Знаци за допадливост :)

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Секогаш ми грешава за нешто, па после ми вика "извини, згрешив...ела ќе ти дам да се смириме". Поочигледно здравје.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
На пазар луѓе се снаоѓаат. Некому ќе продадат поскапо, некому поефтино-зависи како се снаоѓаш во оценување, ценкање и процена.

Макар што јас чекам домати кои ќе имаат мирис и вкус, а овие за 150 се само однадвор фини, значи џабе ќе ги плаќам (ко од гума се...или од силикон)
Кога барам јаболка, ни најситни ни најкрупни. Едните се збирани од паднати и од отпадоци, другите се прскани-жив отров
Сеа тераш празни муабети. Сите сакаат големи и вкусни патлиџани. Сакаш со јаболки, сите сакаат зрели и свежи. Некој сака делишес некој идаред, ама сите сакаат тие да бидат највкусни колку што може тој вид да биде. Да биде врв на јаболкопроизводството. Немаш пари, ќе јадеш тетовки... тоа е тоа. :toe:

Нормално, реков, не е сиот свет површен, ама од друга страна и не сите гледаат Шехерзад нели... :wink:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Секогаш постојат исклучоци, секогаш постојат поинакви начини, секогаш постои нешто за кое ќе можеш да се фатиш и да речеш “аха, гледаш дека не смееш да генерализираш“ ама навистина смееш, бидејќи атрактивните девојки паѓаат на атрактивни коктелчиња, атрактивните момчиња (како и да ја перцепираат девојките оваа категорија) паѓаат на големи гради и холивудска фризура.
Јас не се согласувам. Ми се има случено.
Ми беше роденден и го славев во Картел, имав покането куп атрактивни девојки и имавме нарачано коктели. Кога планиравме да порачаме, турата ни беше платена од 2ца момци од спротива.
Само ги погледнавме во знак на благодарност и не покажавме никаков интерес натаму. Ситуацијата изгледаше глупаво. Мислеа дека ќе потрчаме по нив, или ќе ги поканевме на сепаре, а ние дојдовме да се забавуваме. Така да, сепак не смееш да генерализираш, затоа што секоја атрактивна девојка не е и лесна. :smir:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Eye контакт е најголемиот знак за да приметиш дали на некого му се допаѓаш. После разговорот ќе сфатиш што тој/таа сака...:toe:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Јас не се согласувам. Ми се има случено.
Ми беше роденден и го славев во Картел, имав покането куп атрактивни девојки и имавме нарачано коктели. Кога планиравме да порачаме, турата ни беше платена од 2ца момци од спротива.
Само ги погледнавме во знак на благодарност и не покажавме никаков интерес натаму. Ситуацијата изгледаше глупаво. Мислеа дека ќе потрчаме по нив, или ќе ги поканевме на сепаре, а ние дојдовме да се забавуваме. Така да, сепак не смееш да генерализираш, затоа што секоја атрактивна девојка не е и лесна. :smir:
Ама, у хипотетичка а не категоричка ситуација, кога од истите момци, истото ќе им се случи на куп девојки поатрактивни од вас, ќе проработи “каде ли згрешивме“ црвчето.:smir:

Се што е квалитетно, е на цена. Само што, има различни квалитети како што и сите луѓе си имаат различни приоритети. А копуци шо частат ќе има додека постојат и ебоповикателни девојки.


Поздрав.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
A be Viktorg, hrabrosta na mazite otide u kurac poradi internetot i fbook i msn itn!
Ne se zenite krivi sto mazenata se povekje se na net i dosadni i sto ima fast food na sekoj cekor pa moraat ze ite da se zanimavaat mesto so cistenje i gotvenje so sex and the city!
I ne e se u parite aman!
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Глеј колку се изменило времето.Порано сам идеше да побара број,а сега како пичица келнер праќа.Каде замина храброста на мажите?
Еј...предупредувачки шмек!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ама, у хипотетичка а не категоричка ситуација, кога од истите момци, истото ќе им се случи на куп девојки поатрактивни од вас, ќе проработи “каде ли згрешивме“ црвчето.:smir:

Се што е квалитетно, е на цена. Само што, има различни квалитети како што и сите луѓе си имаат различни приоритети. А копуци шо частат ќе има додека постојат и ебоповикателни девојки.

Поздрав.
..lolol huahuehahua..
Си обрнал/а внимание на императивите. Браво за тебе.
Секој има одреден квалитет, а цената за тоа не мора да биде материјално откупување или частење коктели. Можам да си дозволам сама да си го купам она што ми е потребно и сум личност која не дозволува да и биде плаќано нешто, бил тоа другар или рандом човек од спротивниот пол, затоа што мене ми е непријатно. А јас не одам на својот роденден за да бидам ебоповикателна пред другите, јас или било кој од моите другарки. Отидовме за забава, а доказот дека не секој паѓа на платена пијачка лежи таму. Секоја атрактивна, дотерана не спаѓа во вашата проста дефиниција за курва, дроља, лесна, ебоповикателна etc.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Plus kopiljanana se pocesto pkusava da glumi zivot according na filmojte americki kade ne e OK (osim u Hitch) da i pristapis tuku e pofraerski pijacka da pratis po kenlero
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
..lolol[/email] huahuehahua..
Си обрнал/а внимание на императивите. Браво за тебе.
Секој има одреден квалитет, а цената за тоа не мора да биде материјално откупување или частење коктели. Можам да си дозволам сама да си го купам она што ми е потребно и сум личност која не дозволува да и биде плаќано нешто, бил тоа другар или рандом човек од спротивниот пол, затоа што мене ми е непријатно. А јас не одам на својот роденден за да бидам ебоповикателна пред другите, јас или било кој од моите другарки. Отидовме за забава, а доказот дека не секој паѓа на платена пијачка лежи таму. Секоја атрактивна, дотерана не спаѓа во вашата проста дефиниција за курва, дроља, лесна, ебоповикателна etc.

Не ни очекував да ме разбереш, али жал ми е што не се сметаш за ебоповикателна. :toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Noodle, batali ebopovikatelnosta!
Taa e ili kategoricka ili hipoteticka!

Kako hipoteticnosta na cestenjeto celo separe od dvajca moroni i kategoricnosta na laznosta na istiot toj iskaz!

Nego, da ti pustam po kelner pijacka za da mi dades skype? Msn ne koristam?!:pos2::back:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Се осеќа по очите, немора да каже нешто ниту никаква гестикулација да направи. Се осеќа бе луѓе, секој малце поискусен би осетил таква работа веднаш.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Тука би додал и шпионско погледнување,ама имам фатено неколку на дело:pipi:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Noodle, batali ebopovikatelnosta!
Taa e ili kategoricka ili hipoteticka!

Kako hipoteticnosta na cestenjeto celo separe od dvajca moroni i kategoricnosta na laznosta na istiot toj iskaz!

Nego, da ti pustam po kelner pijacka za da mi dades skype? Msn ne koristam?!:pos2::back:
Знак на допадливост а?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom