За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Дај бе постувајте на темава нешто да се изнамуабетиме ... : )))
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сакам да си купам Total Gym па пред да купам сакам да слушнам ваше мислење. Дали справата е добра или e уште една измама на Top Shop ?
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
abe more , ako mozit da mi kazite nekoja vezba za po doma.... ne za v teretana...sea ne me licit mene v teretana da odam pfff
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
:helou:дечки, гледам ве има доста стручни по ова прашање, па би сакала да прашам: како да го спречам и намалам создавањето на масно ткиво на рацете, посебно во горниот заден дел (кај трицепсот)? пробав со тегчиња, али само ми се зголемија мускулите и почнувам да се плашам од изгледот на надлактицата :wink: сега за сега не е нешто страшно, ама имам и генетски предиспозиции за ставање килца на рацете, така да, подобро да се спречи отколку да се лекува!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ај прашање до стручните лица. Абе сакам да почнам да идам у теретана ама ај кажете од кога епрепорачливо инаку сеа у септември пунам 17. Ај баш ве молам кажете би можел да идам да не ми попречи
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ти можеш да идеш во теретана само работата е да не претеруваш И ДА НЕ ПРЕСТАНУВАШ, наглото престанување на вежбање доведува до искривување на телото. Така да почни си од Септември помалце гужва ќе има во теретаните
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Ај прашање до стручните лица. Абе сакам да почнам да идам у теретана ама ај кажете од кога епрепорачливо инаку сеа у септември пунам 17. Ај баш ве молам кажете би можел да идам да не ми попречи
moze da odis na teretana, tamu ke ti dadat programa kako, sto da rabotis, na koi spravi..... vo nekolku dena ke ti bide programata 2-3 na pocetokot, a posle ke ti ja smenat.....ali sigurno ima tamu profesionalno lice, ke razgovaras so nego toj ke ti objasni podetalno . nema da ti preci, ima vezbi koi ke ti pomognat da se izvisis(potporasnes), zategnes ...... ili dali sakas definicija ili masa
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Ти можеш да идеш во теретана само работата е да не претеруваш И ДА НЕ ПРЕСТАНУВАШ, наглото престанување на вежбање доведува до искривување на телото. Така да почни си од Септември помалце гужва ќе има во теретаните
ne e iskrivuvanje na teloto ? olabavuvanje na muskulite, ja gubis masata, definicijata i crvrstinata .....
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Сакам да си купам Total Gym па пред да купам сакам да слушнам ваше мислење. Дали справата е добра или e уште една измама на Top Shop ?
TG 1000 или ТG 3000 , за ТG 1000 иам слушнато многу бед работи и милам дека е фејк , а за новиот можам да ти кажам дека е одличен и многу брзо се прилагодуваш на него... поз
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
:helou:дечки, гледам ве има доста стручни по ова прашање, па би сакала да прашам: како да го спречам и намалам создавањето на масно ткиво на рацете, посебно во горниот заден дел (кај трицепсот)? пробав со тегчиња, али само ми се зголемија мускулите и почнувам да се плашам од изгледот на надлактицата :wink: сега за сега не е нешто страшно, ама имам и генетски предиспозиции за ставање килца на рацете, така да, подобро да се спречи отколку да се лекува!

Може многу лесно да се надмине тоа ... но незнам и зошто ти се појавило веројатно од нередовно и не правилно вежбање или форсирање на некои други делови , имено има нешто на англиски ако знаеш .. ме мрзи да преведувам стварно еве линк :

http://realwomensfitness.com/womens-arms-exercises/toned-womens-triceps-1/

ако неможеш да разбереш пиши ... поздраф :helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ај прашање до стручните лица. Абе сакам да почнам да идам у теретана ама ај кажете од кога епрепорачливо инаку сеа у септември пунам 17. Ај баш ве молам кажете би можел да идам да не ми попречи

На 17 најбоље е да почнеш, и за телото и за метаболизмот, верувам дека не си многу низок бидејќи ако се зафатиш со редовно вежбање малце ке ти го стимулира и растот ( нема 2 добра одеднаш ) нема да те намали, туку ако си требало да пораснеш 5 цм таа година ти ке пораснеш 3 цм и сл. За да почнеш најубаво време е октомври таму при крајот , бидејќи ем нема гужва ( од овие од лето што идат и мислат за 1 месец се праиш шварци ) ем времето е супер и нема да се измачуваш и ке имаш поголема мотивација ... тоа е од мене ако нешто друго те интересира прашај ... поздраф :helou:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
:helou:дечки, гледам ве има доста стручни по ова прашање, па би сакала да прашам: како да го спречам и намалам создавањето на масно ткиво на рацете, посебно во горниот заден дел (кај трицепсот)? пробав со тегчиња, али само ми се зголемија мускулите и почнувам да се плашам од изгледот на надлактицата :wink: сега за сега не е нешто страшно, ама имам и генетски предиспозиции за ставање килца на рацете, така да, подобро да се спречи отколку да се лекува!
Нема проблем, еве малце прочепкаф и мислам дека овие 3 вежби , комбинирани со правилна и здрава исхрана за 3-4 недели би довеле до резултати :



Ама гледај да биде тоа со тежина која одговара за фитнес вежби само за зацврснување на мускулот, но не и за негово зголемување, така да препорачувам да бидат тоа тегови од 2-4 кила зависи од твојата намера. ако нешто пропуштив ..... поздраф.:helou:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еве ова е важното-Помала тежина на тегчиња ДЕФИНИЦИЈА, Зголемување на тежината МАСА...
Иначе Јукка го имам видено ова верувај, многу дечки од кај мене се зафркнаа со тоа вежбање и откажување, а знаеме дека враќање назат нема. Со боди билдингот не растат само мускулите, не заборавајте дека тука се и коските-сепак телото е во прашање не е зафрканција
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Нема проблем, еве малце прочепкаф и мислам дека овие 3 вежби , комбинирани со правилна и здрава исхрана за 3-4 недели би довеле до резултати :



Ама гледај да биде тоа со тежина која одговара за фитнес вежби само за зацврснување на мускулот, но не и за негово зголемување, така да препорачувам да бидат тоа тегови од 2-4 кила зависи од твојата намера. ако нешто пропуштив ..... поздраф.:helou:

фалааа!:zver: се фрлам на работа уште вечерва :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom