Замунда.мк! :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
и шо ке биде ако ве пријави некој?
пошо глеам доле пише

Пример ете некој ке земе за сериозно ке си ја свате работата... ке става и сидери и се и шо ако вее пријаве некој шо ке биде? после да не оде се џабе

иначе неам лош коментар се е супер особено дизајнот ми се свиѓа многу пошо е прегледен многу
Dimz ги чува сите фајлови и податоци во неговиот харддиск. Редовно сите нови торенти ги бекапира.

Иначе да , се пркосиме под еден закон за промовирање илегална содржина , но во секој случај тоа е многу помалку кривично дело отколку да ги имаме сите фајлови на сервер... :)

А серверот не е во Македонија , така да полицајци попрво ќе им викнат на тие од хостингот а ние за тоа време ќе отидеме у бегство и ќе купиме нов сервер :cool:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
и шо ке биде ако ве пријави некој?
пошо глеам доле пише

Пример ете некој ке земе за сериозно ке си ја свате работата... ке става и сидери и се и шо ако вее пријаве некој шо ке биде? после да не оде се џабе

иначе неам лош коментар се е супер особено дизајнот ми се свиѓа многу пошо е прегледен многу
Ако не пријави некој, се префрламе на офшор хостинг и завршена работа :)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
hosting vo holandija :D na nego ne vlijaat zakonite protiv piraterija ili zakonite za zastita na avtorskite prava ^^
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако може во иднина некако да ставите некој торен кој ги има (скоро) сите клипчиња од K-15? (пример, симнати од Youtube)?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Ако може во иднина некако да ставите некој торен кој ги има (скоро) сите клипчиња од K-15? (пример, симнати од Youtube)?
Ја можам , али од друг нет :( Мојот лимит ќе пројде , дома ќе ме пцујат ако го потрошам :D

Еден член на јутјуб ги имаше сите к15 качено , ќе ги симнеме од јутјуб и ќе ги ставиме на замунда :-8
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
од К 15 обавезно да има (тие се закон и устав) па и од еднооки ако можи

а дали ќе можи да ги ставате МКД емисии со коли - високи октани пред два дена почна новата сезона на Алфа ТВ - значи секој петок или секој втор ќе ја даваат во 19 и 45 и автомагазин со Мишко на канал 5 ја даваат мислам секоја втора среда во 23 некогаш во 24 часот

и уште ова - naked and funny некако слабо ги има на јутб ама на nakedfunny..com ги има само треба клип по клип а вака на замунда да ги има супер ќе е

п.с а и џамбо бинго дали можи да го ставате? сега во понеделник ќе почни (за Натали ми е само) :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Имам дома 4 македоснки филма нека каже некој како да ги ставам и дали ми е дозволено да ставам филмови, може некој ке ги сака :)
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
едит

дај ако можи некако да се среди плејбој Маседониа мај месец оти не можам да го симнам - една недела ми седи и има 0 сидери
ебаго
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Вака... У темава пишете во колку саат и кој ден го има програмот што сакате да го снимам. Имам Dreambox и ќе закажам снимање и ќе качам све што треба и нормално ќе сидувам.

BTW: Све тоа од следниот месец. Овој месец реков неможам. Значи , naked & funny и K-15.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
треба да се направи и една колекција на македонски филмови, мислам на оние кој порано ги даваа во весник... "Прашина" , "Пред дождот"...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
hosting vo holandija :D na nego ne vlijaat zakonite protiv piraterija ili zakonite za zastita na avtorskite prava ^^
Па ако е во Холандија ондак не е OffShore гледано од наша страна. :)

Зборот ми е секаде качи некаков закон, само прашање на време и простор е.
Доколку привлечете доволно внимание постојано ќе треба да се селите само од хост на хост, поради природата на сајтот ќе мора да прифаќате и хостинг понуди кои што ќе влијаат негативно на вашата економија, со други зборови скап хостинг, значи скапи приватни машини и приватна мрежна структура. Значи ќе мора да бидете подготвени на големи предизвици.
Како и да е - Со среќа! :)
PS: И без прекршување закони.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Вака... У темава пишете во колку саат и кој ден го има програмот што сакате да го снимам. Имам Dreambox и ќе закажам снимање и ќе качам све што треба и нормално ќе сидувам.

BTW: Све тоа од следниот месец. Овој месец реков неможам. Значи , naked & funny и K-15.
нејкед енд фани ги даваат секој ден на Алфа ТВ во 23 часот некогаш и пред 23 некогаш и после 23 ама најдобро е од нивниот сајт nakedfunny да се закачат на замунда (значи клип по клип треба да се вадат) К 15 од јутуб како шо викаш треба да ги спуштиш (и за еднооки исто)

а за овие емисиите со коли? ќе бидни нешто?

денес Мишко ќе вози ама не пиши на канал5.мк на ТВ програмата,знам дека во среда го даваа кај 23-24 часот ама изгледа после бугарското срање стаклен дом ќе почни т.е 30-на мин по полноќ и гледам има реприза од Автомагазин сабота во 11 и 15 сабајле
в петок има на Алфа ТВ високи октани во 19 и 45
в понеделник има на Алфа во 19 и 45 Life Auto Style

ако можи и овие оти нема кај да ги гледам/гледаме оти не фаќаме ние обичните смртници ХТВ 2 и Нова ТВ :)

КС Аутомагазин на ХТВ2 во сабота во 12 и 50 часот
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2011-11-05

а Аутомотив на Нова ТВ во недела во 09 и 10 а реприза во 06 и 20 значи недела према понеделник
http://novatv.hr/raspored/?06-11-2011

фала
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
КС Аутомагазин на ХТВ2 во сабота во 12 и 50 часот
http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2011-11-05

а Аутомотив на Нова ТВ во недела во 09 и 10 а реприза во 06 и 20 значи недела према понеделник
http://novatv.hr/raspored/?06-11-2011

фала
Кај има тоа ХТВ2 и НОВА ТВ? Сателит да не знаеш? :( Оти не глеам такви срања.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
Па ако е во Холандија ондак не е OffShore гледано од наша страна. :)

Зборот ми е секаде качи некаков закон, само прашање на време и простор е.
Доколку привлечете доволно внимание постојано ќе треба да се селите само од хост на хост, поради природата на сајтот ќе мора да прифаќате и хостинг понуди кои што ќе влијаат негативно на вашата економија, со други зборови скап хостинг, значи скапи приватни машини и приватна мрежна структура. Значи ќе мора да бидете подготвени на големи предизвици.
Како и да е - Со среќа! :)
PS: И без прекршување закони.
Фала на подршката. Незнам во која земја не важат законите против ваков тип на вебсајти. Таму се хостирани и ТПБ и викиликс. Како и да е, ке се префрлиме на офшор, и готова е работата. Сега за сега не сме имале никакви проблеми. Ама можно е во иднина како што добива сајтот на публицитет, така и да се јават некој проблеми, ама ке се среди тоа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom