Знаци за допадливост :)

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Најчести знаци: па те гледа ако у една минута дваесет пати ви се сретнат погледите има нешто дефинитивно ..дури и да не флертува има некоја привлечност, насмевки, случајно се судрите секогаш се извинува да те замаубети со цел да се дочепа до твојот број, те части пијачка од кога виде дека ја прифаќаш пијачката од љубезност ќе му наздравиш после една минута го праќа келнерот со ливче и те прашува за бројот... друго не ми текнува:smir:

Инаку лесно можам да препознаам кога некој е заинтересиран за мене во повеќето случаи се правам дека не приметувам ..дури можам да приметам искри околу мене заинтересираност на некоја личност за друга (па и да наместам нешто, да ги пресрамам)...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ако треба да препознавам дали на некого му се допаѓам најверојатно е дека не му се допаѓам. Инаку знаците дека му се допаѓам се многу и различни.

Тип бр 1: те дави за на кафе.
Тип бр:2: ти дава вишок комплименти и користи прилики за билокаков физички контакт
Тип бр 3: се смешка секогаш кога ќе те види
Тип бр 4: технички те игнорира ама очите му потсветнуваат кога ќе ставиш шминка

Сигналите се многу и разни, затоа ми е зборот ако ти треба саше од фактор икс за да процениш дали му се допаѓаш тогаш не си во најповолна астролошка позиција.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
, те части пијачка од кога виде дека ја прифаќаш пијачката од љубезност ќе му наздравиш после една минута го праќа келнерот со ливче и те прашува за бројот
oва стварно се дешава? :nowai:
 
G

Giggles

Гостин
Кога некому му се допаѓаш, се примеќа од авион бре...колку и да се обидува да го сокрие,ако е некој повлечен тип,или пак мистериозен да сака да се прави :)
Знаци...хммм...паа те зјапа, ја користи секоја прилика да те допре, да ти направи 2-3 реда муаабет, ти дава лајкови на фејсбук :pos2: ама онака почесто :smir: ко ќе ми текне уште нешто ќе се дополнам :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Тебе ти е лесно зашто сите ти се пуштаат па немаш шанси за утка.

Да видиш кај мене. Гола да ми се соблече ке мислам дека сака само да си ги броиме бемките.
Кај мене ќе има утка :D
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Па добро, тоа дека ти си ненадјебив и вечи фраер од нејзе. Ииии, следува поговорката на денот која гласи... “И над попот - владика“. :helou:
Чим и woшата администраторка Дивајн од која се плашат некои има симпатии кон мене значи нз:pipi::pos2:Ај да не се преценувам и да не изигравам нарциш4е:bounce:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Тебе ти е лесно зашто сите ти се пуштаат па немаш шанси за утка.

Да видиш кај мене. Гола да ми се соблече ке мислам дека сака само да си ги броиме бемките.
qft.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Се знае бре. Одма се става LIKE(Ми се допаѓа) на фотка :kesa:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
јас никогаш не забележувам дали им се допаѓам некоја девојка
е тоа не знам зошто не забележувам можеби сум идиот:poss:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
yup! Мене ми се има случено ..а што е толку за чудење?
oндак, па и да бил убав ко квазимодо, си требала да му дадеш шанса за тоа шо имал мадиња да го изведе чинот на барање на број...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom