Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2010
Мислења
124
Поени од реакции
4
колеги, јас сум на финансиски менаџент и сакав да ги измерам англиски и менаџмент на човечки ресурси, ама сега гледам на страната и двата предмета се во летен семестар:vozbud: дали некој што е бил на факултетот знае дали е точно тоа или има измени
И јас сакам истите да ги изберам .. една постара колешка ми кажа дека анг. е во зимски семестар па сеа незнам .. :toe:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Колеги ај некој ако добие информација или уште подобро ако има сликнато резултати од Статистика да прикачи тука.. зашто Драган рече денес ќе ги објават резултатите од испитот. :smir:
А на интернет нема да ги закачи? :/
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
А на интернет нема да ги закачи? :/
Најверојатно не.. зашто од третиот колоквиум и од испитот во јули не ги објавија резултатите на нет, така да... ама ај може ќе се смилуваат овој пат :)
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Po novo sega ne bilo vazno dali vo prva godina ke imas 60 krediti, mozelo i so 58 (primer). Tie dva krediti moze da si gi nadoknadis slednata godina. Vazno bilo vo site cetiri godini da imas 240 krediti vkupno. Taka mi kazaa tetkicite pred nekoj den.

Dali nekoj znae da kaze nesto podetalno za Sociologija - kolokviumi / ispit i profesorot. I dali mora kniga da se kupuva ili moze od nekoja skripta da se uci?
Fala
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
za koi vazi ova EKTS... nie sto sme 2007 programta stara ke ne prefrlaat?
Тие што се по стара, по стара и остануваат, само што доколку не го завшиш факултетот до 2012, ќе те префрлат по новата програма и ќе имаш плус испити за преполагање
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Најверојатно не.. зашто од третиот колоквиум и од испитот во јули не ги објавија резултатите на нет, така да... ама ај може ќе се смилуваат овој пат :)
маца рече ке ги закачат на нет само незнам дали на страната за статистика или на страната на економски.ако ги закачат на страната за статистика ако може некој да ги стави тука зошто мене не ми ја отвара страната
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
колеги, јас сум на финансиски менаџент и сакав да ги измерам англиски и менаџмент на човечки ресурси, ама сега гледам на страната и двата предмета се во летен семестар:vozbud: дали некој што е бил на факултетот знае дали е точно тоа или има измени
измериш?:smir:
англиски е во летен, мчр нека каже друг.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Angliski 2 e vo zimski semestar ( potocno za 3-ta godin ) , angliski 1 ( za 2-ra godina ) e vo leten .
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
маца рече ке ги закачат на нет само незнам дали на страната за статистика или на страната на економски.ако ги закачат на страната за статистика ако може некој да ги стави тука зошто мене не ми ја отвара страната
Ај плс пиши ја страната на статистика што беше ја имам избришано од обележувачи да проверувам од време на време зашто оваа што е официјалната на Економски факултет ги имаат сите резултати тргнато :S
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Ај плс пиши ја страната на статистика што беше ја имам избришано од обележувачи да проверувам од време на време зашто оваа што е официјалната на Економски факултет ги имаат сите резултати тргнато :S
Еве ја страната: http://www.eccf.ukim.edu.mk/statistika/ ако мислевте на неа. :smir:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Има резултати на факултет, само 35 поминале. Јас ќе идам утре да проверам, па ако ви треба на вас, пишете ми ПП
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom