Епицентар на задоволството

N

Nessa Alcarin

Гостин
Еми едукација бе Стојне. Ќути и запишуј у тоа тефтерот!
Стојне, секој маж (да не кажам кур) е различен и различни работи го прават задоволен. Поради тоа што моментално имаш само еден до тебе, ти треба само знаење што тој сака.
Ама па од друга страна, во право си.. Убаво е да понудиш спектар на акробации со јазикот, може пријатно да се изненади.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Друго нешто што може да има врска со ова... Пример кога мастурбирам не чувствувам некое посебно физичко задоволство се додека не ејакулирам... Не дека не е убаво чувството, убаво ми е ментално поради напливот на адреналин и фантазирањето... Но тоа убаво физичко чувство доаѓа само кратко пред и за време на оргазмот... Нормално е ова? Дали и вас ви е исто кога мастурбирате? :oops:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Исто ни е.
А колку си години ако не е тајна?

Само да се осигурам дали ме сфати убаво. Не прашував јас дали чувствуваш нешто со ист интензитет како оргазам низ целиот процес на мастурбирање/секс, туку дали имаш некое чувство да речеме 10 или 20% од оргазмот кое го чувстуваш низ целиот процес или пак тоа чувство доаѓа само на крајот? (како мене)

Имам 19 год.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Друго нешто што може да има врска со ова... Пример кога мастурбирам не чувствувам некое посебно физичко задоволство се додека не ејакулирам... Не дека не е убаво чувството, убаво ми е ментално поради напливот на адреналин и фантазирањето... Но тоа убаво физичко чувство доаѓа само кратко пред и за време на оргазмот... Нормално е ова? Дали и вас ви е исто кога мастурбирате? :oops:
Мене не ми е исто! Може да чувствувам големо задоволство и без да ејакулирам. Ејакулацијата е краток дел од целиот чин.
Пробај да прекинеш баш во моментот пред ејакулација, после продолжи, па пак прекини, па пак продолжи, прави вака колку што можеш повеќе пати. Задоволството е многу поголемо на овој начин. Ќе доживееш нирвана ;)
Ах бе оваа денешнава младина значи ни да дркате незнаете ццццц..... :(
 
P

parvati

Гостин
Зависи од епицентар на земјотрес, што ке се деси тј вечер
: ))) задовољстфо е обо страно
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Мене не ми е исто! Може да чувствувам големо задоволство и без да ејакулирам. Ејакулацијата е краток дел од целиот чин.
Пробај да прекинеш баш во моментот пред ејакулација, после продолжи, па пак прекини, па пак продолжи, прави вака колку што можеш повеќе пати. Задоволството е многу поголемо на овој начин. Ќе доживееш нирвана ;)

Тоа е одложување на оргазмот. Прекинуваш па продолжуваш или го намалуваш темпото, разбирам... Меѓутоа прашањето ми беше дали чувствуваш нешто такво кога ќе почнеш да мастурбираш или пак почнуваш да го чувствуваш по одредено време кога ќе дојдеш поблиску до ејакулирањето?
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Тоа е одложување на оргазмот. Прекинуваш па продолжуваш или го намалуваш темпото, разбирам... Меѓутоа прашањето ми беше дали чувствуваш нешто такво кога ќе почнеш да мастурбираш или пак почнуваш да го чувствуваш по одредено време кога ќе дојдеш поблиску до ејакулирањето?
Почетокот на мастурбацијата е само загревање, тој дел заборави го! Тоа ти е исто како пред да играш натпревар, нели се истегнуваш. Ти треба да научиш она предоргазмично чувство да го држиш што подолго во текот на дркањето. Временскиот период меѓу првото предоргазмично доживување и наредните предоргазмични доживување се повеќе ќе се намалува. Како минува времето(зборуваме за саат, два, три итн.) а ти продолжуваш нели да дркаш, предоргазмот ќе биде се почест и поинтензивен за да на крај влезеш во целосна нирвана која е уствари еден долг и силен предоргазам кој трае и трае за да на крај заврши со една експлозија или такозвани оргазам.
Да напоменам дека за ова треба време и искуство, никој преку ноќ не станал дркач и ебач. Повеќето за жал луѓе ќе си останат на основното ниво во кое дркаат и ебат пет минути завршувајќи со ејакулација која трае пет секунди. Цел живот ќе го поминат мислејќи дека задоволството од сексот е уствари во тие пет секунди. :(
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Почетокот на мастурбацијата е само загревање, тој дел заборави го! Тоа ти е исто како пред да играш натпревар, нели се истегнуваш. Ти треба да научиш она предоргазмично чувство да го држиш што подолго во текот на дркањето. Временскиот период меѓу првото предоргазмично доживување и наредните предоргазмични доживување се повеќе ќе се намалува. Како минува времето(зборуваме за саат, два, три итн.) а ти продолжуваш нели да дркаш, предоргазмот ќе биде се почест и поинтензивен за да на крај влезеш во целосна нирвана која е уствари еден долг и силен предоргазам кој трае и трае за да на крај заврши со една експлозија или такозвани оргазам.
Да напоменам дека за ова треба време и искуство, никој преку ноќ не станал дркач и ебач.

Го одложувам оргазмот често ама таква нирвана не сум доживеал... Кога сум во ерекција немам доволно кожа за да ја стимулирам цела глава туку само пола... Не знам дали е до тоа или пак до тоа што немам френулум.. Чувствуваш ли некоја силна сензација во френулумот кога мастурбираш или само во главата?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Почетокот на мастурбацијата е само загревање, тој дел заборави го! Тоа ти е исто како пред да играш натпревар, нели се истегнуваш. Ти треба да научиш она предоргазмично чувство да го држиш што подолго во текот на дркањето. Временскиот период меѓу првото предоргазмично доживување и наредните предоргазмични доживување се повеќе ќе се намалува. Како минува времето(зборуваме за саат, два, три итн.) а ти продолжуваш нели да дркаш, предоргазмот ќе биде се почест и поинтензивен за да на крај влезеш во целосна нирвана која е уствари еден долг и силен предоргазам кој трае и трае за да на крај заврши со една експлозија или такозвани оргазам.
Да напоменам дека за ова треба време и искуство, никој преку ноќ не станал дркач и ебач. Повеќето за жал луѓе ќе си останат на основното ниво во кое дркаат и ебат пет минути завршувајќи со ејакулација која трае пет секунди. Цел живот ќе го поминат мислејќи дека задоволството од сексот е уствари во тие пет секунди. :(
Да,да..саат два дркај и одложувај свршката...така еден школски до болница дојде со набабрен алат :pos:
Да ве ебам у дркаџиите :drk::drk::drk::drk:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Го одложувам оргазмот често ама таква нирвана не сум доживеал... Кога сум во ерекција немам доволно кожа за да ја стимулирам цела глава туку само пола... Не знам дали е до тоа или пак до тоа што немам френулум.. Чувствуваш ли некоја силна сензација во френулумот кога мастурбираш или само во главата?
Мастурбацијата е воглавно психички процес немој да се концетрираш толку на физичките делови. Проблемот не ти е во тоа што немаш френелум. Ти можеш да доживееш оргазам и без никаков допир (ако не ми веруваш слободно побарај на нет има видеа за ова колку сакаш).
Тоа што немаш кожа би требало да ти ја направи главата помалку сензитивна. Ако немаш кожа а тој дел при триење те боли тогаш намачкај го со крема за ултразвук за да лизга(ефтина е, добро подмачкува и ја има по аптекиве).
Конкретно не чуствувам силна сензација во френелумот ниту пак во главата при мастурбација, чувството не ми е локализирано.
Кај орален секс при лижење на френелумот чувствувам локално задоволство. Ако се работи за обично пушење тогаш чуството е на целата глава.
Занемари ги серџиите на темава, воопшто не се битни во реалноста. ;)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Момче главата ќе ти стане помалку осетлива, но нема воопшто помаллку да уживаш како што мислиш. Главата е понеосетлива на допир. Сигурно си приметил од почетокот кога за прв пат си повлекол кожата дека кога го допреш е непријатно чувството. Со тек на време тоа се губи и воопшто не ти смета допирот на голата глава..нема врска ова со сексот
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Момче главата ќе ти стане помалку осетлива, но нема воопшто помаллку да уживаш како што мислиш. Главата е понеосетлива на допир. Сигурно си приметил од почетокот кога за прв пат си повлекол кожата дека кога го допреш е непријатно чувството. Со тек на време тоа се губи и воопшто не ти смета допирот на голата глава..нема врска ова со сексот
Знам за главата, само бев загрижен за другите делови што ги немам.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Да бидеме малку поконкретни.

Колку ви е битен френулумот во сексуалното задоволство? Колку е респонзивен на стимулација? Дали мислите дека френулумот е машкиот клиторис/Г-точка? Дали мисите дека задоволството би ви било многу помало ако го немате? Опишете го чувството што го добивате при стимулација на френулумот...
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
19
Поени од реакции
13
Почетокот на мастурбацијата е само загревање, тој дел заборави го! Тоа ти е исто како пред да играш натпревар, нели се истегнуваш. Ти треба да научиш она предоргазмично чувство да го држиш што подолго во текот на дркањето. Временскиот период меѓу првото предоргазмично доживување и наредните предоргазмични доживување се повеќе ќе се намалува. Како минува времето(зборуваме за саат, два, три итн.) а ти продолжуваш нели да дркаш, предоргазмот ќе биде се почест и поинтензивен за да на крај влезеш во целосна нирвана која е уствари еден долг и силен предоргазам кој трае и трае за да на крај заврши со една експлозија или такозвани оргазам.
Да напоменам дека за ова треба време и искуство, никој преку ноќ не станал дркач и ебач. Повеќето за жал луѓе ќе си останат на основното ниво во кое дркаат и ебат пет минути завршувајќи со ејакулација која трае пет секунди. Цел живот ќе го поминат мислејќи дека задоволството од сексот е уствари во тие пет секунди. :(


lol max 5 min nisto poveke (za zenski zboram) btw vo toj cas dva rekordiram so 8 pati :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom