Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
 

HaRdToGeT

UnStOp@bbLe KiLLeR
Член од
18 септември 2005
Мислења
373
Поени од реакции
7
Dolphin напиша:
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
hm ... ne bi go narekol bash potreba ... nikogash ne sum izlegol od doma i sum si rekol sebesi " deneska ke varam (izneveruvam)" toa be bratce se slucuva spontano, ednostavno ne mozes da odoleesh na nekoja osoba i se seksas so nea. Duri i najverniot nema da izdrzi preed nekoja sexy osoba da moze da ja ima a da bide indeferenten. Ali gi ima i takvi sekoja cest mora da se priznae i toa im e doblest a ne maana :)
I da se nadopolnam, vo vrska so doticnata osoba sum radi shto sakam da sum so nea i mi znaci, ednostavno postoi ljubov a kaj izneveruvanjeto postoi seksualen nagon provlecnost i nishto poveke, retki se slucaite kade izneveruvanje preminalo vo neshto poveke :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Dolphin напиша:
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
Не е потреба. повеќе би рекол желба за да се проба нешто ново ... да си со истата жена подолго време ти е исто како да одиш секој ден во иста библиотека и да ја читаш истата книга ... колку и да е убава и интересна па ќе ти ску*чит некогаш и ке сакаш да прочиташ некоја друга книга ... get the point :salut:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Убаво кажа геџо! Застарените работи кои не ја задоволуваат душата стануваат рутина! Но сепак станува збор за потреба, али потреба да се проба нешто ново,недозволено,тајно...

За изневерување(варање-српски збор:star:) да не зборувам! Подобро раскини па после праи шо сакаш, а не со една си па не ти е доволна па со друга... Па после таа не ти е доволна па друга, па трета тоа нема крај се додека не се најде онаа вистинската/вистинскиот!

А за флер! Па флер би бил ок али само во граници на нормала,се останато е многу ниско и глупаво!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...genetska greshka u kodot,koja nikad ne spie...:baeh:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Затоа што сите сме хиени-шакали-хипокрити-дудлачи-пи*ки...

Его трип. Досада. Изгубена желба да работиш на твојата врска, и настрана го бараш она што го немаш.

Во некои случаи, ова може да испадне и добро... Ако на страна пронајдеме нешто поинтересно-подобро од она што го имаме, ќе го прекинеме мачењето во нашата врска. Ако не пронајдеме, ќе научиме повеќе да го цениме тоа што го имаме-ама ќе треба да живееме секој ден со фактот дека сме го изневериле оној кој не сака.

Мислењево ми е извлечено од животни примери на мои познати луѓе. Јас лично, не сум по овој спорт.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Чекај, не може заедно да ги напишеш флертување и изневерување. Премногу е различно, и причината и последиците се други...
Потреба од флерт. Па... Тоа не би го нарекла потреба. Баш вчера со дечко ми го правевме овој муабет. Едноставно интересно ти е, некој друг ти посветува внимание, на некој начин си правиш да ти е забавно а при тоа не повредуваш никој. Не се поминуваат никакви граници, нема причина да чувствуваш вина, знаеш што правиш... Последици - поголема самодоверба и можност „да не ти здосади сопствената книга и библиотека”.
Изневерување - да, тоа е проклето одвратно! Не гледам никаква причина да изневеруваш некој кој го љубиш. Нема поента. Доколку толку си сигурен дека сакаш да легнеш нешто - не ја сакаш личноста со која си, не ти е доволна...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Анастазија, флертувањето не би имало за цел да заврши со заедничко читање книги во градска библиотека, нели?

http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=9977

Мислам дека темава е слична, и може да помогне.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
За превара следва јавно каменување , а флертот е спорт , полење его ватевер. Секој сака внимание и пажња. Многу пати ќе си изберевме жртва за флерт или две ќе му флертовавме или на сличен начин се забавуваме , и на таа која не и оплаше магијата ги плаќаше пијачките . Сосема безопасно и интересно , многу смеа и добра дружба паѓаше , денес се сие во ожбилни врски и се минато паднало во маглата , остана само смешни спомени од луда младост.
А кажими ти авторе , скромен како што си и со мало его , демек не обожаваш провокацији и флерт? Маа дај
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Од варање имаат потреба само оние што не ги држи г'зот!Им се чудам на таквите што се со некој само ради чалам,а после ги глеаш со друг!Демек големи фраери/фраерки се ако вараат...пфффффффф!!!Најверојатно тие не знаат како е стварно да сакаш и да по;итуваш некого,па затоа и не им е гајле и варањето не е ништо за нив...
За сите такви... :tap:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
не е потреба. то кај нас желба се викат, желба да се пробат нешо ново, да не речам ()
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Немам потреба...кога сакам некој, не ми е потребен друг...не сум личност што вара...па ни по флертување не сум...го сакам чувството кога му припаѓам на некој, кога некој ми припаѓа мене и никогаш немам потреба да го уништам тоа, немам потреба за нешто ново :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Imam potreba da flertuvam ili pak i da varam zatoa sto sakam.
Na kraj krajeva, sekoj pravi toa sto si saka.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Dolphin, i jas nema nikogash da razberam. Mozhebi fraer si vo deneshnicava ako pravish takvi raboti, no nikad ne bi zaebal nikoja na takov maloumen nachin. Rado bi ja otkachil, i togash.. ama toa ne e varanje. Gluposti..
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
НЕВЕРСТВОТО(поздрав фолксваген) секој различно си го толкува и си има различна причина поради која го прави: не е доволен еден партнер, одмазда, полнење его, несигурност, онака за да проба да види какво е чувството итн...
а другпат кога ќе отвараш тема немој да насочуваш и клеветиш како во твојов случај: "Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба..." бидејќи јас тоа го немам направено, ми се пружиле шанси ама не се десило, а со тоа што ти одговарам на твојата тема, ме навредуваш од старт! во мојот случај диоген нема да најде ништо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom