Епицентар на задоволството

Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Прашање до машките: Kој дел од пенисот ви дава најмногу задоволство, т.е. од каде најмногу ви "извира" тоа убаво чувство при секс? Дали е тоа:
- главата
- френулумот - тоа е онаа жила што ја поврзува главата со кожичката
- the ridged band - тоа е врвот на кожичката кога пенисот е спуштен и се шири кога кожичката ќе се повлече преку главата
- inner foreskin - внатрешната површина на кожичката
- outer foreskin - надворешната површина

Кај тие што се обрежани кожичката а со неа и the ridged band недостасуваат, исто кај некои недостасува и френулумот исто како резултат на обрежување или кинење при односи...Одтука следува друго прашање: колку недостатокот на овие делови влијае на секскуалното задоволство? Дали многу го намалува? Ако има некој кој бил обрежан во текот на животот ради Х причини и кој искусил секс обрежан и необрежан нека се искаже.
Мое мислење е дека повеќе од 50% oд сексот е во главата и мозокот е најголемиот и најважниот сексуален орган.

Ако модераторите мислат дека е потребна анкета за горното прашање нека ја постават.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Подфорумот е Љубов и Секс, нормално дека ќе се отвораат теми и за курот. Не се бара некоја исцрпна дискусија туку само одговор на прашањето, па да споредиме...
--- надополнето: 9 јануари 2014 во 16:53 ---
Мислиш со phimosis Или без phimosis .... некако да се двоумам ....

Ако има фимоза главата или воопшто не излегува или излегува ама сексот е отежнат и болен.
Држете се до главното прашање.
 
Ф

Флеш

Гостин
Подфорумот е Љубов и Секс, нормално дека ќе се отвораат теми и за курот. Не се бара некоја исцрпна дискусија туку само одговор на прашањето, па да споредиме...
--- надополнето: 9 јануари 2014 во 16:53 ---



Ако има фимоза главата или воопшто не излегува или излегува ама сексот е отежнат и болен.
Држете се до главното прашање.
па тоа го викам ... со главата угоре или без удоле .... затоа збунувачко .... нема филинг коа е влажно внатре во пештерата ...
 
D

Daedalus

Гостин
Уште една тема за курот.

Очекувам длабока и исцрпна дискусија во која ќе учествуваат барем 2/3 од членовите на форумот.
Добро бе па и ти, све што не е Ниче или Шопенхауер ти е глупо на тебе.

Иначе за темата, све воглавно, али кај френулумот е најинтензивно, бар кај мене. :D
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Добро бе па и ти, све што не е Ниче или Шопенхауер ти е глупо на тебе.

Иначе за темата, све воглавно, али кај френулумот е најинтензивно, бар кај мене. :D

Дали мислиш дека ако го немаше френулумот би ти се намалило МНОГУ уживањето во сексот? Или не би било толку страшно?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Прашање до машките: Kој дел од пенисот ви дава најмногу задоволство, т.е. од каде најмногу ви "извира" тоа убаво чувство при секс? Дали е тоа:
- главата
- френулумот - тоа е онаа жила што ја поврзува главата со кожичката
- the ridged band - тоа е врвот на кожичката кога пенисот е спуштен и се шири кога кожичката ќе се повлече преку главата
- inner foreskin - внатрешната површина на кожичката
- outer foreskin - надворешната површина
Те интересира на кој маж кој дел од курот му е најосетлив??!!
Читаш описи за тоа кој каде на куро сака најпојќе да се дразне??!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Ме интересира од причина што имав парцијална циркумцизија (обрежување) заради тесна кожичка и воедно ми беше отстранет френулумот кој беше малку краток и го отежнуваше повлекувањето на кожичката. Затоа сум загрижен дека недостатокот на френулум ќе ми го намали многу чувството за време на секс и прашувам дали дава толку многу задоволство при секс или не губам многу?
a имаш опција да ја вратиш кожичката ако сметаш дека губиш многу??
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
a имаш опција да ја вратиш кожичката ако сметаш дека губиш многу??

Проблемот не е кожичката туку френулумот, имам доволно кожичка за главата да ми биди 80-90% покриена при флацидна состојба така што нема да ми се десензитизира.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Темата не е обрежани vs. необрежани, само се поврзува со тоа




Ме интересира од причина што имав парцијална циркумцизија (обрежување) заради тесна кожичка и воедно ми беше отстранет френулумот кој беше малку краток и го отежнуваше повлекувањето на кожичката. Затоа сум загрижен дека недостатокот на френулум ќе ми го намали многу чувството за време на секс и прашувам дали дава толку многу задоволство при секс или не губам многу?

Шо не ќе измислите теми за кур :несвест:
А да почекаш да ти оздраве курето и да пробаш така најубо ќе знаеш :drk:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Шо не ќе измислите теми за кур :несвест:
А да почекаш да ти оздраве курето и да пробаш така најубо ќе знаеш :drk:

Не сум имал секс пред циркумцизијата, така што нема со што да споредам.
Не велам дека нема да ми биде убаво, сигурно ќе ми биде, меѓутоа ме мачи помислата дека имам загубено голем процент од задоволството ... Колку и да ми биде убаво ќе ме мачи помислата дека е многу помалце од тоа што би требало да биде..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.355
Поени од реакции
79.184
Понекој би се запрашал зошто некое машко би го интересирало, што ги дразни кај курот, другите машки. Ја на пример, никад ни приближно никад не сум добил порив - да ме интересира другите мажи, да ми опишат, што и како ги дразни.
Дури и малку ми е тапа муабетов (од извесен аспект), али ОК, за сексот коа се праи муабет не би требало да има табуа. Нека си прашуе кој што сака.

(прво, лошо го прочтав уводниот пост, набрзина. па, си мислев дека ги прашува женските, но не...)
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
убава дискусија само машки и женските нека исдискутираат малце
 

Kajgana Shop

На врв Bottom