Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Ова ти е CPA (Cost Per Action) за да влезеш ти треба добро изготвена апликација, малце потешко се влегува но ако си добар со маркетингот овде се $$$ има луге што вадат во еден ден една Македонска просечна плата (добро де некои вадат дури и по 3-4 :cuc:) . Затоа не трошете си го времето на PPC сајтовите и таквите како Microworkers земете читнете некој туториал за YouTube маркетинг, SEO etc. и пробајте си ја среката во светот на маркетингот :)
ostavi linkovi od stranite
kako zemas pari od paypal koga ne moze paypal preku makedonija
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Работам на Mturk ама нешто не е нај нај, за 10 дена направив 7 долари :unsure: Ако си од Америка имаш многу поголема заработка и имаш многу платени работи за разлика од Македонија, глеам ги праат по 20 долари на ден воа Американциве.:)
Како ти се исплати да "Шкрапаш" 8 саати дневно за 60 денари? :D Некако не ми се логични овие Интернет заработувачки. :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Микрософт ворд го познавам перфектно,англискиот 70-75 проценти..би можел да се обидам,иначе може ли ова да го работат лица помлади од 18 годинки ?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Нема ограничување никакво, ни по држава ни по години.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Како ти се исплати да "Шкрапаш" 8 саати дневно за 60 денари? :D Некако не ми се логични овие Интернет заработувачки. :D
Не бе какво чкрапање, потполнувам анкети кои што даваат од 0.20$ - 2$ се завршуваат за 1 минута :D
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Абе заработка преку нет, можеш ногу пари да напраеш пример со Peerfly, планирам да почнам пошо многу го фалат, па ќе видеме :D
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Не се карајте за џабе..споделете нешто и другите да научат:) Бидејќи се знае дека тониме во сиромаштија и сите бараат начин да излезат од тоа.Иначе секој метод си има своја заработка.Јас моментално работам како интернет маркетер во Cpa Network и тоа ми оди добро.Сум пробал и на fiverr но неможеф да продавам доволно giggs.Иначе на CPA многу лесно се прават пари само ти е потребно англиски јазик,желба за учење и секако работа :) Неможе парите да си дојдат од лежење нели,проверете повеќе на
Код:
http://www.ibiz.mk/forums/cpa.45/
расчитајте добро и пробајте :) Иначе АЛ твојот метод е добар незнам зошто ми рече мене дека сум се изнамачил па незнам каде да го потрошам моето богатство кога исто пари гледам у ден правиме? Ма нема врска, тоа со fiverr е добро но единствениот проблем е што повеќето Македонци ќе имаат проблем со Paypal така да не ќе можат да ги изваат парите :/
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
ми требат пари на Alertpay(payza) за размена со Paypal ....ако има некој пари на alertpay јас ке ви пратам на Paypal :)
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
http://microworkers.com денеска или можеби во иднина ќе биде така ... има неверојатни
Available jobs

101 jobs available to you

... чудно, зарем не !?
btw. знае ли некој некој forum за постирање на тасковите?
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Се прават парички од интернет.. месецов направив околу 150 долари.. 100че ми се префрлени директива а останатите се мачам со ова пајпалов шо го неаме.. највероватно со пауза ќе идам сега..

Иначе читајте по американскине форуми.. луѓе прават по 800,1000 долари минимум месечно дефинитивно вреди оваа работа.. боље би киснел дома за овие пари него да трчам ко магаре во кафич за 300 денари..
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Изработив едно проектче на Микроворкерс,но ми тражи да им напишам IP aдреса,дали е тоа секаде,и дали е сигурно да им ја напишам адресата?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Па се трудам секој ден да имам над 60+ Not-Rated Tasks,ги правам сите работи освен Yahoo Answers и PR Websites(пошто неам домен) и отприлика секој ден правам над 2$ можи и мн поќе од 2долари а можи некогаш и помалце.Еве како се работите кој ги имам завршено веќе

И ако се прашвате шојмам толку неприфатени работи со црвено бидејќи имаше некои читери но за некое време ќе ми дај админо пари.
A drugar,kako gi izvrsuvas tie proekti sto se so komentiranje na forumi,dali treba vo komentarot da pisuvam vo vrska so keywordot sto mi go dadat ili opsto?
izvini.nov sum vo ovie raboti
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
4
Affiliate програма со неверојатна подршка за своите партнери! Пријавете се БЕСПЛАТНО и преку интерактивната програма за обука и одработување на TO DO листата постепено ги дознавате можностите на оваа платформа.
Повеќе дознајте на:
http://rabotaoddoma.com/affiliate-sfi/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom