски систем и ајт 50 години у рецесија идат.

zosto be so konzervativni idei ste, abe 90% clenovi na ovoj forum veruvaat vo teoriite na zagovor...:tapp:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Vlegoa vo Gaza?ili bea napadnati vo megjunarodni vodi?
Прашам те от каj ке минеха? Те за да влезнат во Газа,мораше да минат преку Израел.
Те беха тврдо решили да нарушат териториалниja суверенитет на Израел.
Нито спреха,нито се отклониха,а одеха право ком Израелски води.
Тука 2 дни ги предупредуват,ако не и повеке...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Vlegoa vo Gaza?ili bea napadnati vo megjunarodni vodi?
Не влегоа, пренесува:

Израелските командоси, извршиле десант на 7-те бродови во конвојот, во меѓународните води, 60 -тина километри од израелскиот брег во Средоземното море.

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=123728

--- надополнето ---

Прашам те от каj ке минеха?
Те беха тврдо решили да нарушат териториалниja суверенитет на Израел.
Нито спреха,нито се отклониха,а одеха право ком Израелски води.
Тука 2 дни ги предупредуват,ако не и повеке...
Од кај знаеш дека немаше да чекаат да истите (Израелци) дадат одобрување за влез?

Аааа, бе со Евреи да си имаш работа. Ако... Заслужуваат да се најсилни. :)
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Rabotata e sto ne se naj silni,, ustvari da beeee silni se,ama samo za civili....:)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Од кај знаеш дека немаше да чекаат да истите (Израелци) дадат одобрување за влез?

Аааа, бе со Евреи да си имаш работа. Ако... Заслужуваат да се најсилни. :)
Израел неколко дни ги предупредува. Преди уште да тргнат от Кипар. Преди да доближат бега на Израел исто. След като одбили.. што да прават,да допуснат да нарушат териториjaта им или да ги поканат на чаj и баклава...
Тука ми зборувате се едно ком вас да лети ракета и вие да викате-чекаjте не во нашиот воздушен простор,нема да ja уништиме,ке чекаме да доjде над нас....
Неколко дена наjaвуваха - това е заплаха за нас,не идваjте дирекно во Газа,нема да ви допуснеме!Ке ви спреме со сите сили.
Извини,зашто не са превзели сите бродове?Зашто само един и само този со пропалестински активисти? Зашто не отидоха по другите бродове специалци?
Само един и само този на пропалестинските активисти.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
А добијаа бродовите дозвола да се приближат до Газа?

--- надополнето ---

zashto nekoj treba da bara i da dobie dozvola za da prestojuva vo megjunarodni vodi(koi ne se nicija sopstvenost)?
a za da nekoj se kaci na humanitarniot brod treba da dobie dozvola zatoa shto toj brod e necija sopstvenost
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
zashto nekoj treba da bara i da dobie dozvola za da prestojuva vo megjunarodni vodi(koi ne se nicija sopstvenost)?
a za da nekoj se kaci na humanitarniot brod treba da dobie dozvola zatoa shto toj brod e necija sopstvenost
Както веке се виде,точно този брод не е бил многу хуманитарен... ножове,брадви и што уште. Да не зборуваме как "хуманитарно" са пречекани специалците,а отамо и жертвите доjдоха.
Ако ми кажеш от каj ке минеха без да нарушат териториалните води на Израел,веднага признавам дека Израел е виновен наполно.
Зашто само един брод е превзет?Зашто точно този со прапалестински активисти?
Зашто не се изполниха бараниjaта на Израел да се провери брода и тогава да иде за Газа? Зер побитно беше да провокират Израел или да стигне се това до Газа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom