Жени, која е вашата идеална венчаница? (фото + видео)

I

indigo child

Гостин
Сакам онаква тесна, што се проширува од надколениците па надолу, со гол грб, без преголемо деколте.
Нејќам многу апликации на неа и да не биде бела ептен, него да иде накај шампањ боја.
Слично вака:

Само без врзиуванките....
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
nemam jas bas zamisleno kakva tocno i koja, samo znam deka so korpa ne sakam da nosam, a mi vikaat deka nioz igranjeto bi mi se pletkal fustanot, pa ako de, togas ke se krsam samo :D
 
I

indigo child

Гостин
А сеа баш ме заинтригира.
Колку пари е да отидеш на некој кројач ил нешо слично и да си нарачаш венчаница по мерак?
 
H

HITCH

Гостин
А сеа баш ме заинтригира.
Колку пари е да отидеш на некој кројач ил нешо слично и да си нарачаш венчаница по мерак?
Од 200 евра до 5 000 евра, зависи каква сакаш да биде венчаницата. Колку покомплицирана толку поскапа. Има во Квин (карши телеком) интересни, за некои 300 - 700 евра. Зависи и од материјалот, оти имаш материјал 300 ден. метар и 10 000 метар, а со 2 метри не правиш ништо.
 
H

HITCH

Гостин
почетна, 2.000 - 3.000 па до 5.000 и повеќе ..
Што 2000? Денари??? Нема шанси невестински фустан за 2000, па дури и сама да го шие! А шијачка само за шиење ќе ти побара над 2000, ако за невестински не заработи не знам на што ќе заработи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom