Избори за Европски парламент во Пиринска Македониjа. Резултати

Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Interesna ke bide ulogata na Bugarija vo EP...ke vidime kako ke se odvivaat rabotite so 18-te...

Prvite sto vlegoa na vremeto po primanjeto na BG vo EU ovozmozija formiranje na nacionalisticka (te. rasisticka) frakcija zaedno so Front Natonal, "Duce", FPÖ (Avstrija) itn...

Segasnata situacija e samo (spored mene) logicka posledica koja se sozdade so kritikite i negativnoto mislenje od strana na EU...pa ajde ke glumime sega...
Povtorno se zabelezuva kontrolata koja vladee vo Bugarija...ili navistina neshto se promenilo?? :pos2:
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
TpH_Bo_OkO напиша:
Македонците во Бугарија не гласаат и нема да гласаат се` додека не се појави на политичката сцена нивен официјален претставник(ОМО Илинден), а до тогаш, лажи се сам себе дека гласаат за вашите партии :helou:
Trne, izbiratelnata aktivnost vo Blagoevgradsko e 30,91%, a za cela Bugarija e 28,60... Sakash, neshto da kazhesh?

Eve:
http://www.izbori2007.eu/activity/index.html
http://www.izbori2007.eu/activity/rik_1.html
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Bojko Borizov ke stane noviot "kajzer" na Bugarija.Evidenten uspeh od pozarnikar do premier za samo 10tina godini.Zatoa ginele ova "oligarsive" Bugarski de.:)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
inat_o напиша:
Prvite sto vlegoa na vremeto po primanjeto na BG vo EU ovozmozija formiranje na nacionalisticka (te. rasisticka) frakcija zaedno so Front Natonal, "Duce", FPÖ (Avstrija) itn...

Segasnata situacija e samo (spored mene) logicka posledica koja se sozdade so kritikite i negativnoto mislenje od strana na EU...pa ajde ke glumime sega...Povtorno se zabelezuva kontrolata koja vladee vo Bugarija...ili navistina neshto se promenilo??
Sega im prakjaat Turci vo EU. Toa e mozhna strategija na Turcija, da nastapuva vo EU preku Bugarija? :pos2: A ispranive mozoci sto postiraat tuka se fatile za toa deka vo Pirinska Makedonija 2% povekje izlegle da glasaat od i onaka ochajnata brojka od 28%......

Bilo kako bilo, nikakva promena, site partii se cheda na Drzavna Sigurnost i na komunjarite. Taka ja naredile rabotata, bilo kako da glasas samo "nivni" da pobeduvaat. Najmalku 6 godini im trae ovaa "diferencijacija" na oligarsite, ama Turcive t.e. agent Dogan navistina iznenaduvaat. So drugi zborovi im ja upravuvaat drzhavata.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Misirkov напиша:
Sega im prakjaat Turci vo EU. Toa e mozhna strategija na Turcija, da nastapuva vo EU preku Bugarija?
Не тука да ја фати ЕУ во стега од две страни, една од бугарија друга од бројното турско население во германија, за д аја примат Турција во ЕУ.
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
Misirkov напиша:
...A ispranive mozoci sto postiraat tuka se fatile za toa deka vo Pirinska Makedonija 2% povekje izlegle da glasaat od i onaka ochajnata brojka od 28%......
[admin]Уште еднаш таков начин на обраќање и отиде на бан!!![/admin] Овие проценти сум ги дал като одговор на Трна, коj се мачи да искара форумциите наjголемите глупци на светот сос плитка и ефтина пропаганда. Уште веднаж цитирам Трнот: "Македонците во Бугарија не гласаат и нема да гласаат се` додека не се појави на политичката сцена нивен официјален претставник(ОМО Илинден), а до тогаш, лажи се сам себе дека гласаат за вашите партии..."

За мене 31 или 28 проценти е се таа, ама некои пишман анализатори се обидуваат да барат под волот теле.
Биди здрав!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
Jас гледам, дека се чудите зошто ДПС има толку многу гласови во Пиринска Македониjа. Jас претпоставувам, дека тие се не македонците, кои сакат повеке "права и слободи" за нив. :vozbud:
 
Член од
17 април 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
"Виждат треската в окото на другија а не виждат гредата в своето".....за с'жаление никога нјама да имате избори за европарламент а то и ние штјахме да се посмеем тогава....../живи и здрави да бидете!/
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Vo edna prilika Makedonskiot novinar Vasko Evtov go zaprasha Bojko Borizov dali Bugarskata tajna sluzba gi ubiva Bugarskite "oligarsi".Tipacov mu se ispuli malku "potcenuvacki" i mu promrmori:-Pa ti toa podobro go znaesh od mene.......:)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Бат'Бојкова работа!!! И тој е едно . . .
Популист.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
magyar напиша:
Trne, izbiratelnata aktivnost vo Blagoevgradsko e 30,91%, a za cela Bugarija e 28,60... Sakash, neshto da kazhesh?

Eve:
http://www.izbori2007.eu/activity/index.html
http://www.izbori2007.eu/activity/rik_1.html
Аха...А ти мислиш дека ако 30 % од народот излезе да гласа, тоа е задоволително???? Нормалата е 50% а испод 50% се рачуна за неуспешен изборен круг...

Каде се останатите 70% ???

Немаат опција за која сакаат да гласаат! Ете таму се!
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Трн, това за активността не е нешто неочаквано. По принцип се очакваше - все пак това са избори за европејски парламент, не е нешто което ни касае прјако /поне все оште не сме го усетили/. Може би на следваштите избори след 2 години вече ште знаем какви са ефектите от прис'ствие в европејскија парламент.
Тук много се коментира че в нјакои други страни са гласували даже 17-19 % от гласоподавателите. Освен това, да - аз лично не видјах за кого да гласувам - десните са толкова слаби че не си струва да се коментират. Сега п'к се појави този популист Борисов, но аз не го смјатам за сериозен политик. Нјама да имам ништо против да ме опровергае, но се с'мнјавам.
А што се касае до изборите в југозападна Б'лгарија - ште те разочаровам, но много надценјавате историјата с наличието на македонско малцинство.
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
183
Поени од реакции
0
TpH_Bo_OkO напиша:
Аха...А ти мислиш дека ако 30 % од народот излезе да гласа, тоа е задоволително???? Нормалата е 50% а испод 50% се рачуна за неуспешен изборен круг...

Каде се останатите 70% ???

Немаат опција за која сакаат да гласаат! Ете таму се!
jas isto cekam omo, zatoa i ne glasav za evropski parlament :pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
264
Поени од реакции
0
ceza напиша:
jas isto cekam omo, zatoa i ne glasav za evropski parlament :pos2:
ти ако чекаш ОМО, и за бугарски нема да гласаш скоро...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Имам некое чудно чувство дека на наредните избори во бугарија ќе излезат многу малку луѓе бидејќи добар дел воопшто нема ни да бидат во бугарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom