Живеење заедно без брак

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Бурмата да ти е доказ треба да си глуптрон. Најнебитна ствар е тоа -. -
Ако не можеш да и предложиш брак на девојката што ја сакаш, не ја сакаш изгледа какп што треба и не си спремен за наредните чекори
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ако не можеш да и предложиш брак на девојката што ја сакаш, не ја сакаш изгледа какп што треба и не си спремен за наредните чекори
Ти си чула ли дека постои нешто што се вика вонбрачна заедница во којашто партнерите ги имаат истите права и обврски како и оние што се во брачна заедница?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Не знам јас што ви се креваат толку хормоните, ако не сакате да сте во брак, а сакате да живеете со партнерот живејте си, тоа си е ваше право.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не знам јас што ви се креваат толку хормоните, ако не сакате да сте во брак, а сакате да живеете со партнерот живејте си, тоа си е ваше право.
Истото може да се каже и за тебе: што мајка бараш на тема за заеднички живот без брак, кога врвен доказ на љубовта ти е бурмата?
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Истото може да се каже и за тебе: што мајка бараш на тема за заеднички живот без брак, кога врвен доказ на љубовта ти е бурмата?
А тебе што ти е доказ за љубов ? Ако некој те сака, почитува, сака да живее со тебе, тоа е добро, ама некако не ми е доволно мене.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Никој не рече дека нејќе брак. Толку ти е капацитетот. Не трескај глупости. Колку треба да си наивна за се ова да го мислиш? У црква ли ти го перат мозокот? (сеа ќе ме прашаш мене кај ми го перат)

И свеќите на тортата и тортата не се доказ дека ти е роденден.

Не ти е доволно ти си femme fatale
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Јас те прашав најнормално прашање, што е за тебе доказ за љубов, ти ете немаш одговор, значи за тебе нема доказ. Јас си имам некоја замисла за вистинска љубов, а не сум фрик за религија, тука грешиш, зошто се се базира на наука и факти.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Ha запад се нормални појави вонбрачни заедници, овде со закон се регулирани али се уште општествено или социјално не се прифатливи, прво тука се мајки, баби тетки стрини “Се уште живеете во греф?“, воздивки на мајка како наЛена комшивката уба свадба напраиле за детето, баба престанува да ти тава иљадарче од пензијата, вујко те теши “Ех да можев и јас така, одма на ова мојата клоците ќе и ги удреф и нешо помладо ќе си најдеф... “ па уше ако имаат дете - одма ќе се најдат називи за “копилето“ од другарчиња.. па коге ќе побараат документи некаде како шо е венчаница и слично.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Јас те прашав најнормално прашање, што е за тебе доказ за љубов, ти ете немаш одговор, значи за тебе нема доказ. Јас си имам некоја замисла за вистинска љубов, а не сум фрик за религија, тука грешиш, зошто се се базира на наука и факти.
не си ме прашала мене женска
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Ај види поубаво погоре кој си цитирала со тоа прашање. Не ме терај безвезе да пишувам.

За мене премногу работи се доказ, само не венчавка и бурма. Комплексно е. :D
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Ај види поубаво погоре кој си цитирала со тоа прашање. Не ме терај безвезе да пишувам.

За мене премногу работи се доказ, само не венчавка и бурма. Комплексно е. :D
Добро женска, како ти е убаво така да си се сакате :D јас пак ќе кажам немам ништо против тоа како друг некој гледа на работите, јас си кажав за мене како е идеално.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Добро женска, како ти е убаво така да си се сакате :D јас пак ќе кажам немам ништо против тоа како друг некој гледа на работите, јас си кажав за мене како е идеално.
Imas nogu shiroki i dlaboki gledista zenska , alal da ti e ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom