Замунда.мк! :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
Твој хостинг прави како сакаш, а набрзо ќе се увериш дека не е billshit. Јас со намера да ти помогнам а ти мене булшит. Уосталом прави како сакаш. Барем елементарно почитување да имаш спрема моите години.
Колку членови имаш не е никакво мерило за успех, кога ќе имаш аплоадери колку на било кој тракер дојди да ми се пофалиш. Вака сте едно обично булшит од тракер.
Епа
Па брат, или чичко, нз колку год имаш, ама според однесувањето за мене си дури и помал од мене. сепак ти ни предвиде дека ке умре замунда, па јас само употребив една израз bullshit за тоа предвидување, зашто е контрадикторно со се што знам и следам со развојот на замунда :))
Ама како што реков, АКО можеш подобро, повели, ако не, Пис оф (Piss off)

Поздрав
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Епа
Па брат, или чичко, нз колку год имаш, ама според однесувањето за мене си дури и помал од мене. сепак ти ни предвиде дека ке умре замунда, па јас само употребив една израз bullshit за тоа предвидување, зашто е контрадикторно со се што знам и следам со развојот на замунда :))
Ама како што реков, АКО можеш подобро, повели, ако не, Пис оф (Piss off)

Поздрав
Фала ти детуле, пис оф и ти од мене. Создравје
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Твој хостинг прави како сакаш, а набрзо ќе се увериш дека не е billshit. Јас со намера да ти помогнам а ти мене булшит. Уосталом прави како сакаш. Барем елементарно почитување да имаш спрема моите години.
Колку членови имаш не е никакво мерило за успех, кога ќе имаш аплоадери колку на било кој тракер дојди да ми се пофалиш. Вака сте едно обично булшит од тракер.
Атеист ај не се прај помало дете од Филип ... не за друго постојано трубење оф-топици на форумот е спротивно на правилата па може да те вркне некоја санкција ... после ќе збориш и друго дека е булшит (а всушност ти си имаш проблем со себеси)

Ајде смирено со хормоните бидејќи ќе би ја викнам Џену да ве среди ...
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Атеист ај не се прај помало дете од Филип ... не за друго постојано трубење оф-топици на форумот е спротивно на правилата па може да те вркне некоја санкција ... после ќе збориш и друго дека е булшит (а всушност ти си имаш проблем со себеси)
Колку за волја на вистината кој употребува такви изрази
Исто така, твојте размислувања, дека замундамк ке доживее бавна но сигурна смрт се bullshit кога ке погледеш во статистиката на сајтот, која кажува дека секој месец имаме дупло повеке посетители од предходниот.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Колку за волја на вистината кој употребува такви изрази
И тролање е казниво ... ама очигледно слабо ти оди само анализирање и разбирање на едноставни работи ... ајде да се кладиме дека до крајот на денот ќе летнеш на бан, еве во хостинг за замунда.мк за една година ...
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Јулиан - Јас сум сопственикот на замунда.мк, што значи дека јас и само ЈАС имам пристап до датабазата со јузер и пасворди. Второ, ниту знам, ниту пак ми било во интерес да раздавам пасворди на членови на замунда.мк. Трето, скриптата што ја користиме, ги заштитува лозинките енкриптирајки ги со МД5 кодинг (хеш), со што е скоро невозможно да ти се открие лозинката, дури и да сакам. Четврто, Доколку сеуште се сомневаш, а веке немаш причина за тоа, само смени си ја лозинката и твојте сомнежи кон нас ке исчезнат. :)
Ако е навистина така мое извинување. Може да се рече дека сум торент фрик и затоа тоа ме нанервира. Ипак фала многу за објаснувањето.
Сакам да те прашамнешто: сакам да земам сидбокс (знаеш што е тоа нели) и да немам повеќе проблеми со ограничениот интернет. Дали знаеш како можам да земам, дали има фирма во МК за тоа бидејќи од странство не може (Пејпал не е достапен за нас). И друго, кога ќе земам сидбокс сакам да станам аплоадер на замунда.мк. Член сум на скоро сите познати приватни тракери и да бидеш сигурен дека само проверена и на македонски преведена содржина ќе поставувам. Ако сакаш може и на ПП да пишиш. Позз Ч)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
За почеток да ви посакам успех

Друго, да прашам некои работи
- дали е битно ратиото кај вас (кај некои странски ако односот е многу негативен, ако само влечеш, знаат и да те банираат)
- дали макар понатаму е можно испод аватарот да се постави пресметаното ратио (чисто да боде очи за корисниците :)) Ако не е можно, за мене и не е некој проблем.
- што означуваат во профилот донирано нула долари и покани нула
- што означува последната десна колона (L / E)

И една сугестија или забелешка за сликите (така барем забележав дека отвора кај мене). Приметив барем кај Unknown 2011 blu-ray и Red Riding Hood 2011 blu-ray, како и кај некои игри, сликите се многу поголеми од полето за опис на филмот (рамката). Малку е непрегледно, ваљда некако ќе го средите.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не приметив... има за Националност да одбереш бугар? Зашто на нивната zamunda.net нема Македонец.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
266
Поени од реакции
169
Оти не направете категорија за македонски содржини?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во подесувањата за профил, има ваква грешка (а и непреведени делови):

Избери земја: Any active torrents must be downloaded again to continue leeching/seeding.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
5
За почеток да ви посакам успех

Друго, да прашам некои работи
- дали е битно ратиото кај вас (кај некои странски ако односот е многу негативен, ако само влечеш, знаат и да те банираат)
- дали макар понатаму е можно испод аватарот да се постави пресметаното ратио (чисто да боде очи за корисниците :)) Ако не е можно, за мене и не е некој проблем.
- што означуваат во профилот донирано нула долари и покани нула
- што означува последната десна колона (L / E)

И една сугестија или забелешка за сликите (така барем забележав дека отвора кај мене). Приметив барем кај Unknown 2011 blu-ray и Red Riding Hood 2011 blu-ray, како и кај некои игри, сликите се многу поголеми од полето за опис на филмот (рамката). Малку е непрегледно, ваљда некако ќе го средите.
Епа вака. Ратиото сеуште не работи. Ратиото се пресметува нешто како однос спуштено-качено, но кај нас сеуште не е пуштено, па затоа не ти прави разлика т.е. неможеш да добиеш бан ако не даваш уп а само симнуваш.
Понатаму, можно е, ама затоа што ратиото како што реков е неактивно, нема причина да стои (само ке зафаќа место). Инаку, се работи на ратиото и ке биде пуштено за некое време.
Нашата скрипта има опција да се постави копче за донации, со кое што доколку некој член сака да помогне во опстанокот на страната, може да донира некоја одредена сума на пари. Ама затоа што и онака никој не би сакал да донира, копчето беше отстрането :/ .. А во врска со инвајтс, тоа е она да праќаш покани на други членови, но тој систем моментално не го користиме. Ако некогаш ги заклучиме регистрациите, ке може да се регистрираат членови само преку покана.

И на крај тоа Л/Е, хмм. кога ке размислам, ни јас незнам. Ке мора да го прашаме филип за тоа хД

За сликите. Да, имам приметено и јас, кога ке се стави слика со ХД резолуција, излегува од рамките. Еве филип ако го прочита ова, ке го корегира тоа со максимална резолуција.

Фала многу за фидбекот. :))

Не приметив... има за Националност да одбереш бугар? Зашто на нивната zamunda.net нема Македонец.
Не знаеме за нив, ама кај нас ја има. Ама ако стварно ја нема кај нив Македонија, лол за нив :)

Оти не направете категорија за македонски содржини?
Имаме Македонски содржини, ама не ни се одделени од другите (странските). Можеш да ги одделиш користејки го срчот. Ке стаиш критериум Јазик: Македонски и ке ти ги даде само македонските :))

Во подесувањата за профил, има ваква грешка (а и непреведени делови):

Избери земја: Any active torrents must be downloaded again to continue leeching/seeding.
Фала. Одма ке го поправам :))
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Благодарам за појаснувањата Димз. Уште ме интересира зошто после одредена неактивност на сајтот на замунда, при освежување на страната како да не сум се логирал...нешто не е в ред како јас се логирам или така е подесено од кај вас (ако може да се подеси, поим немам :))? Ме откачува па морам пак да се логирам.
И (пошто не сум запознат со функционирањето на овие паблик и прајват тракери) дали има врска ако не сум логиран, а сакам да симнувам преку вашите торенти? Пример уторентот ми симнува некој филм од торент симнат од замунда.мк, во меѓувреме во фирефокс се одлогирам од замунда.мк...дали уторент ќе продолжи да го симиња филмот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom