Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Кажа оној кој знаеше за пејпал трик а не го сподели со другите и го користеше да им наплатува услуги на други Македончиња.
Човекот се утепал од пишување да ви објасни како да заработите, а ти го нападна ко лебот да ти го земал. И што ако не ти кажал за ПејПал финтата. Ако каже 10 добри работи а една не ја каже тој човек за тебе не е добар за околината? Тој барем се обиде да не подучи нешто, а ти се утепа од критики и патем не постираше ништо што ке му помогне на некој кој доаѓа на темава да научи како да заработи. (како и јас, пола саат те читам тебе како се контраш) Место тоа ќе те чита тебе како фрустрацијата од тоа што те мрзи да направиш нешто ја истураш на човеков. Да и јас бев оф топик сега како и ти. Браво за Ал, секоја чест што уште постојат вакви луѓе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.628
Едвај 2-3 реченици пишав и пола саат ме читаш? :D
Не ме замарај жити се, во споредба со она што јас го споделив за пејпал, ова е нула.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Едвај 2-3 реченици пишав и пола саат ме читаш? :D
Не ме замарај жити се, во споредба со она што јас го споделив за пејпал, ова е нула.
ОК може те смешав со сите други што му одеа контра на дечкото па на тебе ти се обратив....се извинувам, но стојам на тоа дека Ал се обиде да помогне и да научи многумина како да заработат....дечкото напишал цел реферат..поздрав
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Кој е начинот на работа со PeerFly? Како се работи?

Само што се регистрирав и сега треба да чекам да ми го одобрат акаунтот. За тоа време кажете ми како подобро се работи. Благодарам!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ми треба помош. Може некој да ми каже како да продавам цртежи мои лично изработени на платно преку интернет? Ама немам акаунти на ebay, amazon и такви курци палци. Можам само преку банка да пратам во странство. Ако има некој и вебсајт може да ги стави за да ми помогне да ги продадам. Некои страни на кој може бесплатно да се регистрирам или како било само да ги продадам? Може и по ПП
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Се прават парички од интернет.. месецов направив околу 150 долари.. 100че ми се префрлени директива а останатите се мачам со ова пајпалов шо го неаме.. највероватно со пауза ќе идам сега..

Иначе читајте по американскине форуми.. луѓе прават по 800,1000 долари минимум месечно дефинитивно вреди оваа работа.. боље би киснел дома за овие пари него да трчам ко магаре во кафич за 300 денари..
nemoj be, si napravil 150 dolari, ahahah , sigurno,, kazi kako gi naprai pa i nie da praime, abe ova internet zarabotuvacka e cista glupost sto postoi
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.813
Поени од реакции
21.274
nemoj be, si napravil 150 dolari, ahahah , sigurno,, kazi kako gi naprai pa i nie da praime, abe ova internet zarabotuvacka e cista glupost sto postoi
Тука грешиш и тоа многу, се прават пари на нет, само не на начин кој повеќето го одбираат со кликање и што знам јас таму.
150 долари и не е баш некоја цифра која е недостижна.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ми треба помош. Може некој да ми каже како да продавам цртежи мои лично изработени на платно преку интернет? Ама немам акаунти на ebay, amazon и такви курци палци. Можам само преку банка да пратам во странство. Ако има некој и вебсајт може да ги стави за да ми помогне да ги продадам. Некои страни на кој може бесплатно да се регистрирам или како било само да ги продадам? Може и по ПП
Отвори си сметка на Skrill (поранешен moneybookers.com) и после можеш да отвораш акаунти по разни продавници вклучувајќи го и eBay.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.813
Поени од реакции
21.274
за да заработиш на нет по правило треба да се помачиш скоро исто како и во реалниот живот, само разликата е што тука имаш пристап до неколку милијарди потенцијални купувачи, а не на едвај 2 милиони. Тоа ако си со просечни способности, ако си поинтелигентен или надарен за некои работи се прават многу повеќе пари за многи помалце труд.
http://www.apartmenttherapy.com/flashback-pet-rocks-boston-62000
Еве еден глуп пример. се прашувате кој би купил вакво нешто.
Па не е работата кој би купил туку колку кошта. Тоа чудо кошташе некоја смешна сума од неколку долари, како за нас 10 денари да речиме. Не е голема сума ама помножиго тоа со неколку стотици илјади и ке добиеш добра сума.
Сега кој ме свати ме свати, кој не не.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Да, глупост за глупи луѓе. Оди убеди ме мене дека е глупост?
kolku mausi si smenil od sto moras da klikas 1000 pati za da dobies 0.01$, muhahah
--- надополнето: 1 јули 2012 во 21:08 ---
Отвори си сметка на Skrill (поранешен moneybookers.com) и после можеш да отвораш акаунти по разни продавници вклучувајќи го и eBay.
navistina moneybookers raboti so ebay?????? da vidam da ne veruvam
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
kolku mausi si smenil od sto moras da klikas 1000 pati za da dobies 0.01$, muhahah
--- надополнето: 1 јули 2012 во 21:08 ---

navistina moneybookers raboti so ebay?????? da vidam da ne veruvam
А ти дека паметен вака не веруваш дека се прават пари на интернет побарај малце freelancer.com види што суми нудат за 1 проект само за едно обично лого да направиш за 1-2 сати 30-50 $. и после работи ти цел ден калфа за 500 денари .
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
kolku mausi si smenil od sto moras da klikas 1000 pati za da dobies 0.01$, muhahah
--- надополнето: 1 јули 2012 во 21:08 ---

navistina moneybookers raboti so ebay?????? da vidam da ne veruvam
Тоа значи кога ќе видиш пак нема да веруваш или? :) И јас не бев сигурен до неодамна но налетав на линковиве ... не сум пробал, но Skrill не е играчка, така да сигурно работи солидно кога и двете компании објавиле дека работи. Еве линкови:

http://www.moneybookers.com/partners/ebay/
http://pages.ebay.com/help/pay/methods.html#skrill
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
23
kolku mausi si smenil od sto moras da klikas 1000 pati za da dobies 0.01$, muhahah
--- надополнето: 1 јули 2012 во 21:08 ---
Да ти кажам искрено, ме погоди со маусиве. Верувал или не за 4 дена 3 мауси скршив. Секако мое невнимание.


Точно 1820 долари (-2.5 долари за повлекување) имам заработено за 2 недели. Ај сега демантирај ме дека „ова интернет заработка е чиста глупост“. „MUAHAHAHA
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
nemoj be, si napravil 150 dolari, ahahah , sigurno,, kazi kako gi naprai pa i nie da praime, abe ova internet zarabotuvacka e cista glupost sto postoi
Еј хаха.. пред некој ден ја избришав сликаната трансакција од Вестерн Јунион..Како сакаш твоја работа си е.. Само да го знаеш тоа дека никој не ти го кажува начинот на праење пари.. тоа сам треба да си го пронајдеш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom