Зошто Македонија тапка во место-наведете барем 3 причини!

Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
1.Бранко
2.Бранко
3.Груевски
Се заебавам трета причина исто така е БРАНКО
Едно прашање.... првата причина е циклонот ‘‘Бранко‘‘ http://faktor.mk/archives/118636?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ciklon-branko-novi-poplavi-vo-srbija-a-samo-shto-pochna-da-se-isplakja-otshteta-za-prethodnite
или втората....?
Третата знам дека е ЦУНАМИ....а цунамито е најголема несреќа нели.... ја ич не се заебавам!
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
- najmnogu plateni lezaci sprema brojot na ziteli
- najmnogu neplateni lezaci sprema brojot na ziteli
- molskavicno sirenje na bolesta °lezenje° niz celoto opstestvo kako posledica na toa sto lezac e daleku podobro platen od rmbac.
 
Член од
4 август 2014
Мислења
9
Поени од реакции
2
TOVA E POBOLNO I OD SIROMASTIJATA. Potpolno sum soglasen so Venko Andonovski. Odvojuvam tri citati od negov napis.

1...одбиени на листите на кои први се рангирани медиокритетите, лигавите и полтроните.
2. ...Во очите на хипокритите, добрината и прошката на пророците стануваат карактерна слабост и недостиг на личност, нивното барање правда - невоспитаност и дрскост.
3.... Се прави сè да се изолираат пророците, како што се изолираат лудите во ментални установи...нивната борба за повисок професионален стандард и професионализам - знак на лудило и опсесивно-компулсивно однесување.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
1. Не сме иновативен народ
2. Мрзлив народ
3. Се правиме на 3 ипол кога нешто не е во ред и ги убедуваме другите како уствари све е во ред ( политика, пари , култура, спорт )
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
1 Си заминаа младите пензионерска држава
2 општа апатија негативност и задолжени збрчкани лица
3 првокласни апаши
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
  1. Образованието (Компјутер за секој ученик или игри за секој ученик + Екстерно)
  2. Премалку просавување на Македонското.
  3. Нема разумен став меѓу партиите. (само се напаѓаат еден ко друг, треба да се натпреваруваат за подобро)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Одговорот зошто Македонија тапка во место барајте си ја во расната и генетската слика на еден просечен Македонец. Ние сме просечно интелегентен народ, затоа и имаме просечна држава. Тоа е факт. Гледајте малку реално на работите. Овде се измешало се диво и живо. Не ми се воопшто ретки ликовите кои имаат модра жлебина т.е. циганска одлика, ќумур црна коса т.е. типично азијатска карактеристика, спласнато чело, крив нос. И зборувам за ликови коишто се идентификуваат како Македонци и православни христијани. Имаме ориентална музика и култура, а со овие турски, арапски, индијски уште повеќе. Наши народни пејачи завиваат како кучиња, како да слушам некој Ахмед од Египет. Што побрзо изумре овој народ толку поголема корист ќе види светот реално.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
1. Секој за себе мисли дека е нај нај од сите и атакува за место на кое не знај газот да си го избриши.
2. По ,,некоја случајност’’ потпомогната од ,,виша сила’’ го добива тоа место.
3. Ем шо не знај газот да си го избриши, сери дури можи, па така таа севкупна серка кога ќе ја собериш од сите страни е толку голема шо ни наредните генерации не можат да ја исчистат.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
1. Неспособни луѓе поставени на високо одговорни позиции(државно и приватно) по партиска, роднинска линија.
2. Голем дел мислат дека се подобри од другите.
3. Секој гледа да придобие повеќе без разлика колку им наштетува на другите.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
1. криминалната приватизација
2. Не единството меѓу граѓаните
3. Геополитиката
 
I

izotop

Гостин
1. korupcija
2. losa infrastruktura
3. premnogu malku pari odat za r&d
4. zatvoreni pazari i granici
5. i kako kapak namesto cipovi glaven izvozrn produkt se piperki, domati i rabotna sila
 

Kajgana Shop

На врв Bottom