Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Член од
28 март 2006
Мислења
17.706
Поени од реакции
12.126
Некогаш знае ептен т'нка да е границата меѓу флерт и изневерување, ризик налик на идење по жилет.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Флертот е оправдан во случај кога немаме никакви интенции и не сакаме ништо повеќе од една нијанса на туѓото внимание.

Меѓутоа пренападното флиртување кое свесно води кон очигледен следен чекор (кога настапуваме со намери) како и емоционалното изневерување без конкретен физички контакт би ги ставил во иста категорија како и фактичко изневерување.

Во флертувањето најважно е да знаеш со кого сакаш да бидеш, доколку си се определил за некого во врската обичен површен флерт неможе да ти наштети. И онака е дел од секојдневна комуникација меѓу мажите и жените.
Меѓутоа ако секоја можност за флерт ја користиш за привлекување нов потенцијален партнер тогаш намерите не се чесни и нема оправдување, свесно целиш кон изневерување.
Се сложувам со твојот пост, посебно болдираното.
Секоја комуникација има првичен склоп на перцептивни заклучоци; комплетната слика имплицира чувство на симпатија/привлечност, спротивно или рамнодушност (најчесто во недостаток на издиференцирани параметри :smir:).

Во секој случај муабетов или „фаќа“ или не. Некои ова го нарекуваат флерт и веројатно е така.
Тенцеиозното однесување со цел здобивање на движен имот се нарекува „флерт со пуштање“ или изневерување. :smir:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
мислам невин флерт е нормална појава али неверство немам потреба...
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Немам потреба од изневерување. Флерт зошто да не. Се додека не се премине некоја граница и се додека е во граници на шегата и забавата. Но, никогаш флерт во присуство на саканата личност. Тоа е директна навреда према нејзините чувства.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
има невин флерт и има опасен флерт хихихих..е овој опасниот е неверство..
всушност нормално е да флертуваш тој е еден начин на однесување али се знае оној невиниот(поглед,насмевка,муабети,....)али неверство лоша работа...
не сум доживеала такво искуство па ниту имам изневерено затоа што мислам дека под искушенија не би сакала да подпаднам..врска да растурам за една авантура од 5 мин е сварно глупо...Се градела се градела врската и оп срушија..ако не оди во самата врска има начин да се каже а не па да се повредува.секој нормален човек би те сфатил кога ке бидеш иксрен дека посакуваш крај а не зад грб да му прајш не е фер искрено.И за крај немам потреба да изнверувам .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Чудна работа. кај животните кај некои видови го нема тоа. Има птици кои во природа иако живеат во јата секој си има пар и цел живот се заедно не се изневеруваат иако можат пошто се во јата. Дури ако не и е добро на едната или едниот и другиот не иде нигде без него, дури ако умре и овој умира од жал. Ние луѓето сме ептен расипани генерално кажано. Војни не водат животните него луѓето, животното само се брани или напаѓа од страв да не биде нападнат. Има теорија дека луѓето по дефиниција се промискуитетни.
 
M

MIL

Гостин
Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Зошто флертуваат и варааат ако не им е убаво у врска ?
Зошто не раскинат па не си фатат подобро нешто ?
-едноставно не разбирам зошто да се изневерува кога постои добар начин раскинуваш и идеш со тој со сакаш
Не сум варал додека сум бил во врска.:toe:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Зошто флертуваат и варааат ако не им е убаво у врска ?
Зошто не раскинат па не си фатат подобро нешто ?
-едноставно не разбирам зошто да се изневерува кога постои добар начин раскинуваш и идеш со тој со сакаш
Не сум варал додека сум бил во врска.:toe:
Вие жените поинаку размислувате од мажите

-Мажите не флертуваат и измамуваат зошто врската им пропаѓа туку од други причини како премногу алхохол, добра цицка или гласини дека добро го пуши

- Нема потреба да раскинуваат нов бунар копај на стариот не плукај

-Раскинувањето не е некоја солуција за долги врски посебно кога ќе размислам дека не знам да пеглам и готвам, ако имам секс со друга личност не значи дека по дифолт ја сакам неизмерно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
МИЛ е машко :helou:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Зошто флертуваат и варааат ако не им е убаво у врска ?
Зошто не раскинат па не си фатат подобро нешто ?
-едноставно не разбирам зошто да се изневерува кога постои добар начин раскинуваш и идеш со тој со сакаш
Не сум варал додека сум бил во врска.:toe:
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Значи иако ретки имало машки што размилсуваат вака....Секоја чест.....Најсериозно
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.691
Поени од реакции
11.813
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Значи иако ретки имало машки што размилсуваат вака....Секоја чест.....Најсериозно
Не, нема машки што размислуваат така, тоа размислување е на некој начин флерт, гледаш ти падна на тоа... :helou:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Значи иако ретки имало машки што размилсуваат вака....Секоја чест.....Најсериозно
ај бе шо не напраи, животни???

е вака сега, од кај измери дека има ретко вакви машки жити се???

толку колку што има машки варачи толку има и женски (приближно, да се разбериме)

еее колку женски сум сретнал, што варале,
а и неколку примери имам: што се скаруваат со дечкото заради варање, и пак го изневеруваат

и да речам после женските немаат срце???

има многу паметни и супер машки

само во вас е проблемот
е сега ќе ти кажам зошто: Се палите на тоа дека е откачен, треси глупости, се однесува како животно тоа вас ве пали...

а да е мирен, да ја почитува девојката и да е човек со еден збор кажано, за вас не чини, глуп е... (епа самите сте си криви, што не сте се упознале со ВИСТИНСКИ МАЖ)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom