Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
да не знае некој случајно како изглеа списокот кој каде полага математика име , број на идекс ? и ако не има ли некој што знае дали работи недела факултетот
кај втора година е
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Боби[Мкд];3982230 напиша:
Колкај се шансите во недела да има резултати? :)
кога би им било гајле на професориве за студентите (бар на повеќето) би имало.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Кај нас Таки кажа дека на некои прашање за тие хистересите имало 3 точни ама баш не беше сигирен рече Предраг да го прашаме,така да ако он ти кажал 2 тогаш се 2 :)

Помош од постарите колеги!!!Ссметководство исто како прв само од збирка или овој цел од учебник?
Од учебник обавезно...А од збирка разгледај задачките, ФИФО. ЛИФО и слично...Ама од книга учи си :))

A за економија дилемите, лани и кај нас имаше прашања што изгледаше дека имаат повеќе од 2 точни, исто со 4 изгледаше дека е, ама асистентот напомена дека има само со 1 или 2 точни....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Помош од постарите колеги!!!Ссметководство исто како прв само од збирка или овој цел од учебник?
^^Тоа што го кажа колешката, но обавезно и од збирката сите прашања со повеќекратен избор(заокружување). Обрнете внимание и на залихите, потценете и преценети. Немам учебник дома, да ви кажев 1-2 прашања што никогаш не би помислиле дека ќе ви се падне.
п.с. Отворете очи кога ќе го решавате овој колоквиум, има новогодишни изненадувања :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А презентации да нема некој случајно по финансиско сметководство? :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги има некој овде што ке полага сега статистика? Ако има и знае ке ми каже ли ако ја има решено задача 6.12 од учебникот на 246 стр. како ја реши? Како ја најде варијансата, со која формула, бидејки нема ништо дадено како податок во задачата ?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
kaj nas dojde licno taki fiti i kaza deka nekoe prasanje od treta grupa bilo so tri tocni odgovori ... vo predavalna tri

--- надополнето ---

moze li nekoj od postarive kolegi sto polagal matematika na ispit da mi napise otpriliki sto ke ima i dali ke bide polesno od kolokviumite bidejki taka slusnav i ako ne naprajme nisto na ispit da ne ke imalo nesto dopolnitelno za da pominime ?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
kaj nas dojde licno taki fiti i kaza deka nekoe prasanje od treta grupa bilo so tri tocni odgovori ... vo predavalna tri

--- надополнето ---

moze li nekoj od postarive kolegi sto polagal matematika na ispit da mi napise otpriliki sto ke ima i dali ke bide polesno od kolokviumite bidejki taka slusnav i ako ne naprajme nisto na ispit da ne ke imalo nesto dopolnitelno za da pominime ?
па полесно , ама па Драге е :)
Има дополнително само ако ти фали малку :) ти дава само две задачи да решиш.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
17
Поени од реакции
2
Што е со списокот за полагање по СИС?Нема или јас не го гледам?:icon_frow
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Kolegi postoi li bila kakva moznost prof po marketing da ja simne granicata ako ne za tri, za dva poeni ?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Колеги има некој овде што ке полага сега статистика? Ако има и знае ке ми каже ли ако ја има решено задача 6.12 од учебникот на 246 стр. како ја реши? Како ја најде варијансата, со која формула, бидејки нема ништо дадено како податок во задачата ?
ја има решено во решенијата што се статистика ама не е скроз цела.ако ја имам јас решено ќе ти ја пишам само да ја побарам
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
Макро има резултати со конечни оценки .. дава поени од тестовите шо му ги дававме ? :/
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Макро има резултати со конечни оценки .. дава поени од тестовите шо му ги дававме ? :/
Dava,no najverojatno rezultatite ke pristignat utre:),zoso rece deka ponedelnik e posleden rok za primanje na glavite sto trebase da gi odneseme na kolokvium,za da moze da gi sumira rezultatite i da istakne spisok so konecni ocenki.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom