ЗЕМЈОТРЕС!

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Утрово повторно имаше, накај 7:15 негде, не знам точно. Слаб и краток.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Ауууу де бе друже тоа е само земјотрес одма мешаш баби и жаби,инаку чим велиш башми е гајле ваљда никогаш не си осетил здрав земјотрес да видеш срање у гаки.
па никогаш не осеќам мали земјотреси,а ако е голем и нормално ќе има срање у гаќи сепак многу ми е гајле за светов нека оди у п...м..
пошо нема мир и никогаш немало мир само војни,лажни пропаганди,политички уценување и притисоци, лажни човечки права
и уште работи да не набројам и онака еве сега почна топење на мразот на јуж. и северниот пол и слични работи еее тука ќе има гооолемо срање у гаќи дури и пелени не помага
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
Леле луѓе, како шо тргнала работава 2012 не ни бега :D
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Од 2-3 земјотреси крај на светот ли бе?Не бе не проклет да е режисерон на 2012.Маме му ебем.Е сеа рекоа у наредни 100 и кусур години јак земјотрес во Македонија ќе нема.Е сеа дали е вистина или лажат за да не паничиме а ќе паничат зашто веќе паничат на земјотрес од 3-4 степени е тоа веќе не знам.
Иначе денес читав у весник годишно во светот има 120 земјотреси над 6 степени споер Рихтер а до сеа имало 40 тина.Е сеа не мора ова ништо да значи може во текот на годината ќе нема толку земјотреси.
Мене нема да ми е гајле од земјотреси али у курац живеам на 10 ти и се усерувам на секој ебан земјотрес а да живеам у куќа мирна ти глава.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
сеа дознавам дека имало земјотрес :nesvest:
у школо ништо никој не изреагира...слабо осетливи сме изгледа :vozbud:
Не е до остеливоста школиве се ептен стабилни и добро изградени:baeh::pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
добро бе зашо ја НИКАД неможам да осетам земјотрес???
овој додека се десил возев у кола... не ми е судено да осетам земјотрес изглеа.. а слушам у косово бил а?

ама осеќам у врзо време ке има уште некој и тоа у близина...
ај wиш да е некаде кај јужниов сосоед...
:zlo:
Еј жити се....И јас ептен сакам да осетам како изгледа (како дрма под нозе) земјотрес...ама ваму во ПелагонијаВа нема такви работи бе...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Еј жити се....И јас ептен сакам да осетам како изгледа (како дрма под нозе) земјотрес...ама ваму во ПелагонијаВа нема такви работи бе...
ма ја никад не сум осетил а мн сакам да осетам... да видам какво е чуството.. коа има земјотрес или возам со кола некаде или идам по пат и слично и никад неможам да осетам..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Луѓе верујте ми нејќете да осетите земјотрес поготов не ако живеете високо.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Луѓе верујте ми нејќете да осетите земјотрес поготов не ако живеете високо.
A бе не многу силен....од 2-3 рихтери...:vozbud:

ма ја никад не сум осетил а мн сакам да осетам... да видам какво е чуството.. коа има земјотрес или возам со кола некаде или идам по пат и слично и никад неможам да осетам..
Изгледа треба да појдиме во Јапонија или Индонезија....таму има скоро секој ден.

А баш би било интересно (мислам подалеку од згради и населени места) да осетиш како се треси под нозе...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
е што јако маде ако осетиш земјотрес :toe: бегајте што ќе ни е. кога веќе започна нека си има онаму во јапонија
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дај не ја активирајте темава непотребно, нема земјотрес :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Додека земјотресот не се предвидува ни секунди порано, оставете логиката на задолжените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom