ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ништо не го чувстував,ма што ми е гајле ионака светов ќе ојде неповрат земјотреси,цунами,војни во ирак и авганистан,влијание на американска политика кон светот,корупции,криминали,силувања и да не набројам уште многу нека пропаѓа овој бел или црн свет:salut:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
ништо не го чувстував,ма што ми е гајле ионака светов ќе ојде неповрат земјотреси,цунами,војни во ирак и авганистан,влијание на американска политика кон светот,корупции,криминали,силувања и да не набројам уште многу нека пропаѓа овој бел или црн свет:salut:
Ауууу де бе друже тоа е само земјотрес одма мешаш баби и жаби,инаку чим велиш башми е гајле ваљда никогаш не си осетил здрав земјотрес да видеш срање у гаки.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Уууубо е во Прилеп, ни поплави има ни земјотреси. :helou:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Пред една недела читав на еден хрватски веб дека ќе има земјотрес во Косово и на Јадран.
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
не се осети во гостивар, или бар ја не го осетив
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
И јас не го осетив земјотресот, а баш тој период ми беше досадно, гледав нешто телевизија или стоев на прозор. Чудна работа.:toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Јас овде во Струмица ништо не осетив, плус баш во школо сум бил во тој период. Некој од Струмица ако има што осетил нека каже. :toe:

I hope so.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
За дрмање ни ја не осетив пошто лежев и не бев сигурен што точно се дешава.Пошо прозориве ми се стари почна да ми крцка вратата од тераса и мислев ветер е(пошто на метео рекоа јаки ветрови ќе има),па ондак ми се следеа лажиците и тука веќе почна срцето да ми лупа ептен па и вратана ко почна да крцка ко у хорор филмовите.
Еден земјотрес од 4-5 степени и одма крај на светот.Ко порано да немаше земјотреси.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
добро бе зашо ја НИКАД неможам да осетам земјотрес???
овој додека се десил возев у кола... не ми е судено да осетам земјотрес изглеа.. а слушам у косово бил а?

ама осеќам у врзо време ке има уште некој и тоа у близина...
ај wиш да е некаде кај јужниов сосоед...
:zlo:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И пак ништо јас. На програмски почнаа да паничат земјторес, земјотрес, јас си се чудев.
 
M

M del Mar

Гостин
сеа дознавам дека имало земјотрес :nesvest:
у школо ништо никој не изреагира...слабо осетливи сме изгледа :vozbud:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Да, да имаше:).Потврдено од 11ти спрат:))).Мал беше околу 2 степена и помалку можеби, траеше минута највеќе:)
Иии закон:D
Абе по Меркалиева или по Рихтерова скала?:pos2:
 
H

HITCH

Гостин
Ухххх лошо, лошо почна да тресе само да нема жртви, тоа е најлошо, другото се може да се надомести ама луѓето не можеме да ги вратиме :toe:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ииии, ама стресе прееска едно време. И одма го глеам цимерот под врата застанат.:pos2:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Искрено ништо не осетив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom