Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Само ме интересира колку време си работел за ова...:D
Јас стварно не ме интересираат веќе вакви сајтови PTC(Paid to Click) бидејќи од ова профит имаат само админите и тие што даваат реклами(ма да и они што даваат реклами не да имаат некакоф профит али коа како)..:)
Иначе конечно успеав да го направам мојот рекорд и направив 104$ за 6 дена прекрасно нели:) Иначе работам на Cost Per Action(CPA).Доколку некој сака да проба(да има англиски јазик познаство обавезно) и знае околу промовирање,SEO би му помогнал.Неможам да му помогнам на почетници тоа е тешко,најдобро ќе биди да си учите од почеток имаше 3 книги мислам се викаја CPA Internet Millionaire на WarriorForums ќе ги најдете слезетесиги па прочитајте нешто толку од мене :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Само ме интересира колку време си работел за ова...:D
Јас стварно не ме интересираат веќе вакви сајтови PTC(Paid to Click) бидејќи од ова профит имаат само админите и тие што даваат реклами(ма да и они што даваат реклами не да имаат некакоф профит али коа како)..:)
Иначе конечно успеав да го направам мојот рекорд и направив 104$ за 6 дена прекрасно нели:) Иначе работам на Cost Per Action(CPA).Доколку некој сака да проба(да има англиски јазик познаство обавезно) и знае околу промовирање,SEO би му помогнал.Неможам да му помогнам на почетници тоа е тешко,најдобро ќе биди да си учите од почеток имаше 3 книги мислам се викаја CPA Internet Millionaire на WarriorForums ќе ги најдете слезетесиги па прочитајте нешто толку од мене :)
Колку време ти одзема целата работа?
 
Г

Гучи

Гостин
Се прават пари од реклами на веб страни? Освен АдСенс има други сајтови со реклами? (адсенс бара веб сајтот да е на англиски ако не се лажам).
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
според мене од тиа птц или слични глупости нема веќе ќар пред 3-4 години памтам братучедами заработи 400-500 долари за време на летниот распуст ама тогаш беше друго,сеа има 300 сајтови такви(со лопата да ги риниш :D)ама дали 30 од тиа вистински ги исплаќат парите.сеа е најдобро сопствен бизнис да си започниш преку интернет,братучедата сеа најдила некој сајт шо продава накит со бесплатна достава и ланче шо у гтц е 1800 она го купува за 500 и го продава за 1200 и ми кажа дека има доста муштерии иначе ланчињата и белезиците на нејзин блог ги става(сумите се така од ракав истресени ама тука негден се)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.371
според мене од тиа птц или слични глупости нема веќе ќар пред 3-4 години памтам братучедами заработи 400-500 долари за време на летниот распуст ама тогаш беше друго,сеа има 300 сајтови такви(со лопата да ги риниш :D)ама дали 30 од тиа вистински ги исплаќат парите.сеа е најдобро сопствен бизнис да си започниш преку интернет,братучедата сеа најдила некој сајт шо продава накит со бесплатна достава и ланче шо у гтц е 1800 она го купува за 500 и го продава за 1200 и ми кажа дека има доста муштерии иначе ланчињата и белезиците на нејзин блог ги става(сумите се така од ракав истресени ама тука негден се)
Дај адреса на тој блогот на брачедати, да видиме што нуди.
инаку во право си за птц сајтовите, тепање време само.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
според мене од тиа птц или слични глупости нема веќе ќар пред 3-4 години памтам братучедами заработи 400-500 долари за време на летниот распуст ама тогаш беше друго,сеа има 300 сајтови такви(со лопата да ги риниш :D)ама дали 30 од тиа вистински ги исплаќат парите.сеа е најдобро сопствен бизнис да си започниш преку интернет,братучедата сеа најдила некој сајт шо продава накит со бесплатна достава и ланче шо у гтц е 1800 она го купува за 500 и го продава за 1200 и ми кажа дека има доста муштерии иначе ланчињата и белезиците на нејзин блог ги става(сумите се така од ракав истресени ама тука негден се)
Ги има многу што заработуваат така и од ebay. Посебно со аукцииве цената може да рипне тродупло, па и повеќе (зависи што се нуди) и добра пара да ќариш.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
5
Само ме интересира колку време си работел за ова...:D
Јас стварно не ме интересираат веќе вакви сајтови PTC(Paid to Click) бидејќи од ова профит имаат само админите и тие што даваат реклами(ма да и они што даваат реклами не да имаат некакоф профит али коа како)..:)
Иначе конечно успеав да го направам мојот рекорд и направив 104$ за 6 дена прекрасно нели:) Иначе работам на Cost Per Action(CPA).Доколку некој сака да проба(да има англиски јазик познаство обавезно) и знае околу промовирање,SEO би му помогнал.Неможам да му помогнам на почетници тоа е тешко,најдобро ќе биди да си учите од почеток имаше 3 книги мислам се викаја CPA Internet Millionaire на WarriorForums ќе ги најдете слезетесиги па прочитајте нешто толку од мене :)
Da te zamolam za ova nesto poveke da kazes
ako razbiram treba da imas tvoj web sajt pa da stavas reklami od firmi na tvoj sajt?
treba da kupis web domain ili moze so tie sto nudat free web sajtovi
ako mozes pisi koi se tie strani i dali plakaat preku alertpay (payza)
Fala
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
jas sum na odesk,poslednive denovi samo sto prativ 4-5 aplikacii skoro site mi se javija,iako na primer za nekoja rabota ne sum siguren dali ke ja zavrsam:) i

mam znaci eden so bara da napises 50-100 strani za cela veb strana za nekoi dve temi od koi nemam vrska ali pak se javiv,sto cena da mu baram?ja imam nizok rate 3 dolari od saat.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
jas sum na odesk,poslednive denovi samo sto prativ 4-5 aplikacii skoro site mi se javija,iako na primer za nekoja rabota ne sum siguren dali ke ja zavrsam:) i

mam znaci eden so bara da napises 50-100 strani za cela veb strana za nekoi dve temi od koi nemam vrska ali pak se javiv,sto cena da mu baram?ja imam nizok rate 3 dolari od saat.
Ако работава е на саат, тогаш ќе ти плати колку што ќе работиш... Инаку ти треба самиот да си процениш колку ќе чини. Стави тука време за истражување (штом немаш појма од темата), па склопување, измени, дрн дрн... колку мислиш дека треба да ти се плати и дај му понуда.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Значи вака, јас сакам да изработам една работа како: Forum: Post + Link to #RnHRBgB. И ми пишува нешто дека требало форумот требало да биде Google PR of at least 1. Што значи тоа?



доколку треба спојвање, споетеја.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Значи вака, јас сакам да изработам една работа како: Forum: Post + Link to #RnHRBgB. И ми пишува нешто дека требало форумот требало да биде Google PR of at least 1. Што значи тоа?



доколку треба спојвање, споетеја.
Google Page Rank да ти биде барем 1, овде може да провериш кој пејџ ранк го има твојот сајт.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво. Пред некој ден слушнав дека на гоогле АДС се правело пари дали е вистина и дали некој земал пари од тоа ???
Благодарам однапред
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Здраво. Пред некој ден слушнав дека на гоогле АДС се правело пари дали е вистина и дали некој земал пари од тоа ???
Благодарам однапред
Многу тешко.. а и не вреди трудот.. барај некој друг начин..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom