Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Што 2000? Денари??? Нема шанси невестински фустан за 2000, па дури и сама да го шие! А шијачка само за шиење ќе ти побара над 2000, ако за невестински не заработи не знам на што ќе заработи.
ахахахаха, какви денари бе, луда си?
збориме за евра :) 2.000 денари само шминката кошта ..
 
H

HITCH

Гостин
ахахахаха, какви денари бе, луда си?
збориме за евра :) 2.000 денари само шминката кошта ..
Се извинувам, не ја следев дискусијата од почеток, станувало збор за фустанот. Сепак рачна изработка за вез цената ќе ја крене до небо, :) ама и ризикот е огромен, на една другарка, летово кај што бев на свадба, „фино“ и го средиле фустанот, а цената беше прилично солена.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
чисто инфромативно само.. смееме ние машкиве да ги коментираме венчанициве кои ви се свиѓаат? :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
е чим може... би сакал да ја прашам NelTu што и е толку убаво у тој нејзиниот фустан?
друго. кажете ми кога се купуваат венчаници и костуми (за момчето) кој плаќа тоа? машкото на женското и купува фустан и обратно или секој сам своето? а во завизност од одговорот би сакал и уште нешто да ве прашам ама тоа ке биде за цел женски пол на форумов..
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Сепак најдобро најди некоја пријателка, шивачка да ти го среди фустанот. Инаку вака има да се отепаш од давање пари.
--- надополнето: Aug 26, 2011 10:59 PM ---
е чим може... би сакал да ја прашам NelTu што и е толку убаво у тој нејзиниот фустан?
друго. кажете ми кога се купуваат венчаници и костуми (за момчето) кој плаќа тоа? машкото на женското и купува фустан и обратно или секој сам своето? а во завизност од одговорот би сакал и уште нешто да ве прашам ама тоа ке биде за цел женски пол на форумов..
Панделката. -.-

Ма да додека чепкав досеа на нет си најдов подобар :P
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Сепак најдобро најди некоја пријателка, шивачка да ти го среди фустанот. Инаку вака има да се отепаш од давање пари.
--- надополнето: Aug 26, 2011 10:59 PM ---

Панделката. -.-

Ма да додека чепкав досеа на нет си најдов подобар :P
значи ти го најде овој го постираше како твојот совршен па после испадна пу пу неважи има и поубав - така некако му доаѓа? и извини шо ке ти кажам може и не се разбирам ама овој шо го стаи ти на с личи само на фустан за свадбена церемонија мене не ми личи.. незнам другиве дали ке се согласат ама ете.. можда и до вкусот е а? :)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
значи ти го најде овој го постираше како твојот совршен па после испадна пу пу неважи има и поубав - така некако му доаѓа? и извини шо ке ти кажам може и не се разбирам ама овој шо го стаи ти на с личи само на фустан за свадбена церемонија мене не ми личи.. незнам другиве дали ке се согласат ама ете.. можда и до вкусот е а? :)

As always..
Специфичен вкус имам да. :)
Несакам нешто ВАУ. Си сакам скромен фустан, а да има сепак нешто интересно на него.
И ми беше омилен да. :) Се додека денес не најдов еден кој ме остави без зборови. Се е до вкусот.
 
I

indigo child

Гостин
^Ај постирај го тој, сличен вкус имаме XD

p.s. Ја на темава пошо за 2 години свадба ќе праам нали..xD
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
^Ај постирај го тој, сличен вкус имаме XD

p.s. Ја на темава пошо за 2 години свадба ќе праам нали..xD
Епа чек да го најдам, пошо братми изглеа избришал хистори. :mad::mad::mad:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Сакам едноставна венчаница, нешто во овој стил:
Овој е мојот венчален фустан, 29038590 %!
Од кога го видов на нет се заљубив, само таму горе тоа или скроз ќе го нема или ќе има некои измени, инаку тој си е :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom