Живеење заедно без брак

Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Зашто да ја купиш кравата, кога можеш да го молзиш и пиеш млекото секој ден за без пари ;)
е тоа е живеење заедно без брак.:cool:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.748
Поени од реакции
24.424
Зашто да ја купиш кравата, кога можеш да го молзиш и пиеш млекото секој ден за без пари ;)
е тоа е живеење заедно без брак.:cool:
Оваква испрдотина само на македонски форум можеш да прочиташ. :icon_lol:
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Не туку ми спојувај дупли мислења, иди омажи се може ќе даваат субвенции за брак сега од владата :P
Одкај знаеш ти дали сум мажена или не сум, ти оди вработи се, не туку се клошари по форуми, или оди пријави се у социјалното, не туку копај по контејнери.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Одкај знаеш ти дали сум мажена или не сум, ти оди вработи се, не туку се клошари по форуми, или оди пријави се у социјалното, не туку копај по контејнери.
Se naluti. Mnogu lichno go sfakjash forumot, rabotam jas, a tele imash li?

Sent from my C2000 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Оваа мудрава мисла од Пустец да не пристига?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Se naluti. Mnogu lichno go sfakjash forumot, rabotam jas, a tele imash li?

Sent from my C2000 using Tapatalk
Да ептен се налутив вече се искршив по дома :pos:, многу многу лично, белким работиш, за твое добро не за мое ;)
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Хмм зошто би живеела со некој што не сака да е во брак со мене, зошто ?
Ако некој не сака да му бидам сопруга и да носи бурма на рака, не заслужува да живееш со него, да готвиш, периш, чистиш и оппп да те остави. За мене тоа би било многу голем срам и понижување.
Може заедно да живееме година дена пред свадба, ама онака колку да живеам со некој НЕМА ШАНСИ
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Хмм зошто би живеела со некој што не сака да е во брак со мене, зошто ?
Ако некој не сака да му бидам сопруга и да носи бурма на рака, не заслужува да живееш со него, да готвиш, периш, чистиш и оппп да те остави. За мене тоа би било многу голем срам и понижување.
Може заедно да живееме година дена пред свадба, ама онака колку да живеам со некој НЕМА ШАНСИ
Иако бурмата и документите не се гаранција за ништо во право си за тоа колку човек би можело да се осеќа не прифатено доколку некој не сака брак, а сака да живее со него и слично...
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Леле, голем к** ако не носи бурма. И со неа може да ги ебе комшиките.
Замисли се разведеш, шо ќе му речеш? Говедо, цел живот ти ги перам гаќите, те хранам, ти чистам и оп ме оставаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom